Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Warzywa i poletko pod przyszły ogród na pożyczonej ziemi :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywa i poletko pod przyszły ogród na pożyczonej ziemi :)

popcorn 10:06, 30 paź 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Gosia, dziekuję!
Agata, dzięki!

Jakoś będzie. Na razie się nie zanos żebym pozwolenie na budowę szybko dostała... projektantkę sądem straszę już w tej chwili. Skasowac kasę i nic nie robić, świetnie! Ma błędy do poprawienia i idzie jej jak krew z nosa, a czas ucieka i ona tego nie czuje oczywiście... heh

Co do wykończeniówki to długa, długa droga jeszcze. Ale z grubsza wiem co ma być i co gdzie chce i co gdzie będzie - zgodnie z projektem

buziole!
____________________
Mój nowy ogródek
Kasya 11:33, 30 paź 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42182
Kokesz napisał(a)
Karola miałaś kiedyś skrzynie na warzywa z nadstawek paletowych.
Długo Ci wytrzymały, trzeba je jakoś impregnować?

ja mam piaty rok i maja sie dobrze
od srodka czarna folia i pomalowane impregnatem
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasya 11:34, 30 paź 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42182
popcorn napisał(a)
Gosia, dziekuję!
Agata, dzięki!

Jakoś będzie. Na razie się nie zanos żebym pozwolenie na budowę szybko dostała... projektantkę sądem straszę już w tej chwili. Skasowac kasę i nic nie robić, świetnie! Ma błędy do poprawienia i idzie jej jak krew z nosa, a czas ucieka i ona tego nie czuje oczywiście... heh

Co do wykończeniówki to długa, długa droga jeszcze. Ale z grubsza wiem co ma być i co gdzie chce i co gdzie będzie - zgodnie z projektem

buziole!


Karola, wiem jak trudno jest czekac , ja tez z tych niecierpliwych, wiec sciskam mocno
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
popcorn 11:56, 30 paź 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Kasia, dzięki!!!
____________________
Mój nowy ogródek
nicol21 14:24, 30 paź 2018


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10342
no widzę że pomału, z przewagą pomału, ale do przodu.
nie pocieszy,ale powiem ci ze i tutaj te wszelkie budowy i takie tam prace żyją swoim życiem i zaiste inwestor tylko ręce załamuje.

rozumiem, ze w umowie nie ma dnia do ktorego powinna dokonczyc. a jesli nawet jest i zerwie sie umowe to pewnie do niej wycena nalezy a i tak trzeba zaplacic.

no nic, nerwy na wodzy i ot nie polecac, albo mowic otwarcie o terminach.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
popcorn 15:23, 30 paź 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Umowa była skonstruowana nie tak źle, duzo kar, obwarowań itd, ale płatność prawie 100% w momencie złożenia przez nią, z moim pełnomocnictwem, wniosku o pozwolenie na budowę. Myślę sobie - git! Poskłada dokumenty, mapki do kupy i składa, no to płacę, w sumie ma rację że nie chce czekać na kasę 65 dni na urząd. Jej robota zrobiona, płacę i czekam. Ale nie!

Tyle że nie było w umowie słowa ze KOMPLETNEGO wniosku o pozwolenie!!! A ja głupia nie pomyślałam że ludzie tak robią! Składają cokolwiek, urząd pisze do nich (nie do mnie!) wezwanie do uzupełnienia, to wszystko trwa, oni nie uzupełniają w terminie, czas wcale nie biegnie, tylko mi ucieka... a ona się wcale nie przejmuje, wniosek złożyła, kasę skasowała... postraszyłam ją sądem, mój prawnik pisze właśnie pismo wzywające ją do wypełnienia postanowień umowy... kolejna kasa... heh

Nic się jeszcze nie zaczeło a ja już mam dość
____________________
Mój nowy ogródek
sylwia_slomc... 15:57, 30 paź 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Kokesz napisał(a)


A jak zabrałaś je na zimę, to nie zostawały takie górki ziemi?
Kusiłoby mnie, żeby takie skrzynie załadować jesienią nie do końca zrobionym kompostem i zostawić, żeby do wiosny się przerobił ale nie wiem ile by wtedy wytrzymały?

Obij od środka folią to nie będzie od ziemi gniło i dłużej da radę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 16:04, 30 paź 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Ręce opadają na takie zaniedbania i podejście do zawodu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
07:18, 31 paź 2018
popcorn napisał(a)
Umowa była skonstruowana nie tak źle, duzo kar, obwarowań itd, ale płatność prawie 100% w momencie złożenia przez nią, z moim pełnomocnictwem, wniosku o pozwolenie na budowę. Myślę sobie - git! Poskłada dokumenty, mapki do kupy i składa, no to płacę, w sumie ma rację że nie chce czekać na kasę 65 dni na urząd. Jej robota zrobiona, płacę i czekam. Ale nie!

Tyle że nie było w umowie słowa ze KOMPLETNEGO wniosku o pozwolenie!!! A ja głupia nie pomyślałam że ludzie tak robią! Składają cokolwiek, urząd pisze do nich (nie do mnie!) wezwanie do uzupełnienia, to wszystko trwa, oni nie uzupełniają w terminie, czas wcale nie biegnie, tylko mi ucieka... a ona się wcale nie przejmuje, wniosek złożyła, kasę skasowała... postraszyłam ją sądem, mój prawnik pisze właśnie pismo wzywające ją do wypełnienia postanowień umowy... kolejna kasa... heh

Nic się jeszcze nie zaczeło a ja już mam dość


pierwszy raz o czymś takim słyszę.....ale ona ci już wcześniej dawała znaki ze ma ważniejsze sprawy w życiu niż robienie ci projektu .

dobre jest to że przynajmniej na początku masz takie doświadczenie i juz do zakończenia nie będziesz naiwna i miłosierna i nie będziesz już tak ochoczo płacić

popcorn 15:54, 31 paź 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Trochę się ruszyła projektantka. Może w piątek dogramy sprawę... heh

Jadę na długi weekend z Młodą do Krakowa, wynajęłam pokój w hotelu, będziemy się szwędać po mieście, pójdziemy do fabryki czekolady itp

miłego!

4 dni wolnego, juhu!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies