Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Anda 22:24, 13 sie 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
Czyli na zwiedzanie najlepiej zaplanować dwa dni?

Ogrody Appeltern będą musiały zweryfikować swój wizerunek, bo określają się jako największy park z pomysłami ogrodowymi w Europie a mają „tylko” 22 ha
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Waclaw 22:45, 13 sie 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Ja zwiedzam ten ogród w kilka godzin. Jednak z racji częstego zwiedzania nie spaceruję wszędzie. Po prostu wiem, że w niektórych porach roku, niektóre miejsca są mniej ciekawe i te omijam. Zastanawiam się ile czasu potrzebuje miłośnik który pierwszy raz tam jest i chciałby wszystkie zakątki zobaczyć a arboretum nie zna.
Z mapą w reku: od rana do późnego popołudnia. To jeszcze zależy od pory roku. Najciekawiej jest w lipcu na święto liliowców. Wtedy do zwiedzania jest narodowa kolekcja liliowców oraz uczta czereśniowa ( bank genetyczny czereśni w Polsce) ponieważ czereśnie są udostępnione turystom. Również maj z kwitnącymi rh ( kolekcja narodowa rh).
Nasze dwa spotkania ( lipcowe i majowe) zajęły nam około 5 godzin. Jednak oczywiście nie zaglądaliśmy wszędzie a "wycieczkę" poprowadziłem optymalną trasą ( tak mi się wydaje)tak aby jak najwięcej zobaczyć a jak najmniej się nachodzić. Po spacerze nogi nas wszystkich bolały ponieważ tam nie chodzi się po równym terenie. Myślę, że w 2020 r oddadzą do użytku kolejną górę ( pokazywałem na zdjęciach z daleka).
Dla nowego turysty to dodatkowe kilometry.
Ewo, ale przecież wszystkiego nie musi się oglądać aby zwiedzić to miejsce. Gwarantuję, że się spodoba. Jeśli zaplanujesz zwiedzanie, będziesz miała ochotę a mi nie będzie kolidowało z pracą to chętnie Cię oprowadzę. Mam tylko około 100 km do Wojsławic. Daj wcześniej znać
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
gogo 00:21, 14 sie 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Wacku, byłeś w Wojsławicach, a mnie tam nie było
A przecież kocham hortensje i trawy, nawet nie pomyślałam, że to ich czas
Dobrze, że dałeś zdjęcia, muszą mi wystarczyć, bo wyciągnięcie eMa to, jak wiesz, problem.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
greg66 11:31, 14 sie 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Wacku Ty byłeś w niedzielę a ja wczoraj


____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Katkak 12:13, 14 sie 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
greg66 napisał(a)
Wacku Ty byłeś w niedzielę a ja wczoraj



Mam takie liczydełko
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Waclaw 23:19, 14 sie 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
gogo napisał(a)
Wacku, byłeś w Wojsławicach, a mnie tam nie było
A przecież kocham hortensje i trawy, nawet nie pomyślałam, że to ich czas
Dobrze, że dałeś zdjęcia, muszą mi wystarczyć, bo wyciągnięcie eMa to, jak wiesz, problem.


Grażynko, spotkamy się jeszcze nie raz
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 23:21, 14 sie 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Katkak napisał(a)

Mam takie liczydełko


Szkoda, żeśmy się nie zgadali. Być może udało by się wyjechać razem
Ale ... jestem dobrej myśli
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 23:28, 14 sie 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Katkak napisał(a)

Mam takie liczydełko


Kiedyś dużo latałem do ZSRR - handlowo, służbowo. Wtedy takie liczydła były tam w powszechnym użyciu. Dziwne to dla mnie było ponieważ ja je znam z wczesnego dzieciństwa. Były w sklepach. A później uczyli mnie liczenia na liczydle w szkole. Teraz te duże są już zabytkami
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
gogo 00:45, 15 sie 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Wacku, mam taką nadzieję
Liczydła to była codzienność w szkole
A w domu do odrabiania lekcji.
Moja mama pracowała w rachubie / to dzisiejsza księgowość / i na takim wielkim liczydle rozliczała dniówki robotnikom.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Doranma 09:05, 15 sie 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Ja też mam swoje liczydła z dzieciństwa, ale małe ☺ Wycieczki mogę tylko zazdrościć!
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies