Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Waclaw 10:04, 13 cze 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sylwia_slomczewska napisał(a)
Wacław to podkładka odbiła i albo Ci zdominowała krzak, albo gatunek zmarzł i została tyko podkładka

Dziękuję Sylwinko.
Jesteśmy wszyscy zgodni.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 10:09, 13 cze 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
gogo napisał(a)
Wacku, te żółte kropeczki na liściach to działanie skoczka różanego
U mnie niestety z liśćmi tak samo

Dziękuję Grażynko. Nie zdawałem sobie sprawy z jego obecności. Poczytałem o nim. Muszę pryskać. I to wszystkie róże.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 10:14, 13 cze 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Anda napisał(a)
Wacławie, tak jak dziewczyny piszą, masz skoczka różanego i wybiła Ci podkładka. Widać to też po liściach róży, są bardziej podłużne.
Czy masz na tym krzaczku jeszcze jakieś pędy róży szlachetnej? Obejrzyj. Powinieneś to poznać po liściach.
Jeśli chciałbyś róże ratować, to ja wykop. Obetnij trochę część nadziemną. Opłucz korzenie z ziemi i sprawdż, skąd wybijają pędy. Jeśli wszystkie są z dołu podkładki to różę możesz poddać utylizacji, jeśli chcesz. Jeśli jest jakiś pęd w miejscu szczepienia, to wszystkie wyrastające spod tego miejsce musisz wyrwać z piętką. Potem możesz posadzić różę do donicy, przyciąć jeszcze trochę krócej i postawić w miejscu zacienionym.
Jestem ciekawa co znajdziesz


Bardzo Ci Ewo dziękuję za radę. Za pomoc.
Różę jeszcze dzisiaj wykopię i wyrzucę. Kupię nową. Nie widziałem innych gałązek niż te dzikie. Nawet gdybym, przy bliższych oględzinach znalazł to uważam, że szkoda zachodu bo efekt zabiegów mało pewny a czasu szkoda.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 10:28, 13 cze 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
AniazUroczyska napisał(a)


Nic nie mówić , bo mowa jest srebrem a milczenie złotem!
Sylwia ma rację, romantyczna dusza w Tobie siedzi, w męskim ciele to rzadkośćŻona- szczęściara!
Łąka- pocieszające , u mnie też słabo rośnie. Może za dokładnie wyplewiliśmy?
Łubiny cudne, to z tej mieszanki?


Przytoczoną przez Ciebie Aniu sentencję uważam za bardzo trafną. Również w tym przypadku.
Myślę, że wielu mężczyzn kryje w sobie cechy romantyczne. Nie wszyscy uważają, że należy je ujawniać. Wszak panuje kult macho. Część jest takich którym po prostu nie chce się zabiegać o współmałżonka. Zresztą - dotyczy to obojga płci. Staram się postępować inaczej od powyższego wzoru.
Czy żona szczęściara? To przede wszystkim ja jestem wdzięczny losowi, że nagradza mnie drugą szansą.

Łąka jeszcze nie pokazuje swego oblicza. Wysiane łubiny nie pochodzą z zakupionej mieszanki. Rosną od dawna. Kiedyś, dawno, rozsiałem z torebki. Teraz same się rozsiewają a ja im nie przeszkadzam
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 11:48, 13 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Nie wyrzucaj tej róży, przesadź z Przedogródka nad staw tylko daj sporo miejsca, ona ładny krzak zbuduje i obsypie masą kwiatków jak się zadomowi i rozrośnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Katkak 12:26, 13 cze 2020


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Waclaw napisał(a)

Bardzo Cię lubię Kasiu

Z wzajemnością
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Waclaw 16:37, 13 cze 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sylwia_slomczewska napisał(a)
Nie wyrzucaj tej róży, przesadź z Przedogródka nad staw tylko daj sporo miejsca, ona ładny krzak zbuduje i obsypie masą kwiatków jak się zadomowi i rozrośnie


Już wyrzuciłem.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
anabuko1 08:12, 14 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Waclaw napisał(a)


Lubię kosaćce. Ich pora kwitnienia współgra z łąką kwietną. Najpierw kosaćce a później łąka. Ciekawy jestem jak w tym roku łąka będzie wyglądała. Kosaćce ładnie komponują się z łubinami a łubiny sieją się same więc są bezproblemowe.
Maślaki i mnie zaskoczyły tak wczesnym wysypem. Podobno w lasach pokazały się grzyby ale to nie jest sprawdzona informacja.

Jakie ty masz piękne irysy
dobrze ci one nad stawem rosną ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Waclaw 10:18, 14 cze 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
anabuko1 napisał(a)

Jakie ty masz piękne irysy
dobrze ci one nad stawem rosną ??

Dziękuję Aniu za pochwałę irysów.
Ze względu na duży areał którym się opiekuję, nad stawem staram się sadzić rośliny bezproblemowe. Takimi są liliowce i, w mojej ocenie - irysy. Mają stały dostęp do wody. Plewię, wiosną zasilam nawozem. Ziemię mają dobrą. Rosną dobrze
W 2019 r posadziłem sporo irysów w Przedogródku. Tu maja doskonałą, przepuszczalną ziemię. Podlewam regularnie, zasilam dobrociami wszystkie rośliny więc i irysy. Rosną i kwitną jak szalone
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
gogo 23:26, 14 cze 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
U mnie też jedna róża ciągle odbija z podkładki i przy wycinaniu jestem mocno pokłuta
Poza tym ma brzydkie liście, jakieś powyginane i matowe
Też się z nią pożegnam.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies