Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Dorota123 19:36, 01 cze 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Waclaw napisał(a)
czas rododendronów
Rh po prostu wzorcowy, kwiaty od dołu do samej góry pięknie rozłożone. Twój staw zawsze mi się podobał, dużo roślin już Ci tam kwitnie. Świetne miejsce.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Waclaw 22:58, 01 cze 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dorota123 napisał(a)
Rh po prostu wzorcowy, kwiaty od dołu do samej góry pięknie rozłożone. Twój staw zawsze mi się podobał, dużo roślin już Ci tam kwitnie. Świetne miejsce.


Dzisiaj po skończonej pracy, siedziałem na tej ławeczce. Czułem ciepło promieni na plecach. W świetle zachodzącego słońca napawałem oczy widokiem kwitnącego krzewu. Jaka szkoda, że to tylko kilka dni w roku. Bardzo się cieszę tym rododendronem.
Staw rzeczywiście jest świetnym miejscem. Teraz kwitną kosaćce. Zaczynają liliowce. Później zacznie łąka kwietna.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
basia3012 23:57, 02 cze 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9568
Wacku, oglądałam i oglądałam. Uczta dla zmysłów. I wcale nie mam na myśli tylko Wojsławic. Chociaż piękne rododendrony, że aż dech zapiera. I obwódki z floksów i innych bylin tez piękne. Ale Twój ogród mam na myśli. Ten piękny staw, łubiny cudne razem z liliowcami. Wszystko, dosłownie wszystko masz tam dopięte na przysłowiowy, ostatni guzik.Rododendron prze-pięk-ny. Jaka to odmiana? Cudny, gigantyczny.
Ja dopiero zaczynam moją przygodę z rododendronami. Kupiłam w tym roku 4 sztuki odmiana Rasputin. Właśnie kwitną, chyba trochę jak dla mnie za mocny kolor, biskupi róż.
Pozdrowienia.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Waclaw 15:52, 04 cze 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dziękuję Basiu za odwiedziny i pochwały.
Do "ostatniego guzika" wiele moim miejscom brakuje ale rzeczywiście - lubię pracować i odpoczywać na moich "włościach".
Rh to "Nova Zembla". Zasadzony przez mojego tatę wiele lat temu. Jest dla mnie sentymentalny.Tak bardzo mi się spodobał, że dwa lata temu dokupiłem jeszcze jedną sztukę. Rośnie w Przedogródku pod Dębem.
Rasputin też piękny. Dodaj do niego dodatki i stonujesz kolor jeśli dla Ciebie zbyt mocny.

Nad stawem obecnie królują kosaćce i łubiny.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 15:56, 04 cze 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
obok żółtych łubinów kwitną białe

kolor tych bije po oczach
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 15:58, 04 cze 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
żółte kosaćce tonują ich intensywny kolor.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
AgataM 18:45, 04 cze 2020


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Widoki znad stawu bezcenne. Łubiny i kosadźce przecudnej urody
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
Waclaw 19:34, 04 cze 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dziękuję Agatko. Lejesz miód na moje serce.

Dzisiaj kosiłem trawę w Przedogródku. Zobaczcie jakie kwiaty napotkałem

Kto zgadnie jak się nazywają?
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
gogo 20:08, 04 cze 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Ja też mam grzybki na grządce, to od kory
Podlałam całą wywarem z czosnku, mam nadzieję, że znikną.

Twoje widoki znad stawu też są przepiękne, co tu dużo mówić, taka ilość kwiatów robi wrażenie
Z nawozem kurzym trzeba uważać, bo mocny, jak taki miałam, rozcieńczałam bardziej niż piszą.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Waclaw 20:12, 04 cze 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
gogo napisał(a)
Ja też mam grzybki na grządce, to od kory
Podlałam całą wywarem z czosnku, mam nadzieję, że znikną.

Twoje widoki znad stawu też są przepiękne, co tu dużo mówić, taka ilość kwiatów robi wrażenie
Z nawozem kurzym trzeba uważać, bo mocny, jak taki miałam, rozcieńczałam bardziej niż piszą.


Te moje są jadalne wiec zostawiłem na rozmnożenie. W tym miejscu były i w zeszłym roku.

No właśnie, trochę się boję tknąć tego "kurzeńca".
Ale przecież po coś go załatwiłem!
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies