Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Waclaw 20:42, 09 lip 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Magleska napisał(a)
Wacław liliowce masz przepiękne
zapisuję sobie ten ogród w Jarkowie do odwiedzenia -przepiękny jest
w Polanicy byłam ,na Duszniki już brakło nam czasu -mam nadzieję ,że przy kolejnym wyjezdzie nadrobię te miejsca

W tamte strony warto się wybrać na kilka dni. Zwłaszcza jeśli ktoś lubi zwiedzać zamki, pałace. Szczeliniec jest ciekawy dla tych którzy lubią niezbyt męczącą wspinaczkę. W Zieleńcu bagna - te najlepiej zwiedzać jesienią. Troszkę dalej zamki dolnośląskie. Nie będe wymieniał. Jeśli będziesz jechała to na priv. Park w Cieplicach, zamek Czocha, po czeskiej stronie Adrszpachy - obowiązkowo, Karpacz z kościółkiem Wang itd, itp.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 20:54, 09 lip 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Gosialuk napisał(a)

Gosiu, ten irys to z rodziny Ensata.
Nie wiem dlaczego łączka marna w tym roku. Nasiona zakupiłem w tym samym miejscu, Sporo ich wysiałem. Wzeszło masę chwastów. Wszystko w tym roku buja a moja łączka - niełączka. Obraz nędzy i rozpaczy.
W tym roku różami nie mogę się pochwalić. Deszcze sprawiły, że miałem dużo mumii. Te kwiaty które przetrwały piękne tylko jeden dzień a nie mam ich zbyt wiele. Wycinam nieładne kwiatostany.
Cienistą pokażę w najbliższym czasie. Nie jest zapełniona bo w tym roku nie byłem jeszcze w szkółce. Rosną tam rośliny od Sylwii i Kasi z ogrodu złudzeń i niespodzianek. Puste miejsca okrywam skoszona trawą. Sprawdza się u mnie bo chwastów prawie nie ma choć dużo pustego miejsca.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 20:59, 09 lip 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sylwia_slomczewska napisał(a)
Wacław lilie wodne maja takie momenty , raz jest jeden dwa kwiaty innym razem całkiem sporo, kilka dni kwitną i chowają się pod wodę opadają, może akurat nie trafiłeś w moment kwiatów z bytnością nad stawemLiliowce wielkie kępy cudne, widać, że im tam dobrze

Sylwia,
jak ja lubię Twoje rzeczowe opinie! Nad stawem jestem dość często i rzeczywiście kwiatów lilii nie ma.
Liliowcom miejsce odpowiada. Całkiem zarosły brzeg. Trochę rzucił mi się powój ale dwa dni walczyłem i już go nie widać. To nie znaczy, że go nie ma bo jego korzonki są nie do usunięcia ale trochę mu przeszkodziłem w rozwoju. A wiosną wydawało się że wszystko dokładnie wyplewiłem.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Magleska 21:13, 09 lip 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
Waclaw napisał(a)

W tamte strony warto się wybrać na kilka dni. Zwłaszcza jeśli ktoś lubi zwiedzać zamki, pałace. Szczeliniec jest ciekawy dla tych którzy lubią niezbyt męczącą wspinaczkę. W Zieleńcu bagna - te najlepiej zwiedzać jesienią. Troszkę dalej zamki dolnośląskie. Nie będe wymieniał. Jeśli będziesz jechała to na priv. Park w Cieplicach, zamek Czocha, po czeskiej stronie Adrszpachy - obowiązkowo, Karpacz z kościółkiem Wang itd, itp.

Wacław
odezwę się ,jak będę się wybierać
byliśmy w Adrspach.kościół Wang też -dodatkowo zamki w Ksiązu ,Bolkowicach ,podziemia w Osówce i jeszcze kilka Karkonoskich miejsc zobaczyliśmy -uwielbiam Dolny Śląsk-na pewno jeszcze tam wrócę nie raz-
będę się odzywać
a jak Wy będziecie w moich okolicach to też dawaj znać
zapraszam
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Monia81 21:31, 09 lip 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Zarośnięty brzeg nad stawem liliowcami wygląda prze pięknie, cudnie ci kwitną, no sporo ich masz, jeden ładniejszy od drugiego pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Waclaw 22:03, 09 lip 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Magleska napisał(a)

Wacław
odezwę się ,jak będę się wybierać
byliśmy w Adrspach.kościół Wang też -dodatkowo zamki w Ksiązu ,Bolkowicach ,podziemia w Osówce i jeszcze kilka Karkonoskich miejsc zobaczyliśmy -uwielbiam Dolny Śląsk-na pewno jeszcze tam wrócę nie raz-
będę się odzywać
a jak Wy będziecie w moich okolicach to też dawaj znać
zapraszam

Dziękuję za zaproszenie
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 22:04, 09 lip 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Monia81 napisał(a)
Zarośnięty brzeg nad stawem liliowcami wygląda prze pięknie, cudnie ci kwitną, no sporo ich masz, jeden ładniejszy od drugiego pozdrawiam

Dziękuję Monia
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Katkak 07:20, 10 lip 2020


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Wacuś, ale masz fantastyczną kolekcję liliowców. Najbardziej podoba mi się ten ciemno różowy. I lilie już u Ciebie kwitną, a moje jeszcze w pąkach. Czekam na ten zapach
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
anabuko1 07:41, 10 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Waclaw napisał(a)

lilie wodne mam już trzeci rok ale słabo kwitną

Obecnie mają jedynie dwa żółte kwiaty

Piękne liliowce. Kilka widzę takich samych mamy.

A wiesz,ze ja też juz pół stawu obsadziłam liliowcami
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Doranma 11:54, 10 lip 2020


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Liliowce nad wodą cuuudowne!! Kilka przyciąga szczególnie oko - te w malinowych odcieniach ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies