Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Gosialuk 06:57, 15 mar 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Też mi wygląda na kamelię. W sobotę w Obi widziałam podobnie pozaplatane wierzby. Gałązki były równej grubości, więc chyba nie rosły tak długo.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Anda 07:07, 15 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
Kamelia
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Waclaw 18:34, 15 mar 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
no to już wiem jak wygląda kamelia
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Iwonka 19:11, 15 mar 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Witam na przedwiośniu Cudne masz przebiśniegi. Wzruszają mnie ostatnio te maleństwa... Co do kamelii... W swoim filmie Kasia Bellingham pokazuje przepiękną aleję kameliową (od 7 minuty)
https://www.youtube.com/watch?v=kqmwJrnl1u8
Śliczne są te kwiaty, a cały ogród niezwykły. Kolejny raz oglądam i się zachwycam.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Waclaw 21:30, 16 mar 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Iwonka napisał(a)
Witam na przedwiośniu Cudne masz przebiśniegi. Wzruszają mnie ostatnio te maleństwa... Co do kamelii... W swoim filmie Kasia Bellingham pokazuje przepiękną aleję kameliową (od 7 minuty)
https://www.youtube.com/watch?v=kqmwJrnl1u8
Śliczne są te kwiaty, a cały ogród niezwykły. Kolejny raz oglądam i się zachwycam.

Miło mi z powodu Twoich odwiedzin Iwonko.
Cały film Kasi oglądnąłem z wielką przyjemnością. Fragment o kameliach z dodatkowym zaciekawieniem.
Takie ogrody budzą zachwyt. Swoją wielkością zadbaniem, szpalerami. Od dawna podziwiam duże skupiska tej samej rośliny. Zawsze wygląda to imponująco.
W moim ogródku nie będę miał tak dużych skupisk ale czasami zastanawiam się jak skomponować więcej niż kilka takich samych roślin w jednym miejscu.
Poszukam w sklepach kamelii.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 09:02, 20 mar 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Wczoraj byłem w szkółce zaglądnąć na ciemierniki.
Były, bardzo ładne ale po 45 zł. Nie zdecydowałem się.
Czy według Was to dobra cena?
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Iwonka 11:30, 20 mar 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Pierwszy raz widziałam w zeszłym roku kamelie w lokalnej szkółce. Przepiękne mają kwiaty, niestety krzewy raczej nie przetrwają w naszym zmiennym klimacie.
Co do ciemierników... 45 zł to dużo, ale może pójdziesz tropem Lady Sitwell Ostatni film Kasi o pięknym ogrodzie Renishaw Hall opowiada ciekawą historię ciemiernikową Bodajże od 4 minuty:
https://www.youtube.com/watch?v=5JpLTuv05No

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Waclaw 21:56, 20 mar 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Iwonka napisał(a)
Pierwszy raz widziałam w zeszłym roku kamelie w lokalnej szkółce. Przepiękne mają kwiaty, niestety krzewy raczej nie przetrwają w naszym zmiennym klimacie.
Co do ciemierników... 45 zł to dużo, ale może pójdziesz tropem Lady Sitwell Ostatni film Kasi o pięknym ogrodzie Renishaw Hall opowiada ciekawą historię ciemiernikową Bodajże od 4 minuty:
https://www.youtube.com/watch?v=5JpLTuv05No


Coraz częściej oglądam jej interesujące programy.
Być może zdecyduję się na zakup jednej sadzonki ciemiernika ponieważ są naprawdę wyjątkowe. Pochodzą z jakiejś medalowej kolekcji. Nie zakładam że rozmnożę je w identycznych kolorach bo ciemierniki z nasion nie powtarzają kolorów. W 2020 r jeden z moich ciemierników wschodnich dał kilkanaście siewek. Pozostawiłem je aż podrosną bo miały zaledwie dwa maleńkie listki ale niestety zaginęły. Podobają mi się kępy ciemnych ciemierników, niestety z zakupionych w 2019 r kilku sztuk nie przetrwał żaden. A może jeden przetrwał bo coś maleńkiego widziałem jesienią ale dotychczas nie kwitł.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Piotr_ 12:10, 21 mar 2021


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
I jak tam u cb co słychać widać tą wiosnę już....
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Waclaw 12:40, 21 mar 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Cisza u mnie.
Posadziłem ciemiernika a dwie malwy do doniczek. Krokusy i przebiśniegi kwitną, żonkile na wierzchu, tulipany wschodzą ale zdjęć nie daję bo mi wstyd, że stare liście na rabatach leżą. Tych z kolei nie usuwam bo jest zbyt zimno.
Jednak cugle ledwo trzymam. Rwę się do ogrodu Jeszcze trochę.
Sporo donic zadołowałem ale jeszcze nie wyciągam. Może w przyszłym tygodniu.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies