Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Waclaw 21:47, 10 maj 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Gosialuk napisał(a)
Wycieczka piękna. Nawet nie wiedziałam, że taka Dolina u nas jest.
Jak tam wschody?


Gosiu, Marto
To miejsce zawsze będę polecał tym którzy lubią oglądać piękne budowle ze wspaniałymi wnętrzami usytuowane w klimatycznych parkach. Parki dopiero się ożywią latem bo obecnie wszędzie zielono bez kolorów. No, chyba że bzy i rododendrony

Dzisiaj byłem na moim Holzmilu. Specjalnie aby zobaczyć czy nasiona łączki wschodzą.
WSCHODZĄ!
Miedzy nimi widzę już chwaściory. Zobaczę jak dalej to pójdzie. W sobotę pojadę tam plewić i kosić trawę to zrobię zdjęcia. Tym bardziej, że chyba kosaćce rozkwitną. Dużo paków mają. Liliowce już zaczynają kwitnąć. Jeden z gatunków, taki mały, żółty.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 22:54, 10 maj 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
dzisiaj wreszcie ukończyłem rabatę. uff.
Na razie nieciekawa

to zielone po lewej to przekwitnięte cebulowe. Zostaną wyplewione ( rabata będzie szersza) i posadzone na nowo, grupami.
Mimo iż niewiele jednak jest już co pokazać


____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 22:57, 10 maj 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Coraz ciekawiej się robi pilnuj tylko odległości między rodkami bo wiesz już jakie wielkie porosną żebyś nie musiał przesadzać potem, bo teraz dziury zawsze czymś zapełnisz, a roboty na potem sobie zaoszczędzisz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
MartaKozak 22:58, 10 maj 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Piękny ten rodek, kolor zabójczy, pamiętasz jaka to odmiana?
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Waclaw 23:06, 10 maj 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dzięki Bogdzi wiem jakim Rh cieszyłem się przez 15 lat. To Nowa Zemla. Teraz mam wielką i małą.


Bogdziu, tę małą chcę wykopać i posadzić w innym miejscu. W to miejsce chcę posadzić Calsapa. Jakie Twoje zdanie?

Trzmiele kwiaty oblatują

Tę azalię chcę przesadzić, bo rośnie na środku rabaty. Później zbytnio się rozrośnie. Jak sadzicie, przesunąć ja do rodków czy zabrać na inną działkę?
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 23:16, 10 maj 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Posadziłem róże ( dość dawno ) ale na razie marniutkie są
Czy coś z nich będzie? Jak sądzicie? Trzeba czekać. Inne róże nieco większe - zdjęć nie zamieszczam.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 23:16, 10 maj 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
MartaKozak napisał(a)
Piękny ten rodek, kolor zabójczy, pamiętasz jaka to odmiana?


Już wiem: Nowa Zemla
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 23:24, 10 maj 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sylwia_slomczewska napisał(a)
Coraz ciekawiej się robi pilnuj tylko odległości między rodkami bo wiesz już jakie wielkie porosną żebyś nie musiał przesadzać potem, bo teraz dziury zawsze czymś zapełnisz, a roboty na potem sobie zaoszczędzisz


Już posadzone. Jak się rozrosną to niektóre przesadzę. Jednak to nie będzie wcześniej jak za 5-8 lat.

Jutro wysadzam ciemierniki ( 8 szt) i inne z doniczek. Później posieję jednoroczne. Jeszcze sporo zakupów mnie czeka. Np. hakonechloa i hosty.
Liczę także, że uda mi się z wysianymi na rozsadniku kwiatami dwuletnimi. A, i jeszcze łubiny posiałem w doniczkach. Zamierzam je później popikować do dużych doniczek aby zobaczyć kolory i dopiero wtedy na miejsce docelowe.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 23:35, 10 maj 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Waclaw napisał(a)
Posadziłem róże ( dość dawno ) ale na razie marniutkie są
Czy coś z nich będzie? Jak sądzicie? Trzeba czekać. Inne róże nieco większe - zdjęć nie zamieszczam.

Pierwsza najsłabsza,ale reszta sobie radzi Róże na pokaz potrzebują dwóch lat w drugim roku zachwycają już, ale już w tym kwiaty zobaczyć powinieneś
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 23:38, 10 maj 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sylwia_slomczewska napisał(a)

Pierwsza najsłabsza,ale reszta sobie radzi Róże na pokaz potrzebują dwóch lat w drugim roku zachwycają już, ale już w tym kwiaty zobaczyć powinieneś


Dziękuję za pocieszenie
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies