Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Gosialuk 07:45, 11 maj 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5367
Jak się kupuje takie malutkie roślinki, to czasem ciężko wyobrazić sobie jakie z nich wielkoludy będą. Rododendrony i azalie szczególnie zyskują z wiekiem. Szkoda, że ludzie tak nie mają.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Bogdzia 11:23, 11 maj 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Waclaw napisał(a)
Dzięki Bogdzi wiem jakim Rh cieszyłem się przez 15 lat. To Nowa Zemla. Teraz mam wielką i małą.


Bogdziu, tę małą chcę wykopać i posadzić w innym miejscu. W to miejsce chcę posadzić Calsapa. Jakie Twoje zdanie?

Trzmiele kwiaty oblatują

Tę azalię chcę przesadzić, bo rośnie na środku rabaty. Później zbytnio się rozrośnie. Jak sadzicie, przesunąć ja do rodków czy zabrać na inną działkę?


Twoja Nowa Zembla choc ma 15 lat jeszcze nie osiagnęła docelowych rozmiarów, będzie wyższa i szersza, dlatego ja bym pozostałe rh posadziła w rzedzie tak by zaden nie zasłaniał innego. Oczywiscie dokad sa małe nie ma problemu ale potem szkoda by się zasłaniały. Na miejsce małej NZ mozesz oczywiscie posadzic Calsapa ale poniewaz i tak bedziesz je przesadzał to nie rób tego teraz bo latem beda źle ukorzenione i gorzej będą pobierac wodę. Azalię posadz w innym miejscu , rh z azaliami źle wyglądaja , dużo lepiej osobno ale tez nie przesadzaj teraz bo ma nowe przyrosty , najlepiej wczesna wiosną jak tylko ziemia rozmarznie.A teraz ja mam pytanie do Ciebie . Na pierwszym zdjeciu jest kępka lilii martagon (złotogłów) , na jaki kolor kwitną? , bo jesli na rózowy to chętnie jedna cebulke zamienię na rudy
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
MartaKozak 11:27, 11 maj 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Ja sie nie znam na rozach za bardzo, ale czy one nie sa za gleboko posadzone?
Wygladaja jak by byly pod kopczykiem jeszcze.
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Anda 11:34, 11 maj 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33825
Roza na pierwszym zdjeciu rzeczywiscie slaba, ale roze to mocne rosliny. W pierwszym roku masa zielona nie musi byc duza. Nawet lepiej, zeby za duza nie byla, to nie bedzie tracic az tak duzo wody. Wazne, zeby roza sie dobrze ukorzenila
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:34, 11 maj 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33825
MartaKozak napisał(a)
Ja sie nie znam na rozach za bardzo, ale czy one nie sa za gleboko posadzone?
Wygladaja jak by byly pod kopczykiem jeszcze.


Tak byc musi, jesli sadzisz roze z golym korzeniem
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
MartaKozak 11:47, 11 maj 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
A widzisz, nie wiedzialam, czy to znaczy ze te sadzone z donicy musza byc plycej? Czy sadzone tak samo jak w donicy?
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Anda 13:59, 11 maj 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33825
MartaKozak napisał(a)
A widzisz, nie wiedzialam, czy to znaczy ze te sadzone z donicy musza byc plycej? Czy sadzone tak samo jak w donicy?


W donicy przewaznie nie ma miejsca, zeby miejsce okulizacji bylo pod ziemia. Dlatego roze z donicy sadzimy glebiej niz sa w donicy. Miejsce okulizacji 5 cm pod ziemia.

To dotyczy tylko roz. Inne drzewka czy krzaczki sadzimy tak jak w donicy.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwia_slomc... 14:19, 11 maj 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82619
Waclaw napisał(a)


Już posadzone. Jak się rozrosną to niektóre przesadzę. Jednak to nie będzie wcześniej jak za 5-8 lat.

Jutro wysadzam ciemierniki ( 8 szt) i inne z doniczek. Później posieję jednoroczne. Jeszcze sporo zakupów mnie czeka. Np. hakonechloa i hosty.
Liczę także, że uda mi się z wysianymi na rozsadniku kwiatami dwuletnimi. A, i jeszcze łubiny posiałem w doniczkach. Zamierzam je później popikować do dużych doniczek aby zobaczyć kolory i dopiero wtedy na miejsce docelowe.

W sensie, że ciemierniki koło rh??? to zły pomysł rh lubią kwaśno , a ciemiernik zasadowo to się kłóci!Chyba, że gdzie indziej to ok
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 21:26, 11 maj 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7180
Gosialuk napisał(a)
Jak się kupuje takie malutkie roślinki, to czasem ciężko wyobrazić sobie jakie z nich wielkoludy będą. Rododendrony i azalie szczególnie zyskują z wiekiem. Szkoda, że ludzie tak nie mają.

Kiedy planowałem rabatę , oczami wyobraźni widziałem piękny, kolorowy obraz.
Teraz wiem, że na kolory muszę poczekać co najmniej rok. No cóż, nic nie przychodzi łatwo a los nagradza cierpliwych..

Co do ludzi to uważam, że dobrzy ludzie, bez względu na wiek są życzliwymi dla innych. Wy wszyscy jesteście tego najlepszym przykładem
Czytając poszczególne watki widać radość życia.
Co prawda w życiu spotykamy energetyczne wampiry. Takich należy unikać. Po prostu.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 21:30, 11 maj 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7180
Bogdzia napisał(a)


Twoja Nowa Zembla choc ma 15 lat jeszcze nie osiagnęła docelowych rozmiarów, będzie wyższa i szersza, dlatego ja bym pozostałe rh posadziła w rzedzie tak by zaden nie zasłaniał innego. Oczywiscie dokad sa małe nie ma problemu ale potem szkoda by się zasłaniały. Na miejsce małej NZ mozesz oczywiscie posadzic Calsapa ale poniewaz i tak bedziesz je przesadzał to nie rób tego teraz bo latem beda źle ukorzenione i gorzej będą pobierac wodę. Azalię posadz w innym miejscu , rh z azaliami źle wyglądaja , dużo lepiej osobno ale tez nie przesadzaj teraz bo ma nowe przyrosty , najlepiej wczesna wiosną jak tylko ziemia rozmarznie.A teraz ja mam pytanie do Ciebie . Na pierwszym zdjeciu jest kępka lilii martagon (złotogłów) , na jaki kolor kwitną? , bo jesli na rózowy to chętnie jedna cebulke zamienię na rudy


Jak zwykle postąpię według Twoich rad.

Jeśli chodzi o lilię to dokładnie nie pamiętam. Wydaje mi się, że jest ruda. Zrobimy tak: gdy bedzie kwitła zrobię jej zdjecie. jeśli spodoba się Tobie - cebulkę (a nawet dwie) masz zapewnioną
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies