Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miniaturowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Miniaturowy ogródek

bogumila 22:45, 08 wrz 2011


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Żurawki prześliczne.
A ta- to moja ulubiona -u mnie też ma ogromne liś cie.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
GabiK 22:49, 08 wrz 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Kasiu, to taka moja przypadłość - jak coś mi się spodoba,to się nie mogę powstrzymać.
Kiedyś tak miałam z ciuchami i butami dla siebie, potem się przerzuciłam na ubranka dziecięce, potem na urządzanie domu, a teraz na roślinki. Dobrze, że nie wszystko naraz. I mam nadzieję, że nie będzie to słomiany zapał. Kupiliśmy gotowy szeregowiec, a nie budowaliśmy dom, żeby mieć mało ogródka, bo nie lubimy grzebać się w ziemi. A tu taka niespodzianka. Tylko co teraz? Nie sprzedam przecież świeżo urządzonego domu z kredytem. Ziemi też nie ma jak dokupić.

Żurawki już posadzone, dwa weekendy temu. Wydawało mi się, że z kluczem, jak pokażę zdjęcia to się okaże, czy Wy też widzicie klucz.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
GabiK 23:01, 08 wrz 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Ostatnia partia żurawek:

23. Rose Glow


i jej nakrapiany liść z bliska


24. żuraweczka Gold Strike


25. Mint Julep

____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
GabiK 22:55, 09 wrz 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
To koniec prezentacji żurawek. Teraz jeszcze 2 paprocie:

- Ursula's Red


- Silver Falls


To moje drugie podejście do paproci. Wietlica Burgundy Lace mi zgniła, ale była źle posadzona.


I coś rosnącego, niepodobnego do żurawek - Hakuro Nishiki i jeżówki:



Hortensja ogrodowa: - w tle mój kolejny klonik palmowy - co ja mam z nimi wszystkimi zrobić?

____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
GabiK 22:59, 09 wrz 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
A teraz punkt obowiązkowy- nie oparłam się zarazie na ogrodowisku:


____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Sebek 23:09, 09 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Przecudne zakupy - zrezygnuj z trawnika
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
GabiK 23:12, 09 wrz 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Chyba tym się skończy.
Muszę zostawić margines na rozrastanie się roślin. Będziemy przesuwać granice rabat z roku na rok.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Matka 23:14, 09 wrz 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Super kolekcja żurawek, oznaczyłąś je czy pamiętasz wszystkie nazwy?a posadziłaś już?pokaż jak je skomponowałaś
____________________
U Matki
Kaisia 23:15, 09 wrz 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Tak Sebku jak Gabi tak będzie szalała jak pisze to trzeba będzie tylko trawniczek na mały placyk zrobić , a reszta to roślinki
Żurawki w niesamowitej ilości, czekam na zdjęcia z posadzonymi, jestem bardzo ciekawa jak to wyszło.
Na miskanty zaplanuj trochę więcej miejsca, przy twojej wilgotnej glebie będą rosły jak szalone.
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
GabiK 23:26, 09 wrz 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Bogdo, pospisywałam nazwy z karteczek, z którymi przyszły (a właściwie takich plastikowych paseczków), tak ja stały. Stąd wiem, która jest która.
Posadziłam je też z karteczkami, ale ponieważ mogę odfrunąć, lub zamoknąć, to w tym tygodniu porobiłam im zdjęcia w gruncie i też spisałam która jest która. Muszę powiedzieć, że w gruncie się zmieniają. Szczególnie wypiękniała Southern Comfort i Mint Julep.

Przez weekend wstawię zdjęcia posadzonych żurawek i innych nowych nasadzeń. Parę rzeczy się zmieniło i mam ochotę na jeszcze.
Dobrze, że sezon się kończy, bo fundusze też.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies