Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miniaturowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Miniaturowy ogródek

popcorn 08:55, 07 wrz 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj Gabi, chyba się przedrę do tego florini przez całą łódź - piękne te żurawki

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
GabiK 09:24, 07 wrz 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Zagęszczam rabatki i odrobinę poszerzam.
Wymyśliłam, żeby obwódka z żurawek była dookoła całego ogródka, a nie tylko kawałkami.
Żurawek było sporo, ale wszystkie jakoś weszły. Z gumy ta ziemia.
Jeszcze nawet fragmenty nieobsadzone są. W centrach kuszą nowe odmiany, ale się opieram. Zobaczę, co przez zimę przetrwa na tej mojej "wzbogaconej" glinie. Będzie co kupować wiosną.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
misia13 09:41, 07 wrz 2011


Dołączył: 20 cze 2011
Posty: 23
Witaj Gabik!
Piękne żurawki i ogródek też!
Fajnie że masz cały do dyspozycji, ja będę musiała wkomponować jakoś wiate na rowery i drzewo 3x3m i odsłonić się od sąsiadów z tył , jest tam wysoki dom i będę sadzić szpaler z tui smaragd i 3 lub 4 brzozy. Ty masz piękny widok. U mnie muszę jeszcze jakoś posadzić borówkę amerykańską bo dzieciaki chcą ale na maliny to już się nie dałam namówić.
Mam pytanko co do ciurkadełka czy masz jakoś podłączone czy jest to obieg zamknięty, bo też mi się marzy.
____________________
monika http://www.ogrodowisko.pl/watek/942-pierwsze-kroczki-przy-szeregowcu
GabiK 10:54, 07 wrz 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Witaj Misiu. Strasznie dużo rzeczy musisz zmieścić w tym ogródku. Ja właśnie niczym dużym się nie chciałam odgradzać. Płoty z boków wystarczą. A przód nie wiadomo ile lat taki będzie, w planach domy... Może sąsiedzi się postanowią odgrodzić.

Ciurkadełko w obiegu zamkniętym. Zbiornik jest właśnie zasypany kamykami. Przewód leży pod korą wzdłuż płotu a potem na tarasie. I jak chcemy włączyć, to tylko do gniazdka. Niedługo chyba trzeba będzie wyjąć pompę na zimę.

____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
misia13 12:26, 07 wrz 2011


Dołączył: 20 cze 2011
Posty: 23
Dokładnie, zrobi sie mniej miejsca ale nie mam wyjścia z tą wiatą, a borówki to ze 3-4 szt i potraktuje je jako roślinki ozdobne może uda mi się wkomponować w całość. Mam nadzieję że się uda, zaczeli powoli już równać teren i jeszcze płotki po bokach i będę działać, ale nie wiem czy zdąże teraz czy na wiosnę. Mam wszystko rozrysowane na kartce, ale jak to wyjdzie to nie wiem.
A Twój klonik to duży będzie?
____________________
monika http://www.ogrodowisko.pl/watek/942-pierwsze-kroczki-przy-szeregowcu
GabiK 12:30, 07 wrz 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Nie wiem. Chyba do góry mu już gałęzie nie urosną. Miał być taki do donicy, a teraz to chyba na zmarnowanie.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
popcorn 12:31, 07 wrz 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Wsadz go przy zrodelku i okryj na zime, bedzie dobrze!
pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
GabiK 13:09, 07 wrz 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Gdzieś go spróbuję uratować, ale przy źródełku nie ma miejsca. Wsadziłam coś innego. A on jest naprawdę niski. Przeszkadzałby przy wyjmowaniu pompy.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Kaisia 21:43, 07 wrz 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Gabrysiu poszalałaś z żurawkami, fajne odmiany już widzę jak będzie pięknie jak się rozrosną.
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Joanka 21:52, 07 wrz 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Prawdziwa żurawkomania
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies