Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Brzoza - Betula

Pokaż wątki Pokaż posty

Brzoza - Betula

Milo 08:33, 20 maj 2015

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 41
Witam,
Mam do posadzenia 14 brzozek.Chcialam stworzyc mini lasek od strony sasiadow.To dopiero poczatki.Granica dzialki ma dlugosc 70m. Jak je posadzic i jakie inne drzewka mozna posadzic? Ziemia gliniasta, mimo drenazu po bardzo dlugich zlewach stoi woda w niektorych miejscach.
Pozdrawiam
Ania
Kasya 18:18, 20 maj 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41815
Milo napisał(a)
Witam,
Mam do posadzenia 14 brzozek.Chcialam stworzyc mini lasek od strony sasiadow.To dopiero poczatki.Granica dzialki ma dlugosc 70m. Jak je posadzic i jakie inne drzewka mozna posadzic? Ziemia gliniasta, mimo drenazu po bardzo dlugich zlewach stoi woda w niektorych miejscach.
Pozdrawiam
Ania


Brzozy bardzo wyciągają wodę wiec chyba to dobry pomysl.
Jesli potrzebujesz porad w projektowaniu napisz posta w dziale prokiejektowanie, wstaw rzuty lub jakieś zdjęcia
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
ocia79 16:14, 21 maj 2015


Dołączył: 18 cze 2011
Posty: 883
Czy ktoś wie co może dolegać moim brzozom Doorenbos.

Główna gałąź w 2 brzozach jest sucha, nie wypuściła liści. W zeszłym roku było wszystko ok ( kupiłam je też w zeszłym roku)

Martwi mnie to bo to jest główny wierzchołek

Zdjęcia poniżej

brzoza nr 1



brzoza nr 2
____________________
Asia U Oci Trawy, minimalizm i ogólnie zero pojęcia :)
Viola 10:22, 25 maj 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Proszę o poradę: chcę mieć w ogrodzie w trzech różnych miejscach niewielkie skupiska brzóz (po trzy sztuki). W jednym już rosną trzy doorenbosy. Czy pozostałe zagajniczki zrobić tez z tej samej odmiany, czy mogłabym posadzić jeszcze dwie inne odmiany w tych dwóch pozostałych miejscach. Chodzi mi oczywiście o estetykę, czy lepiej jeden gatunek czy mogłyby być trzy???
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
SylwiaKa 10:40, 14 cze 2015


Dołączył: 18 cze 2014
Posty: 138
Czytam w tym wątku, że betula utilis "Doorenbos" i betula jacquemontii to ta sama roślina. Jednak na stronie związku szkółkarzy polskich napisane jest, że Doorenbos dorasta do 10m a jacquemontii rośnie powyżej 20m. To jak to w końcu z nimi jest? Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi bo bardzo mi się one podobają ale różnica jeśli chodzi o ich wielkość jest ogromna
____________________
inag 11:31, 14 cze 2015


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Też się cały czas nad tym zastanawiam... Miałam taki sam dylemat.
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
SylwiaKa 11:46, 14 cze 2015


Dołączył: 18 cze 2014
Posty: 138
inag, ja właśnie teraz mam ten dylemat Zwłaszcza, że w szkółkach w mojej okolicy nie ma Doorenbos i myślałam o tym żeby kupić tę drugą skoro Danusia pisała, że to to samo. Jednak po przeczytaniu na stronie związku o wysokości docelowej ponad 20m mina mi zrzedła
____________________
inag 11:58, 14 cze 2015


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Ja wszędzie szukałam dorenbosów ale nigdzie nie było w mojej okolicy Za to w jednej mieli te jacquemontii. Przez telefon usłyszałam że to to samo. Nazwa łac. też na to wskazuje. Zarezerwowałam nawet i już miałam po nie jechać ale jak poczytałam o tej odmianie to zrezygnowałam. Nie chciałam mieć 20 metrowego drzewa przed domem... Nie wiem jak to z nimi jest w końcu bo każdy mówi co innego
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
katel 17:04, 14 cze 2015


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
SylwiaKa na wylocie na Niemce tuż przed Leonowem widziałam ok 2 tyg. temu jeśli jeszcze potrzebujesz Doorenbosow.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
SylwiaKa 17:48, 14 cze 2015


Dołączył: 18 cze 2014
Posty: 138
katel napisał(a)
SylwiaKa na wylocie na Niemce tuż przed Leonowem widziałam ok 2 tyg. temu jeśli jeszcze potrzebujesz Doorenbosow.


Kasia - dzięki!!! W tamte okolice jeszcze się w poszukiwaniu roślin nie zapuszczałam (mieszkam zupełnie po drugiej stronie - trasa na Kraśnik) ale jak nic jutro pojadę ))) Wytłumacz mi tylko proszę: jadę sobie normalnie 19 na północ i co dalej?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies