Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Brzoza - Betula

Pokaż wątki Pokaż posty

Brzoza - Betula

brzydula 20:46, 29 mar 2015

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
już się poprawiam doczytałam jakie to niewysokie brzozy. jak myślicie czy w sąsiedztwie trzech brzóz, może się znajdować Buk "rohan obelisk". zastanawiam się czy pasuje czy zupełnie z innej bajki są ??
Gardenarium 09:20, 30 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pytanie nie do odpowiedzenia

Potrzebna jest scena w której mają rosnąć, a niby dlaczego ten buk i w jakiej konfiguracji?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
brzydula 20:19, 30 mar 2015

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
racja Danusiu, po prostu jestem pozytywnie nakręcona na zmiany. Jak się przejaśni zrobię zdjęcie rabaty, ale już zaznaczam, że planuję ją poszerzyć i bardziej wyeksponować tego buka. A buk dlatego, że w tym miejscu brakuje mi czegoś czerwonego i o niezbyt szerokim pokroju.
brzydula 21:33, 30 mar 2015

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
Danusiu na szybko znalazłam zdjęcie robione jesienią, nie najlepsze za co przepraszam. Na tej rabacie gdzie planuje brzozy znajdują się trawy, przetacznik, bergenie. Natomiast w takim kole obsadzonym bukszpanem i wysuniętym z rabaty obecnie znajduje się klon palmowy szczepiony na pniu jednak jest on słabo widoczny po prostu gubi się i koniecznie musi to być coś bardziej widocznego( jutro zrobię lepsze zdjęcie w zbliżeniu chociaż i tak nie do końca zobrazuje to miejsce ponieważ planuje poszerzyć rabatę z tymi tujami aby zrobiło się miejsce na te brzozy zaś koło w tym klonem/ bukiem bardziej wysunę w stronę ogrodu )

Gardenarium 10:57, 31 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Buka zrób po lewej nieco w trawniku, a brzozy w grupie na rabacie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
inag 15:21, 02 kwi 2015


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Witam. W zeszłym roku jesienią posadziłam dwie brzozy. Kupiłam je w szkółce jako doorenbos, ale już kilka razy spotkałam się w niej, że mieli niewłaściwe oznaczone gatunki roślin. Teraz się boję, że to jednak nie doorenbosy ale zwykłe brzozy. Jak można odróżnić ten gatunek od zwykłej brzozy na drzewku wysokości 1,80 metra???
Moim łuszczy się szara kora i odsłania biały pieniek, tak jak teoretycznie powinno być, ale czy zwykłym się nie łuszczy???Jeżeli ktoś mógłby mi pomóc to będę wdzięczna, bo nie wiem czy je wymienić czy zostawić...
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
katel 19:46, 02 kwi 2015


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Zerknij na 11 stronę. Ja też nie miałam pewności co do mojej dorenbos ale ostatecznie rozpoznałam ją po listkach.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
inag 21:01, 02 kwi 2015


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Dzięki!!! Czyli muszę czekać na listki. Jak będą na początku ciemniejsze to będzie doorenbos
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
AniczkaOgrod... 11:52, 05 kwi 2015

Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 4
Witam serdecznie.

Planujemy juz niebawem zakupić brzozę pozyteczną dorenbos.

Niestaty , u nas w ogrodniczym nie ma takiej brzozy jest tylko ta zwyczajna.

Moliwe ,zeby w jednej szkolce doorenbos kosztowala 25 zł a w innej 180 zł?
Dlaczego maja takie róznice w cenie ?


Bardzo proszę o poradę .
____________________
Gardenarium 11:24, 06 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie piszemy postów stricte reklamowych, skierowanych do konkretnej szkółki. Co do cen to wolny rynek i każdy producent ma prawo wycenić jak mu się podoba najwyżej przeceni albo nie sprzeda.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies