Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Brzoza - Betula

Pokaż wątki Pokaż posty

Brzoza - Betula

Kasya 00:02, 15 kwi 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41806
Czy brzoza purpurea budzi sie jakos pozniej od innych ?
Bo ma calkiem zamkniete pąki i sie zastanawiam czy z nia wszystko ok...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
inag 00:28, 15 kwi 2015


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Kasya napisał(a)
czy brzoza purpurea budzi sie jakos pozniej od innych ?
bo ma calkiem zamkniete pąki i sie zastanawiam czy z nia wszystko ok...


Pocieszę Cię, tym że mój doorenbos też na razie śpi na całego. Za to świeżo posadzona odmiana golden beauty ma już maleńkie listeczki. Myślę, że nie powinnaś się martwić
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
ZbigniewG 08:49, 15 kwi 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8899
u mnie też purpurea i doorenbos w tylko nabrzmiałe pąki, pozostałe ciut zielonego
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
noemi 20:23, 15 kwi 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Gardenarium napisał(a)
Betula albosinensis 'Fascination'





Potrzebuję 3 szt. brzozy chińskiej fastination identyczne jak na zdjęciu ale są nie do zdobycia … znalazłam w internecie , ale gałęzie zaczynają się nisko a ja chciałam smukły pień a gałęzie nad płotem ….

pytanie , czy można usunąć nisko wyrastające gałęzie brzozy ? jak one znoszą takie cieńcie ? czy pień się zregeneruję ?

____________________
ogród magdalenka
Sebek 20:30, 04 maj 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Magda, oczywiście, że można tylko w odpowiednim dla nich czasie Te też na pewno były cięte, a jak widzisz pnie są śliczne Ale ja bym ich nadal szukał, a nóż coś się trafi
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Pszczelarnia 20:37, 04 maj 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Magda, blizna po cięciu tym większa na pniu jak duże są gałęzie. One się potrafia zabliźnić po cięciu. Nie sądzę, żeby gałęzie przeznaczone do cięcia były konarami. Tak więc cięcie to normalna sprawa (w styczniu) albo ew. w czerwcu.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
brzydula 07:38, 05 maj 2015

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
Ja włsnie zakupiłam 3 szt i polecam warto pieknie wygladają. Moje na razie mają czarny pień ale jestem bardzo zadowolona!!!
Marysia_251 13:58, 08 maj 2015

Dołączył: 30 kwi 2015
Posty: 13
Będę miała w ogrodzie posadzine cisy na żywopłot. Ponieważ ogrodzenie jest troche odsunięte od ulicy i za płotem jest miejsce, zeby coś posadzić, zastanawiamy się co. Widziałabym jakieś drzewa liściaste, np brzozy, tylko nie wiem, czy to dobre miejsce.
Co myslicie?
MArysia
Sonka 21:14, 08 maj 2015


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Bardzo chciałam mieć brzozę w ogrodzie w miejsce ściętego modrzewia posadziłam najpierw brzozę papierową, ale kiedy doczytałam, że ona rośnie do 25m przesadziłam ją do lasu, dopiero co uporaliśmy się z modrzewiem, kupiłam następne, na etykiecie podano, że to Doorenbosy. Po wypuszczeniu listków mam wątpliwości, bo wydawało mi się, że liście są ciemno zielone i duże a moje mają zielono-żółty kolor i są malutkie.
Poniżej zdjęcie, liść najniższy to szczepiona papierowa, brak odmiany, środkowy to papierowa, nie szczepiona, najmniejszy Doorenbos.
Czy ktoś może mi pomóc w ustaleniu ?

____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
ovejablanca 10:42, 09 maj 2015

Dołączył: 16 kwi 2015
Posty: 12
Sonka, mam podobny problem. Kupiłam jako Doorenbos trzy brzozy. Nie miały niestety metki. Listki wyglądają podobnie tak jak u Twojej. Są raczej małe i jasno zielone, kształt jak u Ciebie. Na początku, od razu po rozwinięcu się z pąków, jakiś czas były lekko czerwnowane. Kolor kory tak jak u Ciebie (od dołu pni coś zaczyna się "bielić", a raczej "różowić"... Mają ok. 2 m wysokości).
Boję się, żeby to jakieś kolosy nie porosły...

ps. Sonka, my z tych samych okolic. Gdzie kupowałaś swoje doorenbosy??
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies