Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Brzoza - Betula

Pokaż wątki Pokaż posty

Brzoza - Betula

Gardenarium 17:01, 23 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
anex napisał(a)
Witam ponownie
Wkleję zdjęcie jaki efekt alejki chcę uzyskać z tym, że u mnie z jednej strony jako żywopłot rosną tuje, potem 1,5 m ścieżka i szeroka na jakieś 4 m rabata o której pisałam j.w.



Bardzo Państwa proszę o radę.

Jeśli trzeba, to zdjęcie później usunę.


Bardziej do takiej alei pasują trawy, hortensje, nie tuje ze boku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anex 17:18, 23 lip 2015


Dołączył: 03 lip 2013
Posty: 44
Dziękuję za odpowiedź.

Z tym, że tuje "robią" za żywopłot i mają za zadanie dodać w przyszłości intymności memu przyszłemu ogrodowi. Zamierzam je posadzić trzcinnikiem Karl Forester lub szpalerem z lawendy, bo tam niewiele miejsca na co innego już będzie...no i tak wymyśliłam sobie z drugiej strony te brzozy - które notabene uwielbiam w każdej postaci.☺

Czyli co, pani Danusiu - nie widzi pani tej koncepcji??

Wklejam zdjęcia

To wchodząc do ogrodu (za niebieską beczką ścieżka i rabata skręcają w prawo)




A to jest częściowy widok z tarasu.



Proszę nie patrzeć na te plastikowe obrzeża (służą mi do wytyczania rabat )i ogólny nieład.
____________________
Ania
anex 17:33, 28 lip 2015


Dołączył: 03 lip 2013
Posty: 44
Jeszcze jedno pytanie mam odnośnie samej brzozy doorenbos.
Może to głupie co napiszę, ale ja nie wiedziałam, że są to brzozy nisko szczepione, a punkt szczepienia zakopany jest w ziemi.
To prawda?? No, jak to tak? Ja nie rozumiem...To standard wśród tej odmiany?
____________________
Ania
marcin_stemp... 12:03, 31 lip 2015


Dołączył: 15 kwi 2013
Posty: 64
Brzoza Doorenbos szczepiona lub okulizowana jest zawsze nisko, ponieważ gdyby zaszczepić ją wyżej, zepsułoby to cały efekt i ozdobę tej odmiany. Nie raz można spotkać też egzemplarze rozmnażane z sadzonek i wtedy nie widać miejsca szczepienia. W innym przypadku miejsce szczepienia powinno być nad powierzchnią podłoża.
____________________
21asia 16:57, 23 sie 2015

Dołączył: 07 sty 2013
Posty: 90
Chciałabym posadzić trzy brzozy pożyteczne "Doorenbos" na tle żywopłotu ze szmaragdów. Od tuj minimalna odległość to 2m a jaką odległość zachować między brzozami?
____________________
Pozdrawiam Aśka
Sebek 22:12, 22 wrz 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
21asia napisał(a)
Chciałabym posadzić trzy brzozy pożyteczne "Doorenbos" na tle żywopłotu ze szmaragdów. Od tuj minimalna odległość to 2m a jaką odległość zachować między brzozami?


Zależy ile jest tam miejsca Ale co 3 metry powinno być optymalnie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 09:12, 26 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
anex napisał(a)
Dziękuję za odpowiedź.

Z tym, że tuje "robią" za żywopłot i mają za zadanie dodać w przyszłości intymności memu przyszłemu ogrodowi. Zamierzam je posadzić trzcinnikiem Karl Forester lub szpalerem z lawendy, bo tam niewiele miejsca na co innego już będzie...no i tak wymyśliłam sobie z drugiej strony te brzozy - które notabene uwielbiam w każdej postaci.☺

Czyli co, pani Danusiu - nie widzi pani tej koncepcji??

Wklejam zdjęcia

To wchodząc do ogrodu (za niebieską beczką ścieżka i rabata skręcają w prawo)




A to jest częściowy widok z tarasu.



Proszę nie patrzeć na te plastikowe obrzeża (służą mi do wytyczania rabat )i ogólny nieład.


Tuje są za rzadko, nie dają ściany jaką powinny dać. Brzoza jest jako dominujące drzewo na tej osi za słaba, za rzadka za mało widoczna.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Viola 13:51, 26 wrz 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Tuje są chyba malutkie jeszcze, jak gęsto sadziłaś?
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
J_MS 16:38, 11 paź 2015

Dołączył: 24 lis 2013
Posty: 74
Czy możecie mi doradzić czy lepiej kupic brzozę w szkółce czy wykopać taka samosiejke??? Rosną takie w poblizu a chciałabym na działkę posadzić? Czy teraz sadzenie to juz nie za pozno?
____________________
Joanna
Gardenarium 22:37, 11 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz spróbować, nie za późno, lepiej małe niż duże. Ale zastanów się czy chcesz zwykłe brzozy czy odmianowe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies