Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Brzoza - Betula

Pokaż wątki Pokaż posty

Brzoza - Betula

siakowa 08:07, 14 lip 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
danusiu znalazłam taką informację " Za pomocą cięcia można łatwo uzyskać formy wielopienne, stanowiące alternatywę dla nasadzeń grupowych. Dzięki temu roślina wolniej rośnie i osiąga mniejsze rozmiary, a efekt dekoracyjnego pnia zostaje wzmocniony. "

jak to cięcie poprowadzić? mam 3 sztuki 1 metrowych brzózek....jak je potraktowac żeby były wielopienne? czy z kazdym drzewkiem tak sie da zrobic? i czy to prawda że wtedy beda niższe?
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Viola 21:10, 14 lip 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
anka_ napisał(a)
Jak się boisz że spalisz korzenie, to nie pryskaj tylko po wsadzeniu posyp dookoła proszkiem na mrówki. Możesz też przed posadzeniem włożyć tą brzozę na 2-3 godz bez donicy do wody (poziom wody powyżej korzeni), mrówki będą uciekać.



Violu wszystko zależy od możliwości kupna innych egzemplarzy, ceny itd. Pewnie że najlepiej kupić piękną, zdrową roślinkę bez problemów, ale czasami trzeba kombinować.

Aniu, dobry pomysł z tym wiaderkiem i wodą. Na razie się wstrzymałam z zakupem, pewnie będę żałować jak mi wykupią te brzozy, ale wścieklica mnie ogarnęła. Nie dość, że musiałabym zapłacić 300 zł (po 100 za każdą) to jeszcze z bonusem w postaci mszyc i mrówek
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
anka_ 21:47, 14 lip 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Powiem szczerze, że za 100 z bonusem to też bym nie wzięła.

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Gardenarium 19:26, 20 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
snooker napisał(a)
Dzień dobry,

To mój pierwszy post więc witam wszystkich. W weekend piorun złamał mi brzozę (60cm w obwodzie). Pozostałość pnia ma wysokość 150cm. Czy jest jeszcze do uratowania, odbije? Czy może ją wyciąć i posadzić nową?

Dziękuję i pozdrawiam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
snooker 19:26, 20 lip 2015

Dołączył: 20 lip 2015
Posty: 4
Gardenarium 19:27, 20 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie ma co się łudzić, trzeba karpę usunąć i posadzić nowe drzewo. Nie kosztuje wiele taka zwykła brzoza.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anex 09:34, 21 lip 2015


Dołączył: 03 lip 2013
Posty: 44
Dzień dobry
Zamierzam posadzić w szpalerze brzozę pożyteczną doorenbos wzdłuż ścieżki o długości jakieś 25 m. Mają one być ujęte w rabacie, a pod nimi będę sadzić trawy ozdobne, rozchodniki, derenie elegantissima.
Proszę o radę- co ile metrów powinnam posadzić brzozy?
____________________
Ania
siakowa 09:39, 21 lip 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Danusiu, prosze odpowiedz czy wielopienna brzoza doorenbos bedzie rosla niższa niż jednopienne?
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
anex 22:19, 22 lip 2015


Dołączył: 03 lip 2013
Posty: 44
Witam ponownie
Wkleję zdjęcie jaki efekt alejki chcę uzyskać z tym, że u mnie z jednej strony jako żywopłot rosną tuje, potem 1,5 m ścieżka i szeroka na jakieś 4 m rabata o której pisałam j.w.

http://galeria.ogrodmarzen.nazwa.pl/galeria/brzoza-betula-utilis-jacquemontii-doorenbos


Bardzo Państwa proszę o radę.

Jeśli trzeba, to zdjęcie później usunę.
____________________
Ania
Gardenarium 16:58, 23 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
siakowa napisał(a)
Danusiu, prosze odpowiedz czy wielopienna brzoza doorenbos bedzie rosla niższa niż jednopienne?


Niekoniecznie, będzie miała wiele pni, ale reguły tu nie ma.Siła wzrostu zalezy od wielu czynników, ale nie od iloście pni.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies