Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Brzoza - Betula

Pokaż wątki Pokaż posty

Brzoza - Betula

ZbigniewG 09:10, 12 lip 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
proszę bardzo Youngi nie szczepiona prowadzona od początku przy paliku na jeden przewodnik,
jeżeli nie dostaniesz takiej to młodą szczepioną można tez tak poprowadzić najmocniejsza gałązka pionowo w górę i już, pozostałe wyciąć lub skrócić



Krzysiek kolor zachowuje
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
brzydula 07:49, 19 lip 2016

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
posadziłam trzy brzozy chińskie Fascination w odległości 1,5m . teraz zastanawiam się czy nie za gęsto, proszę o opinie , istnieje możliwość (jeszcze) przesadzenia środkowej.
Martina 16:13, 20 lip 2016


Dołączył: 21 lis 2013
Posty: 62
anna_g napisał(a)


A to moja wartość dodana ogrodu (dodana przez teścia ) i pytanie: czy odbije i będzie dobrze jak by ją przyciąć mniej więcej tak:



czy lepiej nad rozgałęzieniami?

Ania, pokaż proszę swoją brzozę jak wygląda teraz. Chyba musze pociąć swoje i zastanawiam się jak...
____________________
"Żurawkowy zawrót głowy" "Wizytówka"
brzydula 09:34, 11 sie 2016

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
a może ktoś poradzi odnośnie sadzenia brzóz ? tym razem zakupiłam 5 szt. dooorenbos i jaką odległość zachować miedzy nimi?? Maja tworzyć zagajnik brzozowy
ebru 20:19, 15 sie 2016

Dołączył: 12 sie 2016
Posty: 10
Czy ktoś z Was wie co może dolegać mojej brzozie (odm. Doorenbos)?

Na śnieżnobiałej dotychczas korze pojawiły się brunatne plamy. Dodam, że brzózka posadzona w zeszłym roku.
Będę wdzięczna za wszelką pomoc!
ZbigniewG 20:04, 16 sie 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
sprawdź czy nie ma tam otworów zatkanych trocinami(trociniarka czerwica) jeżeli nie to przeczytaj to:
http://www.zololsztyn.lasy.gov.pl/widget/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/przebarwienia-na-brzozie/maximized#.V7NU7BJAlec
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ebru 20:56, 19 sie 2016

Dołączył: 12 sie 2016
Posty: 10
Bardzo dziękuję za wskazówki! Dopiero dzisiaj dotarłam do domu i przyjrzałam się tej mojej brzozie. Żadnych trocin nie zauważyłam, za to plamy wyglądają identycznie jak te na zdjęciach z podanego linku. Nie jestem pewna czy w przypadku mojej brzózki również zawiniła niedostateczna ilość wody - starałam się ją regularnie podlewać Tak czy inaczej, będę ją bacznie obserwować i mam nadzieję, że wyjdzie z tego!
Karol99 21:08, 19 sie 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Brzoza to twarde drzewo, wiec myślę że sobie poradzi. Jednak zawsze lepiej być czujnym.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Michu87 11:13, 31 sie 2016


Dołączył: 27 cze 2016
Posty: 166
Słuchajcie, czy ktoś z Was posiada w swoim ogrodzie brzozę kulistą Magical? Ja pierwszy raz się z taką spotykam i bardzo mnie zaintrygowała. Uwielbiam brzozy i wszelkie kuliste formy, a tu mam dwa w jednym Pani Danusiu warto ją sadzić w ogrodzie? Ściskam!
____________________
Ewelina - O ogrodzie myślę w koło...
malgol 13:05, 02 wrz 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Danusiu, gdzies w jakimś wątku pisałaś,że brzoza himalajska nie smieci tymi swoimi wszędobylskimi nasionkami... to prawda? Wcale czy mniej niż zwykła? Ja mam 3 szt zwykłej,ale skłonna jestem je wyciąć i posadzić te himalajskie bo już nie daję rady ze sprzątaniem! Cały dom zaśmiecony, taras, rynny, nawet rabaty pokryte wartwą nasion!Jak siałam trawę to zanim trawa wykiełkowała to zasypało ziemię tymi samolocikami i nie mogła wykiełkować! Dramat jakiś
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies