Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Brzoza - Betula

Pokaż wątki Pokaż posty

Brzoza - Betula

Gardenarium 07:34, 06 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jest dobrze, wyjdzie za pstrokato. Jedyne co mnie jakby drażni to widok tego płotu na wprost. Brzoza jest wielka, nasadzenia dość niskie a płot dobrze widoczny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Martina 10:53, 06 lis 2015


Dołączył: 21 lis 2013
Posty: 62
Dziękuję Pani Danusiu za opinię
Mnie też drażni i ten płot, i ten mur no i ten wysoki fundament.
Może na wiosnę puszczę tam dzikie wino. Tam w narożniku rosną serby, zakładam ze jak podrosną to wspólnie z tujami zasłonią ten mur i płot.
No ale niestety zapewne trochę to potrwa
____________________
"Żurawkowy zawrót głowy" "Wizytówka"
zieloniutka 18:12, 08 lis 2015

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 271
A czy ktoś ma jakieś doświadczenia z przesadzaniem brzóz Doorenbos?
Trochę się zastanawiam czy płytki system korzeniowy nie dyskwalifikuje ich do przesadzenia?
Posadziłam taką brzozę, ale w niedocelowym miejscu. Zrobiłam jej ograniczenie w ziemi wokół korzeni z grubej taśmy-tak jakby rosła w doniczce, ale bez dna.
Mam szansę ją przesadzić?

Ilu letnie drzewko wybarwia korę na białą?
____________________
Zuza Lipny ogród czy ogród z lipą
Karol99 18:15, 08 lis 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
A w jakim ona jest wieku i jak wysoka?
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Sonka 19:11, 08 lis 2015


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
zieloniutka napisał(a)
A czy ktoś ma jakieś doświadczenia z przesadzaniem brzóz Doorenbos?
Trochę się zastanawiam czy płytki system korzeniowy nie dyskwalifikuje ich do przesadzenia?
Posadziłam taką brzozę, ale w niedocelowym miejscu. Zrobiłam jej ograniczenie w ziemi wokół korzeni z grubej taśmy-tak jakby rosła w doniczce, ale bez dna.
Mam szansę ją przesadzić?

Ilu letnie drzewko wybarwia korę na białą?

Przesadzaj, ale najpierw mocno podlewaj przez kilka dni, obkop i za np dwa dni wykop i wsadź w docelowe miejsce.
Nie wiem czy teraz jeszcze brzoza pije, ale ja bym dobrze podlała wcześniej przed przesadzaniem. Ja ciągle przesadzam, teraz to nawet sporych drzew się nie obawiam przesadzić, oczywiście takich którym jestem siłowo w stanie sprostać, wszystkie mi się przyjmują. Z dużą bryłą na łopacie do śniegu przeciągam. Powodzenia.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Gardenarium 19:18, 08 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak przesadzić drzewo

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/358-jak-przesadzic-drzewo
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zieloniutka 20:02, 08 lis 2015

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 271
Znam ten artykuł Dziękuję. Jednak dopiero co przeczytałam wątek o magnoliach, które również mają płytki system korzeniowy i które nie znoszą przesadzania. To wzbudziło mój niepokój, że z brzozami podobnie.
Moja jest jeszcze bardzo młoda (wybiela się dopiero), jednak chciałam ją zostawić w tym miejscu jeszcze dwa lata. Tak jak pisałam wcześniej przy sadzeniu zrobiłam jej w dołku jakby doniczkę bez dna, żeby korzenie trzymać w ryzach. Może się więc uda ten eksperyment.
____________________
Zuza Lipny ogród czy ogród z lipą
Gardenarium 21:45, 08 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli tak zrobiłaś, to się uda.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zieloniutka 22:08, 08 lis 2015

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 271
Dziękuję za odpowiedzi. Tego będę się trzymała, że się uda
____________________
Zuza Lipny ogród czy ogród z lipą
anex 11:28, 28 gru 2015


Dołączył: 03 lip 2013
Posty: 44
Viola napisał(a)
Tuje są chyba malutkie jeszcze, jak gęsto sadziłaś?


Tuje są rzeczywiście małe, mają jakieś 80 cm. Sadzone co 60 cm.
____________________
Ania
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies