Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Brzoza - Betula

Pokaż wątki Pokaż posty

Brzoza - Betula

anex 11:34, 28 gru 2015


Dołączył: 03 lip 2013
Posty: 44
Gardenarium napisał(a)


Tuje są za rzadko, nie dają ściany jaką powinny dać. Brzoza jest jako dominujące drzewo na tej osi za słaba, za rzadka za mało widoczna.


Dziękuję za odpowiedź.

Tuje są małe. Brzozy jednak już posadziłam, 5 szt. co 4 m. Zobaczę jak to będzie...W razie czego przeniosę w inne miejsce.

____________________
Ania
anex 11:36, 28 gru 2015


Dołączył: 03 lip 2013
Posty: 44
marcin_stempniewski napisał(a)
Brzoza Doorenbos szczepiona lub okulizowana jest zawsze nisko, ponieważ gdyby zaszczepić ją wyżej, zepsułoby to cały efekt i ozdobę tej odmiany. Nie raz można spotkać też egzemplarze rozmnażane z sadzonek i wtedy nie widać miejsca szczepienia. W innym przypadku miejsce szczepienia powinno być nad powierzchnią podłoża.


Dziękuję za odpowiedź.
____________________
Ania
paola1a 12:38, 05 mar 2016

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Czy wasze brzozy o tej porze dają już jakieś znaki życia? Ja jesienią zasadziłam jedną szczepioną i nie wiem, czy się przyjęła. Po przełamaniu gałązki też nie mogę tego stwierdzić, ani ona w środku sucha ani żadnych soków ni zieleni nie widać. To młode drzewko i nie wiem już co mam myśleć, czy będzie z niej coś czy nie?
____________________
Prostokątna rabata
Gardenarium 13:11, 05 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zdrap korę paznokciem i zobacz czy zielone pod spodem jest.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
paola1a 13:44, 05 mar 2016

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
To lecę sprawdzić, nie pomyślałam o korze, tylko gałązki sprawdzałam
____________________
Prostokątna rabata
Kasya 13:46, 05 mar 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41841
paola1a napisał(a)
Czy wasze brzozy o tej porze dają już jakieś znaki życia? Ja jesienią zasadziłam jedną szczepioną i nie wiem, czy się przyjęła. Po przełamaniu gałązki też nie mogę tego stwierdzić, ani ona w środku sucha ani żadnych soków ni zieleni nie widać. To młode drzewko i nie wiem już co mam myśleć, czy będzie z niej coś czy nie?


Jeszcze dużo za wcześnie
W drugiej połowie kwietnia bedą listki wychodzić
Czekaj cierpliwie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
21asia 15:28, 04 kwi 2016

Dołączył: 07 sty 2013
Posty: 90
Przeczytałam, że brzoza doorenbos nie wytwarza nasion kiełkujących - stąd moje pytanie(może trochę głupie) czy ona kwitnie i pyli jak nie odmianowe brzozy?
____________________
Pozdrawiam Aśka
ewusia81 23:17, 16 kwi 2016


Dołączył: 30 sty 2016
Posty: 194
Jedna moja brzoza ma taki "kikut" wystający nad ziemią (tak miała już w szkółce)stąd moje pytanie czy to jest część korzenia czy też może jakaś odnoga z której coś wyrośnie lub jest konieczność wycięcia go?? Bardzo proszę o pomoc

Mam jeszcze jedno pytanie (za ewentualny absurd przepraszam) ale czy to normalne że dorenboos jest tak "zielono brudna"?? Dopiero niedawno kora się taka zrobiła.. Czy z nią jest OK??
____________________
Ewa- [url=http://www.ogrodowisko.pl/watek/OgrodoveLove[/url]
kszysiek20 21:23, 10 maj 2016

Dołączył: 15 paź 2015
Posty: 6
Chciałem zakupić brzozę purpurową ale większość dostępnych w sklepach ogrodniczych jest szczepiona na wysokości 100-150cm i nie wygląda to zbyt ładnie. Nie spotkałem się ze szczepieniem niskim nad korzeniem. Z kolei w sklepach internetowych dostępne są te brzozy rozmnażane wegetatywnie. Czy spotkał się ktoś z brzozą purpurową rozmnażaną wegetatywnie? Jak zachowuje się po kilku latach? Czy liście są w dalszym ciągu purpurowe?
dany 23:43, 11 lip 2016

Dołączył: 11 lip 2016
Posty: 1
Witam
Poszukuję jakieś odmiany brzozy która rośnie niezbyt wysoko 5-7 metrów i ma liście od samego dołu. Chcę żeby urosły i osłoniły nam taras. Jeżeli ktoś zna takie odmiany to proszę o informację.
Dzięki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies