Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Brzoza - Betula

Pokaż wątki Pokaż posty

Brzoza - Betula

ebru 16:15, 07 paź 2016

Dołączył: 12 sie 2016
Posty: 10
No to biorę się do pracy
Gardenarium 18:13, 07 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dzisiaj poszłam w okolice poczty w Komorowie, pod linią elektryczną firma dawno temu przycięła wiele brzóz, bo właziły w druty. Jak wiemy i widzimy, elektrownia z drzewami się nie patyczkuje i często robi z nich kaleki.

Te brzozy nawet nieźle wyglądały, kikuty zarosły gałęziami. Cięcie było bardzo mocne, pień gruby. Ale cięcie poziome. Widać że próchnieje, woda wnika wgłąb drzewa. Brzoza to drzewo o niezbyt mocnym drewnie, kruche jest, brzoza łatwo może się łamać, jak zapałka.

Ważne jest, aby cięcie wykonać pod skosem, aby woda spływała po pniu, a nie wnikała w drzewo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malgol 18:23, 07 paź 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
No wiec Danusiu, pokazuję moje brzozy.2 z boku domu i jedna przy piwniczce. Niestety swiatło juz nie pozwoliło na lepsze zdjęcia dzisiaj,ale może dostrzeżesz co trzeba



Te dwa ostatnie to sama korona,ale sciana domu nie powoliła się bardziej oddalić i tylko tyle sie udało uchwycić drzewa




Jesli te są złe,to jutro może uda zrobić się lepsze ,ale ma deszcz padać więc nie sądzę
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Gardenarium 08:36, 08 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trochę słabo widać, ale takie przycięcie wymaga jako takiego pojęcia o samym cięciu, i o tym jaki pokrój z tego wyjdzie. To najlepiej ocenić jednak w realu. Moją propozycję nie przyjmuj w ciemno, tylko przed cięciem mocno się zastanów i wyobraź czy nie wyjdzie z drzewa "pokraka", bo tego bym żałowała. To jak tworzenie swego rodzaju rzeźby.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karol99 09:06, 08 paź 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Te brzozy mają swoją piękna naturalna koronę, po takim cięciu jak planujesz ładne nie będą..
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
malgol 10:01, 08 paź 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Hmm, ale daliście mi do myślenia. Dzięki za rady i wskazówki Danusiu. Przemyślę dokładnie te przycinki w realu z tymi zdjęciami w ręku

Karolu,Tobie też dziękuję, że tak im kibicujesz. Też je lubię więc się nie martw.Nie zrobię nic co miałoby je oszpecic
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 10:10, 08 paź 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Dzisiaj ma przyjść Pan z firmy zajmujacej się pielęgnacja drzew...zobaczymy co powie i ocenimy czy się zna na robocie

Danusiu, te czerwone kreski oznaczają radykalne cięcie a żółtymi delikatne?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Gardenarium 16:23, 08 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dwie wersje cięcia, ale to tylko przymiarka, pamiętaj. Trzeba pień i rozgałęzienia patrzeć.
Jak napisałam w Twoim wątku, brzoza przycięta traci swój naturalny pokrój.. ale nie musi być brzydka. Dziś widziałam brzydko przycięte,a ładnie zabudowane i z daleka bardzo ładne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malgol 19:56, 09 paź 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Pan od cięcia brzoz nie przyszedł w weekend...dam mu szansę jeszcze w tym tygodniu. Sprawdzę co mówi i czy z gadza się to z tym co Ty mówisz Danusiu. Wtedy podejmę decyzję czy mu brzozy powierzyc.
Dziękuję bardzo za rady Danusiu
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
luiza 22:39, 08 lis 2016

Dołączył: 11 mar 2012
Posty: 11
Zastanawiam się czy jest sens sadzić brzozy 'Doorenbos' na rabacie, gdzie nie będzie podlewania aut. Ma może ktoś doświadczenie w tej kwestii? Boje się, że nic dookoła na dłuższą metę nie da sobie rady. Będę wdzięczna, za opisanie waszych doświadczeń.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies