Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Katalpa - Catalpa

DorKa
Podescikowa 2

Dodany 07:59, 25 lis 2019
ZbigniewG napisał(a)
Ryzykowna sprawa ale gdyby ją przyciąć co najmniej tak jak na zdjęciu to może się udać mimo utraty znacznej części korzeni(mięsiste i szeroko)
kto nie ryzykuje ten nie pije szampana

Myślę,że byłabym w stanie uratować sporo korzeni. One są bardzo płytko choć tak jak piszesz zajmują sporo miejsca na szerokość. Ale po nitce do kłębka można się do nich dostać. A w kwestii szampana to zgadzam się w 100%
Dzięki wielkie. Na wiosnę ruszy akcja przeprowadzka

Dodany 21:24, 24 lut 2020
madziq napisał(a)
Szukałam info jak przycinać katalpę. Ma zamiar zrobić to w marcu. Ale nie o ty chciałam...
Znalazłam tutaj informację, że mnóstwo osób stosuje (jak tylko zaczyna się coś dziać) preparat Topsin. W ogóle zauważyłam, że stostowanie różnych preparatów do oprysków, czy do podlewania jest nagminne a preparaty te są traktowane jak coś normalnego. Wiem że rośliny mogą chorować. Ale czy Państwo zdajecie sobie sprawę ze szkodliwości stosowanych preparatów?!
Np taki Topsin:
"Zagrożenia dla zdrowia człowieka
Działa szkodliwie w następstwie wdychania i po połknięciu. Może powodować reakcję alergiczną skóry. Podejrzewa
się, że powoduje wady genetyczne
Zagrożenia dla środowiska
Działa bardzo toksycznie na organizmy wodne, powodując długotrwałe skutki".

Madziu, czytając cały ten wątek też zwróciło moją uwagę z jaką lekkością szafuje się tu wręcz wiadrami roztworu.
Uważam, że podatność szczepionych katalp na choroby grzybowe nie zwalnia nas z obowiązku ekologicznego myślenia i rozsądnego gospodarowania. Bo tu na szali stawiamy często brzydkie listki drzewka a równowagę biologiczną całego otoczenia.
MonikaMu

Dodany 10:29, 26 mar 2020 , edytowany o 10:30, 26 mar 2020
Witam wszystkich
Dopiero zaczynam moją przygodę z Katalpą i właśnie przyszła moja pierwsza sadzonka która wygląda tak jak na zdjęciu - może moje pytanie jest śmieszne ale czy mogę Państwa prosić o poradę czy drzewko sobie poradzi czy będzie zawsze krzywo rosło i ten główny obcięty pień będzie mnie prześladował na linii wzroku?
pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies