Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » System automatycznego nawadniania

Pokaż wątki Pokaż posty

System automatycznego nawadniania

coli 12:41, 24 paź 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
Danusiu kupiłam sprężarkę, ale teraz zastanawiam się jak ją podłączyć do systemu. Mam obok zaworów dodatkowe wejście z wajchą on/off, ale średnica otworu jest duża i nie znalazłam w sklepie przejściówki ze sprężarki na taką średnicę. Czytałam też w necie, że sprężarkę trzeba też podłączyć w najwyższym punkcie do zraszacza tzn wykręcić głowicę i podłączyć sprężarkę. To prawda?
Czy mogę prosić o krótki instruktaż jak przeprowadzić procedurę przygotowania systemu do zimy?
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
Gardenarium 19:41, 24 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz nie odpowiem, bo Witek zajęty - ma lekcję

Ale robimy specjalny zawór do opróżniania podczas montażu systemu i do niego podłączamy sprężarkę, woda wylatuje zraszaczami.

Zapytam zaraz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
moni 20:08, 24 paź 2011


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
a nawadnianie "kropelkowe" punktowe się opłaca?.
____________________
Mona
Gardenarium 20:26, 24 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
moni napisał(a)
a nawadnianie "kropelkowe" punktowe się opłaca?.


Każde ułatwienie pracy ogrodnikowi się opłaca, nie traci czasu na podlewanie, trzeba tylko dobrze ustawić czasy podlewania.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
moni 20:37, 24 paź 2011


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
a słyszałam że są takie komplety które od razu po założeniu można zaprogramować na określoną ilość czasu.
____________________
Mona
Gardenarium 23:29, 24 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
My tego nie stosujemy, to amatorskie rozwiązanie do samodzielnego montażu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
moni 11:56, 25 paź 2011


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
tą instalację instaluje się do kranu czy specjalnej studzienki?. a jeśli na terenie działki jest niskie ciśnienie i oda będzie słabo lecieć?.
____________________
Mona
Gardenarium 16:02, 25 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tego nie wiem Moni.
Montuje się raczej na kran, zapytaj w markecie który to sprzedaje.

Ciśnienie wody raczej nie ma wpływu na to. Ma jedynie wpływ na podlewanie za pomocą zraszaczy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:27, 25 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
coli napisał(a)
Danusiu kopiłam sprężarkę, ale teraz zastanawiam się jak ją podłączyć do systemu. Mam obok zaworów dodatkowe wejście z wajchą on/off, ale średnica otworu jest duża i nie znalazłam w sklepie przejściówki ze sprężarki na taką średnicę. Czytałam też w necie, że sprężarkę trzeba też podłączyć w najwyższym punkcie do zraszacza tzn wykręcić głowicę i podłączyć sprężarkę. To prawda?
Czy mogę prosić o krótki instruktaż jak przeprowadzić procedurę przygotowania systemu do zimy?


Sprawa z tym nie jest taka oczywista, bo nie wiemy gdzie i jak masz wyprowadzenie z domu.

Zadzwoń na Witka tel, a wtedy poinformujesz o tym. tel. na PW.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joaska 23:10, 05 sty 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Danusiu mimo że u mnie daleko jeszcze do nawadniania ogrodu - coż jeszcze go poprostu nie ma- ale żeby przy budowie można było podciągnąc wodę do ogrodu to sobie "przy okazji" projekcik nawodnienia zrobiłam mymi ręcyma u M w komputerze - oczywiscie wody na działce narazie jeszcze też brak - ale będzie chyba studnia głębinowa - ponad to nic więcej nie wiem
Powiedz mi Danusiu zraszacze Toro statyczne to lepsze są te z wbudowaną już dyszą czy z wymienialną?
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies