Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » System automatycznego nawadniania

Pokaż wątki Pokaż posty

System automatycznego nawadniania

Joaska 14:32, 03 kwi 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
A ja mam takie pytanie z innej beczki
jak najlepiej prowadzić rury doprowadzające wode do zraszaczy:
* w lini rabat czy w trawniku
* jeśli w trawniku to pod czy nad siatką p/kretom??
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Sebek 20:22, 03 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Zobacz tutaj jak się zakłada - rury są zakopane pod ziemią - i to dość głęboko
http://www.ogrodowisko.pl/watek/685-zakladanie-systemu-automatycznego-nawadniania-w-istniejacym-ogrodzie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Joaska 21:04, 03 kwi 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Ja wiem, że pod ziemię filmik znam,
ale pod ziemię można pod rabatę lub pod trawnik, i chodzi mi o to jak jest praktyczniej.

____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Sebek 21:11, 03 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Zraszacze znajdują się w trawniku, także tam idą wszystkie rury - w rabatach są te zbiorniki z zaworami - jeśli dobrze to nazwałem?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
moni 21:38, 06 kwi 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
a koszty przykładowo na mój 300m2 ogród ile by wynosiło tak średnio?.
____________________
Mona
Sebek 22:42, 06 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
moni napisał(a)
a koszty przykładowo na mój 300m2 ogród ile by wynosiło tak średnio?.


To zależy co będziesz mieć - ile trawnika, rabat, roślin - jakie rozmieszczenie mają rabaty - trudno powiedzieć. Na razie musisz założyć ogród...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 23:07, 06 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Koszt założenia systemu nie liczy się za metr, bo to zależy jak skomplikowany jest ogród, im więcej zawijasów i wysepek tym więcej zraszaczy, bo trzeba zastosować te o mniejszym zasięgu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:07, 06 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Główny rurociąg kopie się pod trawnikiem.
Skrzynki z elektrozaworami najlepiej ukryć pod korą lub żwirkiem, bo w trawniku te zielone pokrywy wyglądają koszmarnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agata_chrosc... 18:14, 08 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Czy można jakoś jednoznacznie określić jak długo powinna lecieć woda w linii kroplującej z rozsatwem kroplowników co 30cm? Pewnie inna będzie ta długość działania dla róż i i inna dla rododendronów. Nigdzie nie mogę znaleźc takiej informacji. Czy da się to jakoś jednoznacznie określić? Godzinę, dwie, całą noc?
____________________
ogród w Holandi
Gardenarium 19:33, 08 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Z jednego emitera w linii kroplującej wylewa się od 1,8 do 2,5 litra na godzinę.
Popatrz jak masz rozłożone wokół roślin linie.

Ustawiamy mniej więcej od godziny do dwóch-trzech godzin. To zależy głównie od przepuszczalności gleby i od nasłonecznienia ( w cieniu krócej w słońcu więcej).
Po prostu ustaw na godzinę albo dwie i obserwuj, a potem zwiększaj alb o skracaj czas i dni w tygodniu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies