Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » System automatycznego nawadniania

Pokaż wątki Pokaż posty

System automatycznego nawadniania

Joaska 19:54, 07 sty 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Muszę M namowic na rozmowę może w przyszłym tygodniu
Po rozmowie z M: w sprawy ogrodowe się nie wtrąca dopóki koszty nie osiągną kosmicznych rozmiarów
Tak że mam wolna rekę -teoretycznie
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Joaska 20:09, 07 sty 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Czyli ponowie próbe zrobienia zraszaczy po mojemu i zobaczymy czy sie bede dalej bawiła czy zrezygnuje
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
kwiatholandii 23:12, 22 lut 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Danusiu, prowadzę rozmowy z firmą od nawodnienia i po przeczytaniu tego wątku, zadałam pytanie o projekt, a Pan mi odpowiedział, że otrzymam projekt powykonawczy. hmmm... czy to ma sens? Chyba, że czegoś tu nie rozumiem
Nie chciałabym mieć potem systemu do przeróbki z pozwodu np. tzw martwych punktów. Coraz bardziej się zagłębiam i mam mętlik w głowie. Pozwolę sobie poprosić Cię o pomoc w kilku kwestiach z tym związanych.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Sebek 23:49, 22 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Według mnie to bez sensu...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
artisgarden 10:21, 23 lut 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 1
Pewnie ze to bez sensu. Jesli chcesz moge Ci pomóc. Znam sie na tm bardzo dobrze a mam za soba ponad 40 realizacji. Wszystko uzalenione jest tego jak bardzo masz skomplikowany ogród. Ale nie ma rzeczy niemożliwych dla dobrego projektanta. Mamy dostepny tak szeroki asortyment na rynku że wszystko da sie zrobić
____________________
Ogrody,Trawniki, Nawodnienia - Projektowanie - Wykonastwo www.artisgarden.pl
kwiatholandii 11:23, 23 lut 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Dziś dowiedziałam się, że będzie też projekt wstępny, ale często podczas realizacji zmienia się pewne rzezcy lub dodaje i dlatego następnym na koniec jest projekt powykonawczy. Dziś prosiłam o ten wstępny. Zobaczymy co to takiego.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
darunia 13:30, 23 lut 2012


Dołączył: 27 lis 2011
Posty: 99
W projekcie będą naniesione zraszacze, sekcje oraz rozłożenie rur, ale podczas wykonywania nawadniania zawsze może się okazać, że rabata będzie miała inny układ i wtedy jest powykonawczy. I ten projekt będzie potrzebny przy zmianach.

Gardenarium 16:43, 23 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kwiatholandii napisał(a)
Danusiu, prowadzę rozmowy z firmą od nawodnienia i po przeczytaniu tego wątku, zadałam pytanie o projekt, a Pan mi odpowiedział, że otrzymam projekt powykonawczy. hmmm... czy to ma sens? Chyba, że czegoś tu nie rozumiem
Nie chciałabym mieć potem systemu do przeróbki z pozwodu np. tzw martwych punktów. Coraz bardziej się zagłębiam i mam mętlik w głowie. Pozwolę sobie poprosić Cię o pomoc w kilku kwestiach z tym związanych.


To znaczy, że firma raczej nie umie projektować, zrobi coś na chybił trafił i narysuje to co zrobiła. Przecież projekt robi się do projektu ogrodu, albo do już istniejącego. Wg mnie nie zawracaj sobie głowy taką firmą.
Zapytaj ich co to jest ewapotranspiracja, jak będzie wiedział - to znaczy że wie o co w tym wszystkim chodzi. Zapytaj jaką markę stosuje jeśli chodzi np. o zraszacze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
darunia 16:56, 23 lut 2012


Dołączył: 27 lis 2011
Posty: 99
Danusiu a jaką Wy stosujecie markę? my mamy założone Toro i powiem, że jesteśmy bardzo zadowoleni
kwiatholandii 21:16, 23 lut 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Dziś Pan napisał mi maila, że ma projekt, , ale nie może mi go dać przed podpisaniem umowy, bo mogę go wykorzystać dla własnych celów. Zaproponował, że mi go pokaże. Ja jednak wolałabym go przeanalizować. Czy Wy też Danusiu stosujecie takie metody? Może to normalne, ale skąd mam wiedzieć czy prowadzę rozmowy z profesjalistami. Pracują na systemach RainBird, Claber, Orbit.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies