Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowo zakręcona.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowo zakręcona.

Zakrecona 07:02, 17 maj 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Margerytka40 napisał(a)
Ja też poproszę plan kartkowy


Asia, ale z Ciebie ranny ptaszek Za tydzień będę mieć płytki na tył i wreszcie będzie można coś zacząć.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 10:36, 17 maj 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Tak wygląda planowana całość. Zielone, to wytyczony przyszły trawnik i trawnikowa ścieżka z przodu. Szare mniejsze kółko, to placyk pod stół, krzesła ogrodowe i przejście do niego.



A teraz, do sedna tematu:



Prostokąty 1 i 2 wokół placyku możemy dowolnie przeciągnąć na północ, żeby była jakaś sensowna rabata. Wstępnie Asia-Makadamia zaproponowała 3 drzewa (nie wiem jeszcze jakie.

Za garażem jest kompostownik, który pewnie będzie powiększony (zdjęcie później).

Chcę jeszcze warzywnik, maliny i borówki (za garażem?). Warzywnik chyba raczej nie w skrzyniach (bo mi się wizje zmieniły).

Poza tym drzewa owocowe: 2 jabłonie, śliwę i czereśnię. Jakieś przejście płynne między sadem, a resztą (lub inne oddzielenie od reszty?)

Prostokąt B: 3 jarząby mączne Magnifika (ewentualnie graby, ale obok grabów ciężko chyba będzie coś dołem posadzić, bo mają nisko gałęzie, a tam mało miejsca)

Od południa do wysokości mniej więcej początku kółka na zachodnim płocie bluszcz lub trzmielina z białym obrzeżem (nie wiem co lepsze, wsadzony bluszcz się nie przyjął?. Dalej od placyku mogłyby przy płocie być np tuje, żeby trochę ograniczyć rozsiewanie chwastów z sąsiedniego pola.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 11:36, 17 maj 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
I ostatni prostokąt A:



Wsadzone są róże pod oknem i jedna hakone Aureola, przy włazie do studzienki. Na prawo od studzienki będzie jeszcze jedna ostróżka i szałwie caradonna. Zostaje jeszcze sporo miejsca, ale nie mogę nawrzucać od sasa do lasa (to już wiem )

No i tyle z moich gdybań. Bok się ryje, tył będzie rozkopany w przyszłym tygodniu.

Rabata z tyłu wokół placyku, raczej chciałabym nie kwaśną (trawy, byliny)
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Margerytka40 22:56, 17 maj 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Zakrecona napisał(a)


Asia, ale z Ciebie ranny ptaszek Za tydzień będę mieć płytki na tył i wreszcie będzie można coś zacząć.


Zajrzałam na chwilę przed wyjściem do pracy
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 23:01, 17 maj 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Zakrecona napisał(a)
Tak wygląda planowana całość. Zielone, to wytyczony przyszły trawnik i trawnikowa ścieżka z przodu. Szare mniejsze kółko, to placyk pod stół, krzesła ogrodowe i przejście do niego.



A teraz, do sedna tematu:



Prostokąty 1 i 2 wokół placyku możemy dowolnie przeciągnąć na północ, żeby była jakaś sensowna rabata. Wstępnie Asia-Makadamia zaproponowała 3 drzewa (nie wiem jeszcze jakie.

Za garażem jest kompostownik, który pewnie będzie powiększony (zdjęcie później).

Chcę jeszcze warzywnik, maliny i borówki (za garażem?). Warzywnik chyba raczej nie w skrzyniach (bo mi się wizje zmieniły).

Poza tym drzewa owocowe: 2 jabłonie, śliwę i czereśnię. Jakieś przejście płynne między sadem, a resztą (lub inne oddzielenie od reszty?)

Prostokąt B: 3 jarząby mączne Magnifika (ewentualnie graby, ale obok grabów ciężko chyba będzie coś dołem posadzić, bo mają nisko gałęzie, a tam mało miejsca)

Od południa do wysokości mniej więcej początku kółka na zachodnim płocie bluszcz lub trzmielina z białym obrzeżem (nie wiem co lepsze, wsadzony bluszcz się nie przyjął?. Dalej od placyku mogłyby przy płocie być np tuje, żeby trochę ograniczyć rozsiewanie chwastów z sąsiedniego pola.


Dobra, to ogólny plan. A tę rabatę co teraz robiłaś obok domu, co do której jeszcze masz wątpliwości masz rozrysowaną? Planuj rabata po rabacie bo tak ogólnie to ja się gubię. Chciałaś tam jakiś krzaczek i takie tam. Nie ma lekko, rysuj
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Zakrecona 23:42, 17 maj 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Nie ma lekko

Biurzę właśnie mam,pierwszą wsiosenną. Szczerze, to już postanowiłam tamtą porzucić na konto nowych.

Wiem, że to błąd, ale wkurza mnie, że na już nie mogę szałwi i ostróżki kupić.

Już się nauczyłam, że lepsza przedsprzedaż, niż na ostatnią chwilę. Coś wyrysuję co wymyśliłam.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 10:57, 20 maj 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
To jest miejsce przed różami Lions Rose:





Na samą seslerię trochę chyba za dużo miejsca 120 cm?

I dalej w lewo patrząc:



____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 11:07, 20 maj 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
I dalej koło skrzynki z gazem:



____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 11:30, 20 maj 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
I jeszcze dwa zakątki:





Tu chciałam ostróżkę, tą samą błękitną, ze 2 szałwie Ostfriesland i na brzeg seslerię, będzie ok?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 11:40, 20 maj 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
I proszę o cierpliwość ostatnie przy furtce:




____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies