Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowo zakręcona.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowo zakręcona.

Zakrecona 10:31, 13 maj 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Chciałam tu też dać jedną ostróżkę z tych błękitnych, szełwię i uzupełnić brzeg seslerią





I jeszcze nie wiem co dać pod płotem (cisa nie dało się jakoś sensowniej wsadzić =rozmieścić, bo rury musieliśmy poomijać)



Może tam dać miskanta Morning Light, a przy krawężniku bodziszki Rozane?

____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 10:38, 13 maj 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Poza tym nurtuje mnie jeszcze ten fragment:






Przy studzience miały iść hakone Aureola ze 3 szt. Nie wiem, czy przy róży powtórzyć ostróżkę i szałwie? Sporo tam miejsca. A w kąciku jakiś krzak by mi się marzył, jaśminowiec byłby dobry (ale nie może być wielki krzaczor. Po drugiej stronie ma być jarząb.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 11:56, 13 maj 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Dla przypomnienia tył:



Po prawo garaż. Za garażem kompostownik, warzywnik.

Za trawnikiem i placykiem z kostki rabata i mini sad (2 jabłonie, czereśnia, śliwa.

____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Anda 12:13, 13 maj 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
Zakrecona napisał(a)


Dam korę przekomontowaną, a obok róż kompost i fusy kawowe. Tylko nie wiem, czy on nie będzie za bardzo przesychał?


Kompost? Ogólnie wierzchnia warstwa zawsze jest bardziej sucha, a pod nią utrzymuje się wilgoć.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:14, 13 maj 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
Wg mnie możesz tam dać ostróżkę, szałwię i seslerię

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zakrecona 12:27, 13 maj 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Ewa, a mam jeszcze 3 gaury, tylko one chyba będą różowe, ale tez tak pomiędzy te szałwie dam. Coś jeszcze chyba dorzucę, żeby kwitło po szałwi.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Anda 13:04, 13 maj 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
Zakrecona napisał(a)
Ewa, a mam jeszcze 3 gaury, tylko one chyba będą różowe, ale tez tak pomiędzy te szałwie dam. Coś jeszcze chyba dorzucę, żeby kwitło po szałwi.


Gaury jak najbardziej, rozbija ta niebieskosc
Mozesz dac jeszcze jakies jezowki moze?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zakrecona 15:05, 13 maj 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Podobają mi się najbardziej Butterfly Kisses, ale nie wiem, czy carex morrowi Variegata nie będą od nich wyższe, a chciałam je wpleść za turzyce i między hortensje. Mogłabym takie same dać pomiędzy szałwię.

Ewentualnie Blackberry Truffle, ta ponoć wyższa do 80 cm.

A myślisz, że tam w ten róg przy skrzynce z gazem mogłabym dać jakiegoś jaśminowca, czy lepiej ograniczyć się do jakiegoś miskanta np.?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Mariposa 21:43, 13 maj 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Rabatka pięknieje, róże z szałwią i ostróżką będą się ładnie komponowały.

Ja dałam kompost pomieszany z obornikiem przekompostowanym wokół krzewów róż, a korę na pozostałej części rabaty. Moja Caradonna już kwitnie
____________________
Ela Motylogród
Zakrecona 22:04, 13 maj 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Elu, to dawaj zdjęcie koniecznie! U mnie jest w paczkach, a le dolne liście lekko żółkną i trochę się o nią martwię
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies