Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowo zakręcona.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowo zakręcona.

makadamia 11:45, 20 maj 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ojej, Magda, Ty serio chcesz tak co do jednej roślinki zaplanować?
Ja mogę tak orientacyjnie. A potem to jak Danusia powiedziała: "to tylko byliny - się przesadzi"
Kierunek wytyczyć na początek, a potem i tak będziesz dostosowywała do swoich upodobań.

Co do rabaty 2 - rozumiem, że kółka trawnikowe i placykowe zostają bez zmian, tylko sama głębokość rabaty podlega negocjacjom?
No więc tak:
możesz ją poszerzyć do szerokości takiej typowej bylinówki angielskiej, na którą się nie wchodzi, tylko podziwia z trawnika. Poszerzyć na tyle, żeby z tyłu weszły jakieś krzewy, a z przodu byliny. Ze 3-4 metry, w zależności od tego, jak szerokie krzewy byś chciała.

A druga opcja - ambitna - zrobić rabatę bylinową taką szeroką, ze ścieżkami w środku, po której można chodzić i się napawać.
Tylko nie wiem, czy damy radę ją zaprojektować, jeśli będziesz chciała tak co do jednej roślinki
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Zakrecona 12:16, 20 maj 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Wstydzę się

To od tego patrzenia na Wasze. Chodzę np. wczoraj widzę zawciąg taki różowisty, no i chęć miałam, że gdzieś tam sobie taką żarówę wsadzę, ale zaraz się w myślach skarciłam, no bo w planie nie był, hmm...
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 12:18, 20 maj 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
A tak ze ścieżkami, to ile by trzeba było ją poszerzyć, żebym mężowi nie podpadła?

No i jakieś przejście na tyły przez rabatę, czy ja zupełnie oddzielić i przechodzić ta ścieżka koło garażu na tył?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
sarenka 12:40, 20 maj 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Madzia, wiem,że byś chciała już teraz mieć wszystko ładnie. Też tak bym chciała...kręcę się po O.juz od paru lat, a chyba dopiero w zeszłym roku wzięłam się za robotę ( w międzyczasie ciąża i malusie dzieciątko to czasu brakło ). Teraz po tym czasie to nawet mąż jest za rabatami wzięłam się ostatnio za takie miejsce paskudne,ale wystarczy zerwać to chwastowisko, przekopać i dać korę i już będzie lepiej, a z czasem się posadzi
____________________
Magda W samym sloncu
Zakrecona 13:13, 20 maj 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
kasiab 13:47, 20 maj 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Dobry pomysł Sarenki zastosuje u siebie też
____________________
Kasia - tu na razie jest...
kasiab 13:50, 20 maj 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Magdo pytam o Twoje zdanie w końcu wykopki za Tobą mam możliwość wzięcia Pana z kultywatorem żeby powyciągał mi chwasty z klepiska i się zastanawiam czy warto... Z tyłu ziemia to jakaś porażka a i moja Kaja mocno angażująca. Chcemy mieć czysto bez chwastów żeby można było wyjść z tymi moimi dziewczynkami i nie wiem co zrobić musiałby z dwa razy się przejechać najpierw pierwsze grabienie później drugi raz i wybranie chwastów, później myślałam o dobro ciach i przebronowaniu wszystkiego razem niech się przegryza pod trawnik...
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Zakrecona 14:03, 20 maj 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Nie mam niestety doświadczenia w tej kwestii, bo wszystko widłami wyciągaliśmy z przodu. I to niestety jednokrotne przerobienie, to było mało
Zajęcie bardzo absorbujące.

Tył jesienią przejechaliśmy pługiem, żeby trochę wzruszyć ziemie, bo klepisko było straszne i planujemy wyciągać wszystko widłami (sama się boje)
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
makadamia 14:13, 20 maj 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Madziu, taki przykład:

to żółte kółko to jakiś wypasiony krzew typu kalina japońska lub dereń kousa.

Placyk trochę powiększyłam w stosunku do poprzedniej wersji, bo głupio wyglądał taki malutki, wciśnięty.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Zakrecona 14:20, 20 maj 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Asia na placyk już płytki wyliczone Zresztą on odrobinę inaczej będzie wyglądał. Zaraz wkleję.

Mąż mnie chyba zabije za takie powiększenie. Musze to przemyśleć.

A co za rabatą? W sensie jakiś żywopłot, czy co? Czy po prostu z rabaty do sadu?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies