Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowo zakręcona.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowo zakręcona.

Zakrecona 20:15, 13 lip 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
effka napisał(a)
O mamuniu, co Tu się dzieje??!! Kopiesz pod zbiornik na deszczówkę? Glina zatrzymuje wodę, więc pod trawniknchyba ok. Ważne żeby wierzchnie 20 cm było w miare wymieszane z żyzną ziemią i piaskiem.

Co do rabaty różano-szałwiowo-gaurowej, dosadź seslerie jesienną. Doda lekkości i wypełni rabatę na cały rok bo ona bardzo wcześnie rusza.


Tak pod zbiornik na deszczówkę wykopane. Zbiornik już jest. Emek tylko rury podłączyć i można brać się za ogarnianie pod trawnik.

Nad obornikiem tylko myślę, bo mam dostęp do nieprzekompostowanego. Pod trawnik jeszcze nie urobione. Ani go wkopać teraz, ani później

Sesleria jesienna jest na brzegu rabaty. Kawałkiem przywrotnik alpejski. Dam mu jeszczeszansę, ale póki co słabo wygląda.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
AniazUroczyska 23:37, 13 lip 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Ojej! Zapewne jednak się pocieszasz, że już bliżej niż dalej. Kibicuję
Zakrecona 00:43, 14 lip 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Aniu kochana, u mnie dalej...

Mąż ma wizję na szklarnię, ziemiankę i eko.

Fiu fiu, może mnie nie wykończy

Także grzebiemy sobie.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
AniazUroczyska 01:58, 14 lip 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Ambitne plany, dużo grzebania Powodzenia! Zaglądam, kibicuję, nie zawsze się głośno odzywam
Dorii 09:34, 14 lip 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Ziemiankę można kupić, produkują je te same firmy co szamba betonowe. Z resztą konstrukcja bardzo podobna tylko zamiast włazu są drzwi.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Zakrecona 09:36, 14 lip 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Wiem, dzięki

Ja też najczęściej po cichutku innych podglądam.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 09:47, 14 lip 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Dorii napisał(a)
Ziemiankę można kupić, produkują je te same firmy co szamba betonowe. Z resztą konstrukcja bardzo podobna tylko zamiast włazu są drzwi.


Dorii, mąż książkę jakąś nabył o budowie ziemianki, hi hi, ale mówi, że chyba właśnie gotową trzeba będzie kupić.

U moich rodziców jest ziemianka, ale przed wojną budowana.

____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 09:53, 14 lip 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Toszka, plac mam rozkopany i nieprzygotowany pod trawę, a obornik ze słomą.

Jak dam, a jeszcze na oczyszczaniu i kopaniu mi zejdzie , to mogłabym po jakim czasie trawę siać?

Pod trawą ma być siatka, nie wiem czy to coś zmieni w kwestii obornika.

Wiem tylko, że nawet ten wkopany jesienią do wiosny jeszcze w ziemi nie do końca się przekompostował.

Chyba, że teraz przywiozę kupę i będę lać mocznikiem, tylko ilu % roztwór i gdzie nabyć mocznik do tego celu?

Stacjonarnie da radę?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
anna_t 13:18, 14 lip 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Ja bym przekopala ten obornik na jeden szpadel i siala trawnik, ja ten taki miałam i nic się roślinom nie stało.
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
eVka 22:36, 14 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
anna_t napisał(a)
Ja bym przekopala ten obornik na jeden szpadel i siala trawnik, ja ten taki miałam i nic się roślinom nie stało.

Też tak zrobiłam i rośliny daly radę. Wiadomo, ze lepiej sezon odczekać ale jak nie da rady to lepiej dać świeży niż żaden, chyba
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies