Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowo zakręcona.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowo zakręcona.

kasiab 11:01, 11 wrz 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Ale ładna gleba! Coś pięknego! Nie mogę się doczekać kolejnych efektów Twojej pracy
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Zakrecona 11:04, 11 wrz 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Kasia, ona taka piękna z daleka

Tam jeszcze nie dałam ani obornika, ani kompostu, mączki.

Po każdym deszczu kamienie wyciągamy.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
kasiab 11:14, 11 wrz 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Uwierz mi że piękna! U mnie piach z glina istna tragedia... Przeraża mnie próba mieszania z dobrociami bo nic nie wchodzi na głębiej niż 10cm... Chyba będę musiała zamówić przesiany humus i wszystko razem będę mieszać. Aż mi się chce płakać jak robię kolejne kawałki
____________________
Kasia - tu na razie jest...
eVka 11:21, 11 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Plac boju wygląda świetnie! Trzymam kciuki
____________________
Dorii 12:38, 11 wrz 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Fajnie że się dzieje
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Pszczelarnia 13:26, 11 wrz 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Plac boju imponujący. I postawa ograniczania chciejstw też.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Zakrecona 13:33, 11 wrz 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Dziewczyny, dziękuje zbiorowo

Ewa widziałam, że u Ciebie dopiero się dzieje Ja się ograniczam, bo i na razie sadzić nie mam gdzie.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Toszka 19:11, 11 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
kasiab napisał(a)
Uwierz mi że piękna! U mnie piach z glina istna tragedia... Przeraża mnie próba mieszania z dobrociami bo nic nie wchodzi na głębiej niż 10cm... Chyba będę musiała zamówić przesiany humus i wszystko razem będę mieszać. Aż mi się chce płakać jak robię kolejne kawałki


A może wynająć glebogryzarkę na pierwsze wzruszenie ziemi, a potem wejść z widłami i dobrociami? Może tak będzie łatwiej i oszczędniej dla zdrowia?
Duuuużo kory dodawaj, a pod trawnik piach, kompost, obornik i mączka.
Pierwszy raz trudno rozluźnić. Potem to już czysta przyjemność

Edit
do rozluźnienia możesz użyć lawy wulkanicznej. Zdziała cuda i wzbogaci ziemię.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Dorii 19:36, 11 wrz 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Nie wi m czy glebogryzarka weźmie taką nie przekopaną. Co prawda ja mam tylko elektryczną z Lidla ale kiedyś wynajęliśmy spalinową i tej nie przekopane ziemi też nie dała rady. Po wstępnym przekopaniu rozdrabnia super. Ważne żeby przekopać i tego samego dnia glebogryzarką przejechać by ziemia nie wyschła. Jak chłodno to pewnie aż takie ważne nie jest.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Toszka 20:17, 11 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Glebogryzarki są różne i przeznaczone do różnych typów gleb. Anki_ podpytaj, bo ona niemal doktorat na tym zrobiła Przypuszczam, że ta z Lidla to tylko na piaseczek, albo do świetnie utrzymanego warzywniaczka. Ania szukała właśnie na ciężką glebę i po wstępnych testach wreszcie natrafiła na przydatną u niej.
Ja proponuję wynająć...najlepiej od razu z panem glebogryzarkowym Bo koszt odpowiedniej glebogryzarki na ciężką ziemię to kwota dobrych kilka tysięcy złotych.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies