Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowo zakręcona.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowo zakręcona.

Dorii 20:28, 11 wrz 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Moja daje radę po przekopaniu ale jak pisałam ta spalinowa którą mieliśmy też wymagała przeoranej lub przekopanej ziemi.
Sąsiad wspominał że ma do dyspozycji taką której ostrza kręcą się w obie strony. Jedno w przód a drugie w tył i chyba takiej trzeba by szukać. Oczywiście do wynajęcia bo kupno to grube tysiące. Co do Pana do kompletu to koniecznie bo to ciężka robota.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Nowa12 21:20, 11 wrz 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
My zamawialiśmy Pana z wielką glebogryzarką, to był naprawdę ciężki sprzęt i drogi. Bez doświadczenie człowiek sobie nie poradzi. Jeszcze u nas przy tak kamienistej ziemi można sobie krzywdę zrobić. Namęczył się Pan bardzo, chociaż to był młody, silny chłopak ze sporym doświadczeniem w pracach ogrodowych (firma rodzinna). Jedna glebogryzarka mu się zepsuła (u nas całe cegły, kafle, gruz w ziemi był), przyjechał z następną.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
AnnaCh 22:23, 11 wrz 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Pięknie działasz

Dziewczyny, ja też zrywam darń ręcznie, a z dobrociami mi M glebogryzarką miesza, tak dużo łatwiej
____________________
Ania - Malutki pod lasem
anka_ 23:16, 11 wrz 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Dorii napisał(a)
Moja daje radę po przekopaniu ale jak pisałam ta spalinowa którą mieliśmy też wymagała przeoranej lub przekopanej ziemi.... Co do Pana do kompletu to koniecznie bo to ciężka robota.
Co do glebogryzarki to jeżeli jest dobrze dobrana do terenu to praca nią stanowi samą przyjemność. Dobra glebogryzarka daje radę na nieprzekopanym terenie. Oczywiście za pierwszym razem nie weźmie na pełną głębokość, ale powtórka daje już pełny efekt. Proponuję dowiedzieć się np w Husqvarnie czy Sthilu czy jest możliwość wypożyczenia.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 00:01, 12 wrz 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Dorii napisał(a)
Sąsiad wspominał że ma do dyspozycji taką której ostrza kręcą się w obie strony. Jedno w przód a drugie w tył i chyba takiej trzeba by szukać.
Dorotko dopytaj się jeszcze sąsiada czy o to chodzi. Bo nie wiem czy nie o to, że ostrza kręcą się w jedną lub drugą stronę. Takie glebogryzarki mają ogromny plus- ruch przeciwbieżny ma tą zaletę, że kłącza wyciągane są na powierzchnię.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Zakrecona 09:38, 12 wrz 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Toszka napisał(a)


A może wynająć glebogryzarkę na pierwsze wzruszenie ziemi, a potem wejść z widłami i dobrociami? Może tak będzie łatwiej i oszczędniej dla zdrowia?
Duuuużo kory dodawaj, a pod trawnik piach, kompost, obornik i mączka.
Pierwszy raz trudno rozluźnić. Potem to już czysta przyjemność

Edit
do rozluźnienia możesz użyć lawy wulkanicznej. Zdziała cuda i wzbogaci ziemię.


O matko, ale ta lawa ma ceny
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 09:40, 12 wrz 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
AnnaCh napisał(a)
Pięknie działasz

Dziewczyny, ja też zrywam darń ręcznie, a z dobrociami mi M glebogryzarką miesza, tak dużo łatwiej


Też się wspieram glebogryzarką, bo chyba mój kręgosłup by padł
Tyle, że u mnie najpierw przeryte, a teraz widełki i przebieranie.

Jak już wszystko ogarnę, to dodamy dobroci i chyba do wiosny przeleży.

Chyba, że stanie się cud
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 09:45, 12 wrz 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Czy widziałyście może w jakimś sklepie on line carex montana?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Toszka 09:54, 12 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Zakrecona napisał(a)


O matko, ale ta lawa ma ceny


Pewnie zobaczyłaś cenę za 1000 litrów. I fakt, przy tej ilości to robi wrażenie...góra lawy 1000 litrów też
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Zakrecona 10:17, 12 wrz 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Masz rację , za 1000 l
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies