Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowo zakręcona.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowo zakręcona.

Zakrecona 23:14, 23 lut 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Tak od placyku do buka hortensji więcej na pewno, ale na razie skupiam się na zachodzie, a i tak wymiękam

Mąż nie przepada za czerwonymi liśćmi, to się ucieszy na tę wizję?

Asia, T y w stosunku do mnie, to gigant jesteś : D

Dzięki!
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Pszczelarnia 16:32, 24 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
To co mówi Gosia, mówię i ja. Dopchać hortensjami (więcej hortensji). I jeden gatunek buka.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Wiolka5_7 17:19, 24 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20465

Wiesz ja kocham bordowe buki ,więc czywiście Ci je doradzę ważne żeby Tobie się podobały...eMem bym się nie przejmowała
I buki bym dała 2 takie same bordowe ...Niech eM nie boi się barwy tych buków, bo one tylko wiosną są bardziej bordowe a latem to bardziej czarnulki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Zakrecona 17:57, 24 lut 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
To muszę przemyśleć, czy idę w bordo, czy w zielone

Dzięki dziewczyny!
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Anda 18:14, 24 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33346
Magdo, jesteś pewna tego buka Dawyck Purple? On rośnie do ok. 20 m. To jest wg mnie drzewo parkowe. Spójrz, tak wygląda po parunastu latach

https://www.vdberk.de/site/assets/files/3215/medium_fagus_sylvatica_dawyck_purple.jpg

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:20, 24 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33346
Nie chcesz żadnego kwitnącego drzewa?
Dlaczego zamieniłaś klona griseum na tataricum? Wielkością są podobne, a griseum zdobi też zimą.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zakrecona 18:21, 24 lut 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Ja myślałam, że około 10, maksymalnie 15 metrów tak purple, jak i gold.

Ponoć wolno rosną i dobrze znoszą cięcie.

Hmm... te informacje on line.

Trochę mnie zmartwiłaś
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 18:22, 24 lut 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Anda napisał(a)
Nie chcesz żadnego kwitnącego drzewa?
Dlaczego zamieniłaś klona griseum na tataricum? Wielkością są podobne, a griseum zdobi też zimą.


Tak wkleiłam wizualizację i mi się spodobał

To jeszcze otwarta kwestia, bo strzępiastokory też mi się podoba.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Anda 18:26, 24 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33346
Robiłam fotki jakiś buków w arboretum, ale nie wiem, czy tego Purple też. Idę szukać
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:42, 24 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33346
Tego buka nie mam na fotkach, ale mam jego ojca lub matkę, bo to krzyżówka Fagus sylvatica Dawyck (na zdjęciu) i Fagus sylvatica f. purpurea.



Znalazłam jeszcze fotkę dwóch ładnych dereni



Ten kwitnący to Cornus florida, a ten zielony to kwitnący później Cornus cousa xanthicarpa, który nie ma czerwonych owoców, jak to normalne u dereni, tylko żółte

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies