Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowo zakręcona.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowo zakręcona.

makadamia 18:52, 24 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Jestem w szoku. A gdzie się podziały te derenie i wiśnie?

Co do sosny, to muszę sprawdzić notatki. Z tego co pamiętam, to polecane są fastigiata i piramidalis. Himalajskie nie.
Pionowy pokrój sosny powinien ładnie się komponować z klonem tatarskim.

Natomiast z tymi bukami, przyznaję się, że mam problem. One dla mnie są za wysokie (8-10m) żeby rosnąć samotnie. Potrzebują jakiegoś średniego piętra, które by łączyło je z nasadzeniami bylinowymi, a tutaj nie ma miejsca na tyle drzew.
Jeżeli ma być drzewko kolumnowe, to o połowę niższe, np.: amanogawa.
Ale osobiście to bym wróciła do tych wiśni

Przepraszam Madziu, że Ci namąciłam, ale sama pytałaś

(zawsze możesz zignorować moją opinię, jako osoby która nie ma pojęcia o czym mówi - co jasno wynika z mojego wątku;D)
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Zakrecona 19:09, 24 lut 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Asia, jabłoni ozdobnych miałaś na myśli?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Dorii 20:08, 24 lut 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Podglądam systematycznie lecz tak na szybko na rozpisanie się czasu brak. Z resztą nie bardzo wiem czy pomocna będę.

Ja bym chyba wolała tam drzewa o szerszej, mniej zwartej koronie. Na przykład różne klony najlepiej wielopniowe

Z kolumnowymi drzewami mam problem, podobają mi się lecz nie bardzo potrafię ich wkomponować. W szpalerze cudnie wyglądają.
To samo mam z drzewami o kolorowych liściach szczególnie tych bordowych, piękne ale wkomponowanie ich to wyższa szkoła jazdy.

Niższe piętro mi się podoba, ale będzie tam więcej sztuk czy dokładnie tyle co narysowałaś.

Pewnie nie pomogłam ale niestety nie czuję tego.

____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Zakrecona 20:12, 24 lut 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Dorii, każde słowo daję do myślenia zwłaszcza,że ja taki żółtodziób

Hortensji będzie więcej, wokół trawnikowego kółka.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Anda 20:13, 24 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33346
Widziałaś fotki? Mam je usunąć?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margerytka40 20:17, 24 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Hmm... Patrząc na plan w pobliżu placyku widziałabym wyższe drzewo a tam gdzie chcesz buki niższe. Tak jak zaplanowałaś jest dokładnie odwrotnie. Kolumny zupełnie mi tam nie pasują. Gdybym miała niewielki ogród zdecydowałabym się na drzewa jak najbardziej atrakcyjne, pewnie kwitnące, albo wielopniowe jak już ktoś napisał. Jeśli bardziej namąciłam to sorki.

Za placykiem dałabym klona, jakiegoś pięknego a zamiast buków derenie, które zapewnią coś kwitnącego nim hortki zaczną. I klona wybrałabym jakiegoś żółtego jesienią, derenie będą o tej porze czerwone
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Zakrecona 20:46, 24 lut 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Anda napisał(a)
Widziałaś fotki? Mam je usunąć?


Nie usuwaj, niech zostaną poglądowo

Rzeczywiście, duże drzewa.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 20:48, 24 lut 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Margerytka40 napisał(a)
Hmm... Patrząc na plan w pobliżu placyku widziałabym wyższe drzewo a tam gdzie chcesz buki niższe. Tak jak zaplanowałaś jest dokładnie odwrotnie. Kolumny zupełnie mi tam nie pasują. Gdybym miała niewielki ogród zdecydowałabym się na drzewa jak najbardziej atrakcyjne, pewnie kwitnące, albo wielopniowe jak już ktoś napisał. Jeśli bardziej namąciłam to sorki.

Za placykiem dałabym klona, jakiegoś pięknego a zamiast buków derenie, które zapewnią coś kwitnącego nim hortki zaczną. I klona wybrałabym jakiegoś żółtego jesienią, derenie będą o tej porze czerwone


No, to mnie już mega zskręciłaś

Zakręcona zakręcona....
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Margerytka40 21:05, 24 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Zakrecona napisał(a)


No, to mnie już mega zskręciłaś

Zakręcona zakręcona....


To tylko luźna propozycja. Wiesz jak to jest, pytasz to dostajesz wiele propozycji ale wybór przez to nie zawsze jest łatwiejszy
Bardziej chodzi mi o widok tych drzew w przestrzeni ogrodu niż jakieś konkretne gatunki. Dla mnie największe, najbardziej okazałe powinno być to drzewo bezpośrednio przy placyku.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Zakrecona 21:21, 24 lut 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Tak, wiem

Też tak myślałam, ale te buki na O wydawały mi się takie w sam raz.

Informacje na różnych stronach różnią się od siebie niestety.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies