Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Roocika 12:38, 22 wrz 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Takie internetowe zakupy. Zamiast kocimiętki, która w t roku mnie wkurza, bo po przycięciu ledwo zakwitła i zrobialmsie brzydka od dołu. Zamiast szałwi, do której nie jestem wciąż przekonana.
Przetacznik długolistny Marietta.
Przetestuję to będę coś wiedzieć.
Jakiś kwiatek się nawet uchował.


____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Agatorek 18:53, 22 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Roocika napisał(a)


No wszystkie mi się na frontowej nie zmieszczą


A nie możesz poszerzyć?

Ładny kolor przetacznikow
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Alija 20:48, 22 wrz 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8486
Roocika napisał(a)
Ustawka za domem





Piękne rozchodniki. Zakupy też udane, piękny kolorek i sadzonki wyglądają zdrowo i okazale.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
ElzbietaFranka 22:42, 22 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Roocika napisał(a)
Wrzuciłam zapytanie na wątku brzozowym ...



Szczepienie powinno być przykryte jak drzewko jest młode może przemarznąć.
Sądząc brzozy wszystkie sądziłam ok 10 cm wzgledem wysokości gleby, ale robiłam dookoła pieńka rowek do podlewania. Po kilku latach jak brzozy juz zaczynają odrastać to ten dołek się zasypuje. Dookoła sypalam kompost.

Brzozy które mam w lasku brzozowym ich pień jest ok 40 cm w ziemi ponieważ było tam bardzo mokro i brzozy źle rosły i nawiezlismy tam ziemi. Brzoza ma system korzeniowy bardzo rozbudowany potrafi znaleźć sobie miejsce wszędzie. To jest podziemną pajęczyna.
Wyobraź sobie, że mój skalniak ma ok 1 m wysokości i pod samą powierzchnia rosną korzenie brzozy. To znaczy korzenie rosną ok 1 m powyżej nasady pnia.

Jeszcze napiszę kupiłam klony po 250 zł posadziłam. W drugim roku po posadzeniu 2 z nich zaczęły marnieć i uschły. Przy wykopywaniu korzenia okazało sie, że na wysokości szczepienia pieniek szczepionki odpadł/oderwał się od podkładki. Były to spore drzewa. Więc ciesz się że widzisz szczepienie ja nie widziałam myślałam, że takie ładne rosną od korzenia.

Co do kocimiętki nie wiem jaka masz, ale kocimiętka uwielbia słońce najlepiej wtedy kwitnie i jak najmniej podlewać. Urośnie nawet w piasku.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gruszka_na_w... 23:24, 22 wrz 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Moje Marietty w tym sezonie pożarły ślimaki.
Ten sezon był trudny dla kocimiętek. Za dużo było opadów.
Cudne Ci się te rozchodniki trafiły.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
basia3012 00:17, 23 wrz 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9318
Asiu, rozchodniki piękne. Polubiłam je i też mam kilka u siebie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Milka 07:42, 23 wrz 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Rozchodniki piękne. Kwitnie sporo, trawy z kwiatami, piękna jesień. Kocimiętka też mnie wkurza
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Roocika 11:26, 23 wrz 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Agatorek napisał(a)


A nie możesz poszerzyć?

Ładny kolor przetacznikow


Kolorku i wysości roślinek chwilę się naszukałam. Mam nadzieję, że nie będą szaleć z wysokością i grzecznie będą rosnąć jak na metce

Poszerzyć nie ma gdzie, z każdej strony rabata jest ograniczona kostką, skarpą lub tarasem
Już coraz bliżej do sadzenia

Alija napisał(a)


Piękne rozchodniki. Zakupy też udane, piękny kolorek i sadzonki wyglądają zdrowo i okazale.


Alicja, dziękuję

Z tymi sadzonkami rzeczywiście się udało, są ładnie przekorzenione
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 11:28, 23 wrz 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
ElzbietaFranka napisał(a)



Szczepienie powinno być przykryte jak drzewko jest młode może przemarznąć.
Sądząc brzozy wszystkie sądziłam ok 10 cm wzgledem wysokości gleby, ale robiłam dookoła pieńka rowek do podlewania. Po kilku latach jak brzozy juz zaczynają odrastać to ten dołek się zasypuje. Dookoła sypalam kompost.

Brzozy które mam w lasku brzozowym ich pień jest ok 40 cm w ziemi ponieważ było tam bardzo mokro i brzozy źle rosły i nawiezlismy tam ziemi. Brzoza ma system korzeniowy bardzo rozbudowany potrafi znaleźć sobie miejsce wszędzie. To jest podziemną pajęczyna.
Wyobraź sobie, że mój skalniak ma ok 1 m wysokości i pod samą powierzchnia rosną korzenie brzozy. To znaczy korzenie rosną ok 1 m powyżej nasady pnia.

Jeszcze napiszę kupiłam klony po 250 zł posadziłam. W drugim roku po posadzeniu 2 z nich zaczęły marnieć i uschły. Przy wykopywaniu korzenia okazało sie, że na wysokości szczepienia pieniek szczepionki odpadł/oderwał się od podkładki. Były to spore drzewa. Więc ciesz się że widzisz szczepienie ja nie widziałam myślałam, że takie ładne rosną od korzenia.

Co do kocimiętki nie wiem jaka masz, ale kocimiętka uwielbia słońce najlepiej wtedy kwitnie i jak najmniej podlewać. Urośnie nawet w piasku.



Elu, dziękuję za te informacje.
Brzozy pewnie padły, bo za mało przekorzenione były i zimą i wiosną stały w wodzie. Teraz zrobiliśmy tam drenaż, liczę, że już będzie dobrze.

Kocimiętki są u mnie na totalnej patelni ale chyba za dużo padało w tym roku dla nich, u mnie jednak glina, co trzyma wilgoć.
Dam je w opaskę razem z rozchodnikami i dosadzę może stipę. Tam piach jest i ciepło
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 11:31, 23 wrz 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Moje Marietty w tym sezonie pożarły ślimaki.
Ten sezon był trudny dla kocimiętek. Za dużo było opadów.
Cudne Ci się te rozchodniki trafiły.


No masz, te ślimaki to wszystko "żro"
A tak poważnie, to nie wiedziałam, że je masz Wysokie u Ciebie rosną i długo kwitną?
Edit. W ubiegłych latach bo teraz zeżarte, nic z nich nie zostało?

Rozchodniki te lila cudnie wyglądają

Milka napisał(a)
Rozchodniki piękne. Kwitnie sporo, trawy z kwiatami, piękna jesień. Kocimiętka też mnie wkurza


Dziękuję Irenko

Ta kocimiętka mnie pierwszy raz tak wykurzyła Ale ciężko miała w tym sezonie to jej wybaczam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies