Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Roocika 11:42, 23 wrz 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Czy mogę jeszcze podzielić rozchodniki, czy lepiej poczekać do wiosny i wiosną podzielić?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Basieksp 11:45, 23 wrz 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 9995
Ja jeszcze kilka dni temu sadziłam rozchodniki, ale czy nie zapóźno to nie wiem?
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Martka 16:44, 23 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Asiu, u Ciebie piękne zdjęcia nadrabiam. Super, że nie ustajesz w zakupach Róże sobie poczynają, rozchodniki cudnych kolorów, a Marietty piękne Ci się trafiły, niech rosną i zachwycają. Jaką masz różę przy tarasie, tę herbacianą? Czy to Emma Hamilton?
ElzbietaFranka 17:00, 23 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Roocika napisał(a)


Elu, dziękuję za te informacje.
Brzozy pewnie padły, bo za mało przekorzenione były i zimą i wiosną stały w wodzie. Teraz zrobiliśmy tam drenaż, liczę, że już będzie dobrze.

Kocimiętki są u mnie na totalnej patelni ale chyba za dużo padało w tym roku dla nich, u mnie jednak glina, co trzyma wilgoć.
Dam je w opaskę razem z rozchodnikami i dosadzę może stipę. Tam piach jest i ciepło




Stipa nie może stać w wodzie korzenie gniją. Musi być na podwyższeniu aby woda odpływała.
Ja tam jeszcze sądzę i rizssdzam co będzie to będzie jeszcze mrozów nie ma i nie widać na horyzoncie pogodowym
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Roocika 18:54, 23 wrz 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Basieksp napisał(a)
Ja jeszcze kilka dni temu sadziłam rozchodniki, ale czy nie zapóźno to nie wiem?

Basiu, sadzić to będę ale zastanawiam się nad dzieleniem W sumie mam też hosty do posadzenia pod brzozami i też się zastanawiam czy teraz czy wiosną jr dzielić

Martka napisał(a)
Asiu, u Ciebie piękne zdjęcia nadrabiam. Super, że nie ustajesz w zakupach Róże sobie poczynają, rozchodniki cudnych kolorów, a Marietty piękne Ci się trafiły, niech rosną i zachwycają. Jaką masz różę przy tarasie, tę herbacianą? Czy to Emma Hamilton?


Martka napisał(a)
Asiu, u Ciebie piękne zdjęcia nadrabiam. Super, że nie ustajesz w zakupach Róże sobie poczynają, rozchodniki cudnych kolorów, a Marietty piękne Ci się trafiły, niech rosną i zachwycają. Jaką masz różę przy tarasie, tę herbacianą? Czy to Emma Hamilton?


Martuś, róża niestety nn, kupowałam jako wielkokwiatową w szkółce. Ale akurat ta pomarańczowa jest bardzo udana. Niestety deszcz pokonał pąki i zaczęły pleśnieć. A dziś znowu pada. Dopiero jutro po pracy obejrzę w jakim są stanie wszystkie róże

ElzbietaFranka napisał(a)




Stipa nie może stać w wodzie korzenie gniją. Musi być na podwyższeniu aby woda odpływała.
Ja tam jeszcze sądzę i rizssdzam co będzie to będzie jeszcze mrozów nie ma i nie widać na horyzoncie pogodowym


Elu, jak rozsadzasz to może też zaryzykuję
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Judith 19:16, 23 wrz 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
Dzień dobry
Spotykam Cię w różnych wątkach, a jeszcze u Ciebie nie byłam,
Fajny masz teren pagórkowaty, lecę oglądać dokładnie
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Roocika 19:23, 23 wrz 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Judith napisał(a)
Dzień dobry
Spotykam Cię w różnych wątkach, a jeszcze u Ciebie nie byłam,
Fajny masz teren pagórkowaty, lecę oglądać dokładnie

Witaj Judith A ja u Ciebie podczutuję ale się nie odzywam
Zapraszam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Judith 19:24, 23 wrz 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
Roocika napisał(a)

Witaj Judith A ja u Ciebie podczutuję ale się nie odzywam
Zapraszam

A to dlaczego? Odzywaj się, odzywaj!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Mirka 20:10, 23 wrz 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Roocika napisał(a)
Czy mogę jeszcze podzielić rozchodniki, czy lepiej poczekać do wiosny i wiosną podzielić?

Odpisałam u siebie
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Agatorek 23:48, 23 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Roocika napisał(a)
Czy mogę jeszcze podzielić rozchodniki, czy lepiej poczekać do wiosny i wiosną podzielić?


Asiu, tu masz artykuł Danusi o rozmnażaniu rozchodników.
Artykuł

Dzielenie kęp - wiosną. Ale myślę, że jesienią też można. Ja swoją jedną kępę przesadzałam jeszcze w sierpniu, po deszczach i po prostu delikatnie rozdzieliłam korzenie. Do tej pory żyją obie części
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies