Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Roocika 19:18, 26 wrz 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Piękny był dziś dzień, ciepło i słonko świeciło.
Udało się podziałać. Przesadziłam wszystkie kocimiętki w opaskę, nawet jedną podzieliłam i jednego rozchodnika też. Muszę wysciókować kompostem i zasypać kamieniem. Całkiem ładnie ta zielona opaska wyszła Podoba mi się.
Pod nową brzozą posadziłam podzielone funkie.
A obok buka wysadziłam z donicy hortensję Annabelle.
Czuję pozytywne zmęczenie
A za domem trochę koloru.
Zimowity, muszę poczytać co lubią, bo nie wiem gdzie je posadzić, może na frontowej?

Lilaki Palibin w doniczkach są żółte, w ubiegłym sezonie w gruncie były czerwone.

Jabłuszka jabłonek Golden Hornet

Irga Coral Beauty ma ładne korale

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Monia81 19:26, 26 wrz 2021


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8002
Frontowa pięknie przygotowana, kawał dobrej roboty wykonane, drzewa nabierają masy wielbicielek trzcinnika krótkowłosego jest więcej, mnie też zauroczył ale piękny ci on oby więcej takich ładnych dni było jeszcze tej jesieni, zimowity podobają mi się bardzo, ale po łapach się już biję, żeby nic nie zamawiać, bo doniczek do wsadzenia jest jeszcze sporo
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Martka 19:27, 26 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Łopatka i świeże powietrze czynią cuda z naszymi duszami Dużo udało się zrobić, Asiu, gratuluję! Piękna ta jabłonka, czy jej liście przebarwią się na czerwono? Irga z koralami też piękna, to tę masz na skarpie?


ajka 21:23, 26 wrz 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3973
Roocika napisał(a)
Grujecznik


Tulipanowiec Edwarda Gursztyn



Zazdroszczę i grujecznika i tulipanowca. Edwarda Gursztyn nigdzie nie mogę znaleźć. A twój taki piękny i kształtny. Za grujecznikami patrzyłam i wszystkie brzydkie. Trochę się ich boję, bo w szkółkach słyszę, że są wymagające i schną.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Milka 06:40, 27 wrz 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Asiu, kawał pracy zrobione. Tez jeśli tak zrobię, mam taki pozytywny nastrój. śliczny ten tulipanowiec, szkoda że mam zwykły, bo rośnie, jak durny.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Roocika 10:35, 27 wrz 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Monia81 napisał(a)
Frontowa pięknie przygotowana, kawał dobrej roboty wykonane, drzewa nabierają masy wielbicielek trzcinnika krótkowłosego jest więcej, mnie też zauroczył ale piękny ci on oby więcej takich ładnych dni było jeszcze tej jesieni, zimowity podobają mi się bardzo, ale po łapach się już biję, żeby nic nie zamawiać, bo doniczek do wsadzenia jest jeszcze sporo


Monia, zimowity dostaliśmy, zupełnie nie wiedzieliśmy co to za cebule, bardzo duże były
Fajny jesienny akcent, nie żałuj sobie
Dziękujemy za pochwały prac, teraz już ostatnia prosta z frontową

Martka napisał(a)
Łopatka i świeże powietrze czynią cuda z naszymi duszami Dużo udało się zrobić, Asiu, gratuluję! Piękna ta jabłonka, czy jej liście przebarwią się na czerwono? Irga z koralami też piękna, to tę masz na skarpie?




Marta, mnie bardzo praca fizyczna pomaga, chociaż wczoraj miałam małego pomocnika, co chciał kopać, grabić i przesadzać razem ze mną i nawet korę woził swoją taczką, rośliny chciał dzielić (wyrywał mi nóż). Musiałam wykrzesać z siebie morze cierpliwości, a u mnie z tym deficyt akurat ostatnio

Sprawdzę te liście jabłonek. Chyba jeszcze nie były przebarwione ale jabłonki stoją w cieniu.

Irgę mam m.in. tą na skarpie i moim zdaniem ona jest najładniejsza, ładnie się krzewi, ładnie i mocno kwitnie (bardzo była oblegana przez bzyki, aż strach było pielić) i jesienią ma piękne korale.
Mam jeszcze odmianę queen of carpet i ta jest nijaka, kwiatów i owoców nie widać, chowają się pod liśćmi i słabo się rozrasta.

ajka napisał(a)


Zazdroszczę i grujecznika i tulipanowca. Edwarda Gursztyn nigdzie nie mogę znaleźć. A twój taki piękny i kształtny. Za grujecznikami patrzyłam i wszystkie brzydkie. Trochę się ich boję, bo w szkółkach słyszę, że są wymagające i schną.


Aniu, grujeczniki są, moim zdaniem, wodolubne. W donicach bardzo trudno je utrzymać w dobrym stanie. Chociaż moje stały w cieniu za domem, to w upały podlewane były codziennie i co kilka dni trzeba było je na noc do wody wstawić, bo wysychały na wiór, a na koniec jak je wystawiłam na słońce i jeden dzień nie podlałam (a to już wrzesień przecież) to straciły większość liści.
Ten w gruncie się po 3 latach dopiero ukorzenił i sam zagęścił.

Milka napisał(a)
Asiu, kawał pracy zrobione. Tez jeśli tak zrobię, mam taki pozytywny nastrój. śliczny ten tulipanowiec, szkoda że mam zwykły, bo rośnie, jak durny.


Irenko, już ostatnia prosta. Zostało wysadzić bodziszki, przygotować pod nimi fragmnet i już sadzić. Mam nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje planów

Twój też ładny, znalazłaś na niego sposób
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
ajka 11:14, 27 wrz 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3973
Roocika napisał(a)


Aniu, grujeczniki są, moim zdaniem, wodolubne. W donicach bardzo trudno je utrzymać w dobrym stanie. Chociaż moje stały w cieniu za domem, to w upały podlewane były codziennie i co kilka dni trzeba było je na noc do wody wstawić, bo wysychały na wiór, a na koniec jak je wystawiłam na słońce i jeden dzień nie podlałam (a to już wrzesień przecież) to straciły większość liści.
Ten w gruncie się po 3 latach dopiero ukorzenił i sam zagęścił.


No to mnie nie zachęciłaś Co prawda jest u mnie dość wilgotno, ale z drugiej strony jest znowu u mnie bardzo dużo słońca i boję się, że jednak liście będą podsychać.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Roocika 11:40, 27 wrz 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
ajka napisał(a)


No to mnie nie zachęciłaś Co prawda jest u mnie dość wilgotno, ale z drugiej strony jest znowu u mnie bardzo dużo słońca i boję się, że jednak liście będą podsychać.

Oj, przepraszam, nie chciałam Cię zniechęcać. Myślę, że na glinie w gruncie dadzą spoko radę, tylko trzeba pierwszy rok podlewać
Chodziło mi o uprawę w donicach, stąd może szkółki tak mówią, że schną
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
edi75 13:09, 27 wrz 2021


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2039
Asia podziwiam skąd u Ciebie tyle energii
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Ewa777 13:54, 27 wrz 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18416
Zazdroszczę, że masz czas na pracę w ogrodzie. U mnie z nim bardzo krucho. Do domu wracam, gdy w ogrodzie jest głęboki cień - zimno i nieprzyjemnie.
Bardzo fajne zakupy Czytam, ze wychodzisz na prostą z sadzeniem - super Trzymam kciuki
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies