Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

basia3012 22:24, 30 wrz 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9456
Roocika napisał(a)
Taka zajawka, jutro sadzimy Brakuje bodziszków, jakoś je trzeba poupychać pomiędzy roślinami, to jutro, bo siedzą wykopane w kastrach.





Asiu, ale będzie rabata! Czy będzie coś zimozielonego? Czytałam, że 6 cisów. Czy jeszcze coś?
Czy jest jakiś klucz tego ustawienia? Szachownica? Rzędami? Swobodny układ?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Roocika 11:32, 01 paź 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Dorii napisał(a)
Bardzo dobrze
Zachwycona jestem rozmachem, na takiej połaci jeszcze nie sądziłam



Dorii, uff
Bardzo przyjemne takie rozstawianie roślin na rabacie

Judith napisał(a)

U mnie dren wyrósł z nasionka pochodzącego z dużego krzewu obok . W zeszłym roku go zdybałam gdy miał 10 cm, w tym ma już prawie metr!
Rabatka przygotowana na tip-top. W przyszłym sezonie będzie czad .


Znaczy sam sobie wybrał miejsce.
U mnie to głównie olszyny i dęby wyrastają same


Milka napisał(a)

No, no nieźle chomikujesz. Świetnie rozplanowane, za rok naprawdę będzie czad.
Współczuję choroby dziecka, to zawsze wytrąca z równowagi, zwłaszcza ta żołądkówka męcząca.


Dziękuję Irenko Trochę mam "stresa" z tym rozplanowaniem. Najwyżej poprzesadzam

Choroby wytrącają, jestem nimi zmęczona, Młoda już od 11 września walczy z katarem, a teraz Młodszy załapał znów od niej i tak się kręci koło.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 11:41, 01 paź 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
BASIA8 napisał(a)


Basiu a teraz jeszcze więcej, bo dołożyłam te bodziszki i rozchodniki.

Kasia1980 napisał(a)

Ale zaszalałaś .Chyba tu jest z kilkadziesiąt roślin.


Kasiu coś pod 140 - 150 szt.

greg66 napisał(a)
I jak posadzone?
Ale będziesz miała busz na rabacie tak lubię


Oj, jeszcze nie, jak wrócę z pracy będę działać.

basia3012 napisał(a)


Asiu, ale będzie rabata! Czy będzie coś zimozielonego? Czytałam, że 6 cisów. Czy jeszcze coś?
Czy jest jakiś klucz tego ustawienia? Szachownica? Rzędami? Swobodny układ?


Basiu, z zimozielonych tylko te cisy. Są jeszcze tawuły japońskie rozrzucone w tych bylinach, więc będą dawały jakąś strukturę zimą.
W sumie z wyjątkiem piwonii i przetaczników to liczę na strukturę pozostałych bylin i traw. Czy przetaczniki zanikają jak piwonie? Bo reszta to zaschnie i zetnę wiosną.

Klucz jakiś był, tzn. miało być ileś tam różnych gatunków na m2, ale niekoniecznie udało mi się to równomiernie rozmieścić.
W sumie ustawiłam jak mi się wydawało, że będzie dobrze i podobało Miał być taki łączkowy chaos z dominującą seslerią.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Ewa777 11:45, 01 paź 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Ta rabata robi wrażenie Dużo roślin w jednym miejscu, to będzie efekt w przyszłym roku
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Roocika 11:52, 01 paź 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ewa777 napisał(a)
Ta rabata robi wrażenie Dużo roślin w jednym miejscu, to będzie efekt w przyszłym roku


Dzięki Ewa
W sumie taki układ jest idealny jak się ma rabatę na którą się patrzy z wielu stron, a ta do tego ma dziwaczny kształt wymuszony polbrukiem i skarpą.
Nie brakowało mi trawnika w tym roku więc to dobra decyzja o jego usunięciu z tego miejsca Ładnie też światło tam gra, bo świeci większość dnia od południa i przez okno wygląda jak podświetlona
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
mrokasia 11:53, 01 paź 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Wow, ale rabata się szykuje!!! Jak przygotowana ziemia na całości to takie ustawianie a potem sadzenie to sama przyjemność . I szybko idzie .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Anda 13:03, 01 paź 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Ładnie to rozplanowalaś. I chyba tak jak było na planie

Teraz nie nawoź tej rabaty, żeby Sesleria nie bujnęła za bardzo, bo zje wszystko. Te byliny nie potrzebują w sumie wielu nawozów, no chyba, że ziemia jest bardzo piaszczysta.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Roocika 13:16, 01 paź 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
mrokasia napisał(a)
Wow, ale rabata się szykuje!!! Jak przygotowana ziemia na całości to takie ustawianie a potem sadzenie to sama przyjemność . I szybko idzie .


Dodawaliśmy żwiru i obornika, bo jednak zbita klucha tam była. I w sumie jest trochę lepiej ale bez sensacji. Pogoda ma być ładna więc może się do niedzieli uda wszystko do ziemi wsadzić.

Anda napisał(a)
Ładnie to rozplanowalaś. I chyba tak jak było na planie

Teraz nie nawoź tej rabaty, żeby Sesleria nie bujnęła za bardzo, bo zje wszystko. Te byliny nie potrzebują w sumie wielu nawozów, no chyba, że ziemia jest bardzo piaszczysta.


Ewa, trochę poprawialiśmy jak wyżej pisałam, bo glina była brzydka, bardziej dla rozluźnienia w sumie.

Mam taką roboczą fotkę przez szybę z wczoraj od męża już z bodziszkami i rozchodnikami.


____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Dorii 13:25, 01 paź 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Też już bym najchętniej sadziła a tu jeszcze kopania trochę zostało. Co tam obiad idę kopać
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
basia3012 14:35, 01 paź 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9456
Asiu, przetaczniki to byliny więc chyba zaschną i wiosną je zetniesz.
No Asiu, rabata naprawdę robi wrażenie. Jest już bujnie a jak wszystko będzie zielono-kwitnąco to będzie efekt murowany. Lubię takie gęste nasadzenia.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies