Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

edi75 16:38, 01 paź 2021


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2057
Asia u Ciebie się dzieje...i chyba nie tak mokro jak u mnie
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
sylwia_slomc... 18:06, 01 paź 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Ta rabata już w przyszłym sezonie będzie wyglądała jak dojrzała
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ajka 20:32, 01 paź 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4001
Roocika napisał(a)





Wow, cudowna rabata, podziwiam. Jak ty żeś tyle roślin naraz ogarnęła? Ja tyle czasu dumałam nad swoją przytarasową rabatą.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ElzbietaFranka 20:45, 01 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Asiu co ty wyprawiasz na tej rabacie tyle tego masz. Sadź wszystko najwyżej przesadzisz jak nie będzie pasowało. Też latem z roślinami i przesadzam takie to życie ogrodnika.

A co z tą irga czy ostała się?
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Margerytka40 08:18, 02 paź 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Przy takim łąkowym nasadzeniu jest o tyle fajnie, że jak coś za bardzo się rozrośnie zawsze można wysadzić praktycznie bez szwanku dla wyglądu całej rabaty. Też mam coś w tym rodzaju i też jako szkielet jest sesleria
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Agatorek 09:12, 02 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
140-150 sztuk? Jaka tam jest powierzchnia mniej więcej?
WOW, ale będzie efekt super
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Roocika 09:39, 02 paź 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Dorii napisał(a)
Też już bym najchętniej sadziła a tu jeszcze kopania trochę zostało. Co tam obiad idę kopać


Czy po obiedzie udało się pokopać?

basia3012 napisał(a)
Asiu, przetaczniki to byliny więc chyba zaschną i wiosną je zetniesz.
No Asiu, rabata naprawdę robi wrażenie. Jest już bujnie a jak wszystko będzie zielono-kwitnąco to będzie efekt murowany. Lubię takie gęste nasadzenia.
Pozdrawiam.


Dziękuję Basiu, pomysł na tą rabatę jest Ewy-Andy, piękny miała pomysł

O przetacznikach się zastanawiam czy one się robią takie brzydkie jak piwonie/liliowce/irysy czy bardziej zasychają? Przekonam się

edi75 napisał(a)
Asia u Ciebie się dzieje...i chyba nie tak mokro jak u mnie


Edyta, tu gdzie działam jest umiarkowanie, ziemia gliniasta więc raczej trzyma wilgoć ale nie jest tu absolutnie podmokło, no i słońce od rana do wieczora.

sylwia_slomczewska napisał(a)
Ta rabata już w przyszłym sezonie będzie wyglądała jak dojrzała


Dużo roślin i większość już spora

Dla mnie największym zaskoczeniem jest wielkość rozchodnika i to, że te 10 sadzonek powstało z jednej karpy
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 09:55, 02 paź 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
ajka napisał(a)


Wow, cudowna rabata, podziwiam. Jak ty żeś tyle roślin naraz ogarnęła? Ja tyle czasu dumałam nad swoją przytarasową rabatą.


Aniu, pomysł na tą rabatę/projekt powstał w ubiegłym roku, a stworzyła go Ewa-Anda. Miałam cały rok na gromadzenie roślin. Na tej rabacie zrezygnowałam z obwódki pięciornikowej i wydaje mi się, że słusznie

ElzbietaFranka napisał(a)
Asiu co ty wyprawiasz na tej rabacie tyle tego masz. Sadź wszystko najwyżej przesadzisz jak nie będzie pasowało. Też latem z roślinami i przesadzam takie to życie ogrodnika.

A co z tą irga czy ostała się?


Elu, robię rewolucję, tu był na połowie trawnik, który do niczego nie był potrzebny i rosło dużo przywrotników, które mnie w tym miejscu drażniły

Z irga wszystko ok, ona rośnie sobie na skarpie, tylko wciąż jej nie odchwaściłam, bo zajmuję się czymś innym, dlatego nie ma jej zdjęć

Margerytka40 napisał(a)
Przy takim łąkowym nasadzeniu jest o tyle fajnie, że jak coś za bardzo się rozrośnie zawsze można wysadzić praktycznie bez szwanku dla wyglądu całej rabaty. Też mam coś w tym rodzaju i też jako szkielet jest sesleria


Właśnie dlatego zrezygnowałam z dodatkowej obwódki pięciornikowej, którą sama na początku chciałam . Coś mi ją dziesiątkuje i jest wciąż dziurawa.

U Ciebie chyba pod brzozami, dobrze pamiętam?

Agatorek napisał(a)
140-150 sztuk? Jaka tam jest powierzchnia mniej więcej?
WOW, ale będzie efekt super


Agnieszka, trudne pytanie mi zadałaś Chyba coś pomiędzy 30-40 m2, ale głowy nie dam sobie uciąć. Jak policzyć ile jest roślin na m2 to wychodzi nie aż tak dużo
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
nyna76 11:16, 02 paź 2021


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1682
Będzie super.

Oby dopisała pogoda i nic obocznego ( jak obiad ) nie nie odciągało od pracy

Ja też lubię rozmnażać roślinki, szczególnie rozchodniki Po prostu wkładam do wody i już po tygodniu są korzonki.

Seslerię też dzieliłam. Z 1 zrobiłam 9.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Roocika 18:19, 02 paź 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
nyna76 napisał(a)
Będzie super.

Oby dopisała pogoda i nic obocznego ( jak obiad ) nie nie odciągało od pracy

Ja też lubię rozmnażać roślinki, szczególnie rozchodniki Po prostu wkładam do wody i już po tygodniu są korzonki.

Seslerię też dzieliłam. Z 1 zrobiłam 9.


Dziękuję Aniu. U nas dziś było nieciekawie, strasznie wiało, musiałam czapkę nałożyć , pracowałam z gilem do pasa
Oboczna to jest praca męża w weekendy, ciężko się rozpędzić z robotą jak ma się tylko kawałek dnia
To lepiej podzieliłaś niż ja, dopiero w tym roku zaczęłam coś dzielić, trochę się bałam

Ale kupiliśmy później do dzielenia super nóż w casto, nazywa się do styropianu, polecam do dzielenia bylin .
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies