Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki buków - buk, Fagus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki buków - buk, Fagus

Gardenarium 22:19, 28 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W poście o 12:23 masz napisane, czytaj ze zrozumieniem
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MarcinG 06:55, 29 mar 2016

Dołączył: 19 mar 2016
Posty: 23
Pani Danusi ale Tam Pisze
co 10 dni, a moje pytanie brzmiało ile takich cykli trzeba wykonać 2-3-4?
____________________
Mazan 07:58, 29 mar 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
MarcinG

Na jeden cykl może zbraknąć Ci kwietnia. Grzybni nie zniszczysz - rozwija się podkorowo - możesz zlikwidować zarodnikowanie, a co za tym idzie niebezpieczeństwo porażenia innych drzew czy krzewów. Żeby zniszczyć grzyba trzeba wycinać porażone części i je utylizować ponieważ grzyb może atakować przez korzenie jeśli porażone kawałki dostaną się do podłoża. Zaatakowana część nadziemna ma białą zgniliznę, ale zaatakowane drzewo od korzeni /klon/ ma kolor drewna brązowy inne drzewa mogą mieć kolor niebieski, fioletowy - zależnie od rodzaju podłoża i odczynu.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
ogrodowianka 22:49, 03 kwi 2016

Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 41
przepraszam, pomyliłam wątek .
____________________
Sonka 19:33, 15 maj 2016


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Dopiero co wykopałam świerka serbskiego, którego nie udało mi się uratować, to znów mój ulubiony od lat poszukiwany buk pospolity Purple Fountain jest chory. Mam go drugi rok, jestem załamana, opuchlaki, chyba turkuć, bo są objedzone rzodkiewki, pozostają na miejscu żerowania takie ryfowane ślady i teraz moje ulubione i wymarzone drzewo. Wydawało mi się,że zbyt długo listki się nie rozwijają, pytałam na forum, uzyskałam odpowiedź,że one długo śpią.Ogólnie drzewko jest w słabej kondycji, końcowe pędy są martwe.
Mam Aliette - idę podlać.

____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 19:33, 15 maj 2016


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Dopiero co wykopałam świerka serbskiego, którego nie udało mi się uratować, to znów mój ulubiony od lat poszukiwany buk pospolity Purple Fountain jest chory. Mam go drugi rok, jestem załamana, opuchlaki, chyba turkuć, bo są objedzone rzodkiewki, pozostają na miejscu żerowania takie ryfowane ślady i teraz moje ulubione i wymarzone drzewo. Wydawało mi się,że zbyt długo listki się nie rozwijają, pytałam na forum, uzyskałam odpowiedź,że one długo śpią.Ogólnie drzewko jest w słabej kondycji, końcowe pędy są martwe.
Mam Aliette - idę podlać.


____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 19:39, 15 maj 2016


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Następne zdjęcie, proszę oczywiście o pomoc i wskazówki w walce z chorobą.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Mazan 20:30, 15 maj 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Sonka

Widoczna jest zgorzel kory i pędów. Może uda się opanować topsinem i sportakiem alpha lecz trzeba usunąć chore fragmenty pędów. Nie wiem jak dalece zainfekowany jest pieniek drzewka.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Sonka 21:44, 15 maj 2016


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Dziękuję serdecznie za pomoc.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Donia72 17:28, 24 maj 2016


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Na moim buczku zauważyłam dziury. Jednak po bliższym zapoznaniu się z nimi, okazało się, że na liściach i pod siedzą sobie zielone robaczki. Szukaliśmy w książkach co to takiego i to jest naliściak brzozowiak. Żyje on na rozmaitych drzewach liściastych, żywi się liśćmi. Wyłapaliśmy je w słoik, ale samica składa jaja w ziemi, a larwy żerują na korzeniach. I czy te larwy nie zniszczą mojego buka? Czym je zwalczyć? bo chyba to pożyteczne nie jest?
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies