Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Między polem, a lasem.

Pokaż wątki Pokaż posty

Między polem, a lasem.

Wiolka5_7 16:13, 16 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20465
kawa8002 napisał(a)
Kupiłam Szałwię, i już ją dostałam :/
Podpowiedzcie mi proszę, trzymać w garażu, czy zadołować/sadzić w docelowe miejsce?

O kurcze to już wysyłają rosliny ?....garaż masz ogrzewany ,bo jesli nie to mogą stać w nim.....
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gardenarium 19:03, 16 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A jak wyglądała? Miała liście czy same suche karpy?

Bo jeśli trzymali w cieple, to też nie możesz na mróz postawić. Masz namiot albo werandę?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kawa8002 07:34, 17 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Wiolka5_7 napisał(a)

O kurcze to już wysyłają rosliny ?....garaż masz ogrzewany ,bo jesli nie to mogą stać w nim.....


Zima ciepła, więc niektóre szkółki wysyłają cały czas.
____________________
Kasia między polem a lasem
kawa8002 07:35, 17 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Gardenarium napisał(a)
A jak wyglądała? Miała liście czy same suche karpy?

Bo jeśli trzymali w cieple, to też nie możesz na mróz postawić. Masz namiot albo werandę?


Wywiozłam do wujka, do szklarni. Na szczęście, bo dzisiaj w nocy było 3 na minusie.
____________________
Kasia między polem a lasem
sylwik69 14:53, 19 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Pięknie udekorowane,stylowo,ze smakiem szałwia to twarda sztuka,da radę jaka odmiana?
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
kawa8002 19:12, 19 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
sylwik69 napisał(a)
Pięknie udekorowane,stylowo,ze smakiem szałwia to twarda sztuka,da radę jaka odmiana?



Dziękuję
Szałwia Caradonna
____________________
Kasia między polem a lasem
UlaB 13:27, 23 sty 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Witaj, przyszłam do Ciebie, bo zasmiecam wątek Wiolki podpowiedziami odnosnie traw Widzę, że mieszkamy blisko siebie (Bstok). Będę śledzić twoje poczynania Pozdrawiam

Edit: doczytałam jaki masz areał - zazdroszczę u mnie tez byla glina, m. musiał mi na poczatku ze wszystkim pomagać. Teraz po 11 latach wierzchnia warstwa juz jest fajna, ale jak dosadzam cos z wiekszym systemem korzeniowym, to nadal nie daje rady z głębszym kopaniem. Ma to mimo wszystko jakies tam plusy, bo jednak woda tak szybko nie ucieka i byliny, trawa czy ogólnie rosliny o płytszym systemie korzeniowym nie wymagają az tak intensywnego nawadniania. Natomiast tym wiekszym trzeba przygotowywac bardzo solidnie miejscówke - inaczej maja powazny problem z ukorzenieniem.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
kawa8002 13:54, 23 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Nie mam aktualnych zdjęć, bo jak wracam, to ciemnica już i nic nie widać. Miedzy szmaragdami a hortkami jest Miskant Silberfeder, z kolei miedzy danicą a hortkami jeżówka. No i właśnie brakuje mi czegoś przed Danicą. Może jednak hakonka? Nie wiem, im więcej kombinuje, tym głupsza jestem.


____________________
Kasia między polem a lasem
Dominika11 14:11, 23 sty 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
a hakonka nie za duża urośnie tak przed danicami ???

może coś mniejszego, żurawki, wrzosy trawki ale bardziej ażurowe
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
kawa8002 14:21, 23 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Dominika11 napisał(a)
a hakonka nie za duża urośnie tak przed danicami ???

może coś mniejszego, żurawki, wrzosy trawki ale bardziej ażurowe



Kochana, nie mieszaj mi dodatkowo, bo i tak już nic nie wiem
Nastawiałam się na trawy. Początkowo the beatles, potem Ice Dance, a teraz to zupełnie straciłam wenę. Pewnie nie będzie nic
____________________
Kasia między polem a lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies