Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

ewsyg 18:13, 13 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Klękam na kolana i bije pokłony. Tyle sadzenia i wkopywania donic. Ja bym wymiękła. Ogromny szacunek Danusiu.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 18:17, 13 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Danusiu, jak sądzisz , można jeszcze kupić róże z gołym korzeniem i posadzić ?
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
KasiaLangier 18:33, 13 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Podziwiam i też jestem pod wielkim wrażeniem ilości cebul. Wiosną będzie przepięknie..
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Gardenarium 18:44, 13 lis 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ewsyg napisał(a)
Danusiu, jak sądzisz , można jeszcze kupić róże z gołym korzeniem i posadzić ?


Można, ale trzeba się spieszyć żeby nie skuło gleby lodem. Wtedy do namiotu foliowego wsadź..
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:45, 13 lis 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ewsyg napisał(a)
Klękam na kolana i bije pokłony. Tyle sadzenia i wkopywania donic. Ja bym wymiękła. Ogromny szacunek Danusiu.


Donice wkopywali chłopaki, ja sadziłam w donice i ustawiałam nad jeziorkiem całe łany donic

Teraz to już sama będę musiała coś z nimi robić, po sadzeniu. Bo oni mają inne, pilniejsze zajęcia i mnie "oleją" zapewne z moimi cebulami

Mam pół samochodu cebul. Wożę je ze sobą. Tulipany, narcyzy, hiacynty, nawet szafirki i iryski.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:47, 13 lis 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dodam:

wykopali koparką !!!! wielki rów, ustawiali donice, potem zasypywali, ale przy tej robocie obmyślali, że to robota głupiego i powinniśmy wszystko pozostawić na wierzchu i nic nie robić z nimi
Czuję, że w przyszłym roku będzie kaszana z wkopywania
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Bog 19:13, 13 lis 2019

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549
Danusiu
gdy czytam o sadzeniu tak dużej ilości cebul to kręgosłup mnie boli.Posadziłam 20szt tulipanów i miałam dość.
Pozdrawiam, życzę zdrowia.
sylwia_slomc... 19:59, 13 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Kasiek napisał(a)
Dana, mialam okolo 50 cm sniegu...krotko i duzo Ogrod podlany na cala zime Teraz czekam na wolna chwilke i bede sadzic piwonie...Tak to sie narobilo Cebulowych mialam nie sadzic, nie lubia mojej ziemi, ale...Kilka paczek kupilam, troche wygralam wiec troche bedzie. Ziemia juz chlodna, stracila cieplo, wiec mozna sadzic...Ale szalu tulipanowego nie robie, ot raptem 15, 20 paczek, tak by do wazonu bylo. Stawiam bardziej na krokusy, tych posadzilam 5 tysiecy i ladnie mi kwitly. Mam nadzieje, ze beda sie ladnie rozmnazac i cieszyc wiosna

Cebule w tydsiącach to dla mnie abstrakcja Ja się cieszę, że mam posadzone ok 350 w polance krokusowej Nijak Tobie i Szefowej dorównać nie idziePodziwiam Was Obie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kasiek 20:10, 13 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Gardenarium napisał(a)
Dodam:

wykopali koparką !!!! wielki rów, ustawiali donice, potem zasypywali, ale przy tej robocie obmyślali, że to robota głupiego i powinniśmy wszystko pozostawić na wierzchu i nic nie robić z nimi
Czuję, że w przyszłym roku będzie kaszana z wkopywania


A to paskudne chlopaki,tak kombinowac pod nosem
Moze do przyszlego roku, zapomna co sie nakombinowali w poprzednim...


Dana, moze i masz racje, wsadze te swoje tulipanowe w donice ale...Nie bede ich dolowac, nie mam ani sily, ani czasu, postawie te donice pomiedzy roslinami w ogrodzie, co bedzie to bedzie
____________________
Bawarka
Ania111 20:37, 13 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Witam serdecznie Danusiu

Na wstępie chciałam podziękować za wspaniałą możliwość uczestniczenia w czymś tak wspaniałym jak
" ogrodowisko "
Wspaniała atmosfera , oraz wiedza jest tu nie oceniona .

Odwiedziłam dzisiaj ten wątek i nie dowierzam ,
że z zwykłego pola można wyczarować tak piękny ogród .
Ogrom pracy jaki tu został włożony przy tworzeniu ,
ale także przy pracach na bieżąco daje wspaniały efekt .

Odwiedziłam ten wątek w poszukiwaniu i zrozumieniu
ogrodów nowoczesnych .
Myślałam , że ogród nowoczesny to minimalizm ,
ale jak się okazało to też różnorodność gatunków .

Bardzo dziękuję za wspaniałe fotki




____________________
Ania Spelnione marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies