Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Gardenarium 22:22, 29 wrz 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dużo ciemnoniebieskich i ciemnobordowych (c.różowych?)
Bardzo jasnoniebieskie niskie.

Dosadzam w miejsca gdzie ich mało, albo wcale, czyli na nowych rabatach. Tam gdzie sadzę tulipany.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ElzbietaFranka 22:44, 29 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Gardenarium napisał(a)






U mnie też jarzmianka właśnie biała kwitnie na całego silną roślina.
Danusiu masz dużo astrów piękne kolory.
Dalie są piękne, ale nie mam do nich siły. U ciebie bez podpór rosną u mnie wyrastają wysokie i się przewracają. Będę zimowoła tylko Kafki i bordowe są niższe.

Widzę, że klony się ładnie przebarwiają. Pogoda to nie taka jak w zeszłym roku może październik będzie łaskawszy.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gardenarium 07:42, 30 wrz 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jarzmianki w zasadzie cały czas kwitną. Głównie te białe.
Astry ciągle dokupuję, bo to sposób na przedłużenie lata a poza tym mam sporo nowego miejsca i tam astrów jeszcze nie ma.

Ta dalia na powyższym zdjęciu była dosłownie całkowicie ogołocona przez ślimaki, po jej przycięciu i wystawieniu bardziej na słońce - odbiła i pięknie zakwitła. Muszę ją w przyszłym roku do gruntu wsadzić. Jest wyjątkowo śliczna.

Te klony pod płotem na Long Border to dęby błotne, mój klon w tym miejscu co rośnie - uschły mu liście, nie wiem dlaczego, to się stało zanim docelowo się przebarwił
Na razie patrzę czy żyje w ogóle.

Inne klony to mam polne i ginnala, są teraz żółte i różowe.
Będziemy otwierać jeszcze ogród 3 pierwsze weekendy października, bo zapowiadają niezłą pogodę, szkoda nie pokazać astrów Potem zobaczymy, czy będzie dalej ładnie, czy deszczowo.
Zapraszam na astry.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:53, 30 wrz 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na pewno ocenię pojemność piwnicy i jeśli będzie taka możliwość - rozwijam rabaty daliowe, gdzie się da Szukam gdzie byłoby najlepiej. Niezmiennie a nawet w zwiększonej skali - mnie zachwycają.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:55, 30 wrz 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najbardziej lubię mocne kolory i ciemne liście.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
antracyt 10:19, 30 wrz 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11664
Danusiu, pamiętasz może jak nazywa się ta piękna czerwona(bordowa?), pojedyncza dalia z ciemnymi liśćmi. Ta wysoka na ostatnich zdjęciach.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
beamilusia 16:10, 30 wrz 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Witaj Danusiu. Przez te dalie u Ciebie kolorowo jakby pełnia lata. A jeszcze astry dają kolor na rabatach i, tak jak piszesz, przedłużenie lata w ogrodzie. Przepięknie
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
wiklasia 18:21, 30 wrz 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Danusiu, co robić by dalie się nie pokładały? Rosną sobie, rosną, aż pewnego dnia zaczynają się pokładać.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Gardenarium 19:38, 30 wrz 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mokro mają, dużo wody w tym roku, dobra gleba to i rosną, ciasno sadź z innymi roślinami, dawaj podpory dla wyższych (moje są powiązane niektóre w pdoporach) - także możesz zrobić sieć sznurków.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:39, 30 wrz 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
antracyt napisał(a)
Danusiu, pamiętasz może jak nazywa się ta piękna czerwona(bordowa?), pojedyncza dalia z ciemnymi liśćmi. Ta wysoka na ostatnich zdjęciach.


Mam pełną gamę tych dalii, różne kolory, nawet lekki fiolecik i róż, ale także mocny róż, karmin. To dalie z grupy Bishop of ...

Bishop of Llandaff
Bishop of Leicester
Bishop of Auckland
Bishop of Oxford
Bishop of York
Bishop of Dover
Bishop Of Canterbury Tubers


Raczej mam wszystkie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies