Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Gardenarium 21:35, 16 kwi 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Zamieściłam w oddzielnym wątku, ale tutaj również życzę Nam Wszystkim przede wszystkim spokoju i pokoju na świecie.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agatorek 22:00, 16 kwi 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Danusiu, wszystkiego dobrego na Święta

Przeczytałam artykuł, świetny wywiad . Fajnie dowiedzieć się czegoś więcej o początkach. I jak zwykle cudne rabaty na fotkach.

Gratuluję rocznicy
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Rumianka 22:05, 16 kwi 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10020
Zdrowia, miłości, spokoju, radości, szczęścia osobistego oraz żeby wszystko rosło zgodnie z Twoim życzeniem...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Gardenarium 09:32, 17 kwi 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Przed świętami nieco pojeździłam i zainwestowałam w kilka sporych drzew, dwie lipy, dwie wiśnie ozdobne, kolejnego ambrowca, graba z owalną koroną na wysokim pniu (to pierwszy grab- drzewo u nas), jabłoń o ciemnych liściach...

Będziemy sadzić po świętach.


Mamy kłopot...nasz ogród odwiedza bóbr, widzimy jego ślady i spore uszkodzenia w korze drzew, a jedno ścięte

Pomimo zabezpieczeń, ciągle znajduje jakieś inne drogi dotarcia do nas. Malowaliśmy pnie gorzkim preparatem, ale czy to coś pomoże? Pozostanie zakładać siatki. Macie jakiś sposób? MOże coś słyszeliście, bo bóbr jak nic, chce się u nas zadomowić i zrobić spustoszenie...
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gruszka_na_w... 21:16, 17 kwi 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Oj, z bobrami to nie taka prosta sprawa. Ania z Kiedys będzie tu ogród miała z nimi spore problemy.
Życzę powodzenia w przegonieniu ich z ogrodu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
basia3012 21:56, 17 kwi 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9314
Danusiu a może sprawdziłaby się tu żywołapka? Na jakąś przynętę.
Nasz sąsiad ma więc pewnie pożyczyłby. U nas taka żywołapka pomogła nam połapać zaprzyjaźnione dzikie koty i w ten sposób przetransportować je do weterynarza na sterylizację i kastrację.
Jak taki bóbr byłby wywiezione daleko, daleko to może nie wróciłby?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Gardenarium 10:55, 18 kwi 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Spróbujemy, tylko co włożyć w taką żywołapkę, jest gdzie wywieźć, do Jeziorki.

Macie pomysł, na co połaszczy się bóbr?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:56, 18 kwi 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ogród otwieramy w majówkę, 30 kwietnia - 1 maja - najbliższy termin. Wcześniej nie uda się, bo zimno i tulipany się spóźniają.





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
basia3012 12:34, 18 kwi 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9314
Czytałam, że bobry lubią korzenie i kłącza roślin wodnych, zielone części krzewów i drzew. Podobno ryb nie za bardzo ale można to sprawdzić.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
PrawieBory 14:08, 18 kwi 2022


Dołączył: 08 sty 2018
Posty: 119
A czy bóbr nie jest pod ochroną? Może być problem z jego złapaniem i wywiezieniem. Chyba pozostaje zabezpieczenie ogrodu. Tylko jak?
____________________
Pozdrawiam. Kasia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies