Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Martka 13:29, 02 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Danusiu, czosnki przepiękne, nie powtarzam już zdjęcia. Ten zakątek przy stawie o każdej porze roku zachwycający, a rzeźba jest moją ulubioną u Was. Będę niedługo na żywo, teraz w każdy weekend coś, zadyszka ogromna. Z wypiekami śledzę relacje z budowy murku, przesadzania topiarów, zakupów różanych wylewających się z auta i truskawek w tunelu. Kiedy szklarnia? Miejscówka przygotowana, to będzie kolejne szałowe miejsce.
April 14:17, 02 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10148
Gardenarium napisał(a)


Jak to fajnie wygląda. Trochę zamknęło perspektywę ale zarazem chce się zobaczyć co dalej
Bardzo mi się podoba.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Ogrodowy_Kal... 11:49, 09 cze 2022


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
Widoki jak zwykle pokazujesz piękne!!!
Danusiu, z wcześniejszych relacji wiemy że macie również dużo różnych astrów wieloletnich.
Mam pytanie czy też dopada je Kędzierzawka astrów? U mnie dwa lata temu wszystkie były piękne, rosły bez problemów, w zeszłym roku się zaczęło. Na wiosnę puszczają pięknie młode przyrosty, mają ok 12 cm i zaczynają się kurczyć, skręcać, nawet jak urosną wyższe to mają uschnięte czubki.
Niby nie widzę mszycy ani innych szkodników. Czytałem o chorobie z ziemi (chyba Fuzarioza) ale żeby na całej działce, a mam w kilkunastu lokalizacjach, to mi nie pasuje.
Co to może być i jak z tym walczyć?
No szkoda mi ich bardzo.
____________________
Darek Wizytówka***Ogrodowy Kalejdoskop
Pszczelarnia 21:49, 09 cze 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Danusiu, na razie podziwiam wirtualnie. Zachwycam się szczegółami.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Agatorek 22:16, 10 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Jestem ciekawa jak róże w ogrodzie
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
acca5 13:16, 12 cze 2022


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 56
Czym Pani oddziela rabaty od trawnika lub ścieżek- czasami widać na fotkach -metalowe obrzeża? czy tylko stosuje Pani odcinanie trawnika łopatą do brzegów trawnika?.
czy ma Pani w zasobach drzewek kwitnących wiśnie kojou-no-maj, sa szczepione na pniu lub w formie krzewu. Zastanawiam się czy można je zastosować jako nieformalny żywopłot, który nawet można przycinać.
GorAna 23:19, 13 cze 2022


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Danusiu, zachwycam się Twoimi bogatymi rabatami i dopraszam się o więcej obrazków
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Gardenarium 18:21, 14 cze 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ogrodowy_Kalejdoskop napisał(a)
Widoki jak zwykle pokazujesz piękne!!!
Danusiu, z wcześniejszych relacji wiemy że macie również dużo różnych astrów wieloletnich.
Mam pytanie czy też dopada je Kędzierzawka astrów? U mnie dwa lata temu wszystkie były piękne, rosły bez problemów, w zeszłym roku się zaczęło. Na wiosnę puszczają pięknie młode przyrosty, mają ok 12 cm i zaczynają się kurczyć, skręcać, nawet jak urosną wyższe to mają uschnięte czubki.
Niby nie widzę mszycy ani innych szkodników. Czytałem o chorobie z ziemi (chyba Fuzarioza) ale żeby na całej działce, a mam w kilkunastu lokalizacjach, to mi nie pasuje.
Co to może być i jak z tym walczyć?
No szkoda mi ich bardzo.


Nie wiem, ale też zauważyłam coś podobnego, nie wszędzie. Nie umiem temu zaradzić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:23, 14 cze 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Agatorek napisał(a)
Jestem ciekawa jak róże w ogrodzie


Róże te z gołym korzeniem z jesieni słabo, większość słabo, to mi mówi, że mam nie kupować z gołym korzeniem. Tak więc moje obserwacje:

tańsze są kopane, ale albo marzną, albo słabo puszczają i cenę z doniczkowane a nawet kwitnące warto zapłacić aby mieć spektakularny efekt. Mam postanowienie:

nigdy więcej róż kopanych.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Martka 18:31, 14 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Danusiu, w październiku posadziłam róże z donicy, kwitną spektakularnie i mają duże krzaczki. W listopadzie sądziłam z gołym korzeniem - te dopiero te krzaczki budują i mają po kilka pąków, znacznie później. Jeśli chcemy szybszy efekt i pewność koloru/odmiany, to z pewnością warto wziąć donicę. Twoja różanka JUŻ zachwyca, właśnie z Jolą Joku porównywałyśmy stan z marca i teraz. 100% efektu. Za rok będzie szał absolutny.
Dziękuję za niedzielę, znów mało czasu na wszystko... a odurzona jestem do dziś.
Różanka... nie było, a jest!


Całość w ruchu

Oko nie obejmie.

Teraz ... czekamy na hortensje, trawy i dalie
Buziaki!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies