Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Rumianka 20:03, 13 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Oranżeria...coś wspaniałego. U siebie miałam zadaszony taras od północno-zachodniej strony, po którym ciągle hulał wiatr, deszcz zacinał, a śnieg wciskał się wszędzie...Miałam tam w zasadzie tylko sznurki do suszenia prania...Aż wreszcie 2 lata temu zabudowaliśmy to miejsce 8 oknami balkonowymi z 2-ch stron, bo 2 ścianki przylegały do budynku...Podłączyliśmy ogrzewanie. Miała być oranżeria, ale wykorzystujemy to miejsce jako dodatkowy pokój, z którego praktycznie nie wychodzimy, spędzamy tam najwięcej czasu, bo jest bezpośredni widok na ogród, jest najwidniej do czytania, no i do gapienia się na przyrodę z kubkiem kawy...nA STR 404 widać część...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
sylwia_slomc... 20:16, 13 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Gardenarium napisał(a)
Wiatraki w Polsce odpadają, do 2040 mają wygasić wszystkie wiatraki. Takie jest założenie.
Panele, jak za dużo produkują to co robić z nadwyżką energii?
Może jedyne sensowne źródło ogrzewania - pompa ciepła.

Nadwyzki elektrownia odbiera, ale trzeba się wcześniej dowiadywać czy przyjmą
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:17, 13 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Rumianka napisał(a)
Oranżeria...coś wspaniałego. U siebie miałam zadaszony taras od północno-zachodniej strony, po którym ciągle hulał wiatr, deszcz zacinał, a śnieg wciskał się wszędzie...Miałam tam w zasadzie tylko sznurki do suszenia prania...Aż wreszcie 2 lata temu zabudowaliśmy to miejsce 8 oknami balkonowymi z 2-ch stron, bo 2 ścianki przylegały do budynku...Podłączyliśmy ogrzewanie. Miała być oranżeria, ale wykorzystujemy to miejsce jako dodatkowy pokój, z którego praktycznie nie wychodzimy, spędzamy tam najwięcej czasu, bo jest bezpośredni widok na ogród, jest najwidniej do czytania, no i do gapienia się na przyrodę z kubkiem kawy...nA STR 404 widać część...

Fajny pomysł, a w lecie nie jest gorąco?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rumianka 20:34, 13 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Jest gorąco, ale jak połowę okien wezmę na uchył, to już jest fajnie...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Gardenarium 20:51, 13 sty 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jest gorąco, ale wtedy uchylają się górne wywietrzniki same, są boczne po dwie pary lufcików) razem 4 i są dwie pary drzwi dwuskrzydłowych na przestrzał. Dość szerokie, wietrzą dobrze. W upały tam się nie siedzi, szuka się cienia. Raczej szklarnię chwali się w okresie marca - kwietnia (wtedy masz 20 stopni) przy plus 5 na dworze i słońcu, jesienią podobnie, a zimą dużo światła dla roślin przechowywanych.

Dla obniżenia temperatury dodatkowo można polewać podłogę wodą. No i można zainstalować cieniowanie.

W upały siedzę nad wodą albo w cieniu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basilikum 21:20, 13 sty 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Gardenarium napisał(a)
Wiatraki w Polsce odpadają, do 2040 mają wygasić wszystkie wiatraki. Takie jest założenie.
Panele, jak za dużo produkują to co robić z nadwyżką energii?
Może jedyne sensowne źródło ogrzewania - pompa ciepła.

my sprzedajemy to co mamy za duzo firmie energetycznej, mamy podpisana umowe
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Pszczelarnia 14:15, 14 sty 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Czy ta jabłonka to nie jest szczepiona malus toringo (japońska)?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
viva 23:34, 14 sty 2019


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
A ja obstawiam, że Twoja jabłonka Danusiu to Red Jade.

Jadłam jesienią owoce z takiej i ze zdjęć wyglądają tak samo. Owoce były już przemrożone i smakowały jak marmoladki wiśniowe bez pestek. Były tak pyszne, że na pewno znajdą się w moim ogrodzie. Uroda drzewek godna polecenia.
Pani w szkółce mówiła, że kwitnie na biało.
Oglądałam w sieci zdjęcia kwiatów i wyglądają tak samo jak na Twoich zdjęciach.

Danusiu, w Nowym Roku życzę Ci umiarkowanych wiatrów (coby już Ci nic nie przewróciły) umiarkowanych temperatur i umiarkowanych opadów. Natomiast w nadmiarze zdrowia do spożytkowania zapału i tej energii jaką posiadasz.
Dziękuję za dotychczasowe doznania w Twojej Anglii
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Gardenarium 09:47, 15 sty 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Do Red Jade wszystko pasuje oprócz pokroju jabłoni. Ona jest karłowa, pędy ma lekko pogięte jakby.
Wydaje mi się że Ewa była bliżej prawdy, bo patrząc na to zdjęcie, to pasuje Malus toringo.
Myślę, że to pewne.

W tym sezonie idzie do gruntu, czas donicy się skończył. Musi dostać dobrego podłoża. Tylko, gdzie ją wsadzić?
Może wymyślę jakąś nową łąkę kwietną i będą tam różne jabłonie. Uwielbiam ich zapach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ElzbietaFranka 13:28, 15 sty 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Gardenarium napisał(a)
Wiatraki w Polsce odpadają, do 2040 mają wygasić wszystkie wiatraki. Takie jest założenie.
Panele, jak za dużo produkują to co robić z nadwyżką energii?
Może jedyne sensowne źródło ogrzewania - pompa ciepła.





Pompa ciepla bardzo droga na dzien dzisiejszy i nie oplacalna.
Tez myslismy nad pompa ciepla. Przeprowadzilismy rozne symulacje i wyszly na nie korzysc. Koszt zwroci sie po kilkudziesieciu latach. Zreszta symulacja byla w miesieczniku "murator" 8 lat temu. Sasiedzi maja.
Ogniwa jeszcze mozna wziac pod uwage. Najtansze ogrzewanie to gaz ziemny jak jest w linii drogi.

Co sie oplaca trzeba zrobic wyliczenia i prognozy na przyszlosc.
Czy wygasza wiatraki? W Polsce wszystko mozliwe. Trzeba czekac do jesieni moze sie wszystko zmienic.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies