Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

viva 17:59, 15 sty 2019


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Danusiu, Tobie najłatwiej ocenić, która to może być, czasem drobne niuanse ważne są, by określić odmianę.
W tak dużym ogrodzie bez problemu znajdziesz dla niej miejsce

U mnie Red Jade będą rosły na rabacie bylinowej otulone trawami
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Tamaryszek 13:32, 16 sty 2019

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Witaj w nowym roku, Danusiu! Życzę Wam obojgu zdrowia, energii i mnóstwo radości z ogrodu!
Zaskoczyło mnie, ile mieści się w domku, i spanie i łazienka i kuchenka, super rozplanowaliście.
Będę miała taka ławeczkę, jak Ty! (z metalowych pasków, a podłokietniki ślimaki) Wynalazłam w necie, oby wyglądała tak ładnie, jak u Was.
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
Gardenarium 14:18, 16 sty 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Vivo, zajrzę z ciekawością, jak jabłonki się mają

Izo, ławkę chyba też mam z netu, więc będzie na pewno taka sama. Ja mam dwie, na razie tylko jedną wyciągnęłam. Zamierzam rozmieścić je jakoś symetrycznie.

W takim domku tymczasowym wszystko się mieści, nie powiem żeby tam były luksusy, ale jest wszystko co potrzeba, nawet lodówka i prysznic. Więc i zjeść i wykąpać się można w upały Ale teraz mamy dodatkowo staw kąpielowy, więc będę tam głównie odpoczywać aktywnie Myślę tylko nad zacieniowaniem tarasu. Czy jakaś pergola czy cóś?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magnolia 14:45, 16 sty 2019


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Zima u Ciebie jakaś milsza, szlachetna. Nasza brudna i pluchowata, chociaż dzieli nas kilkanaście kilometrów.
Duże przedsięwzięcie przed Wami, choć kawał już zrobiliście.

Bardzo Wam kibicuję Danusiu.

Pozdrawiam w Nowym Roku

Dużo masz skarbów, ale druciany ptaszek skradł moje serce.Czy to Wasz hand made?
____________________
Gardenarium 15:28, 16 sty 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zimę, jak już pisałam wcześniej, toleruję, delikatnie o niej myślę, nie żeby jej nie znosić jak było dawniej.
A faktycznie jest jakaś mniej brudna niż w mieście.

Marto, w takim razie jesteś z mojej strony W-wy? Kilkanaście kilometrów powiadasz, no to widzę Cie u nas na tulipanach Jeśli zakwitną, bo nowych niewiele wsadziłam.
Albo w czerwcu Na pewno oprócz dni otwartych jakiś zlocik O. będzie

Który druciany ptaszek? A, już wiem. To dzieło znanego artysty angielskiego. Nazwiska nie spamiętałam. Kupiłam go w ogrodzie Beth Chatto, był przymocowany do tych wideł. Kosztował kilka razy więcej niż te widły

Ale tak mi się spodobał, że nie żałowałam. I mam.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magnolia 15:49, 16 sty 2019


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Gardenarium napisał(a)
Zimę, jak już pisałam wcześniej, toleruję, delikatnie o niej myślę, nie żeby jej nie znosić jak było dawniej.
A faktycznie jest jakaś mniej brudna niż w mieście.

Marto, w takim razie jesteś z mojej strony W-wy? Kilkanaście kilometrów powiadasz, no to widzę Cie u nas na tulipanach Jeśli zakwitną, bo nowych niewiele wsadziłam.
Albo w czerwcu Na pewno oprócz dni otwartych jakiś zlocik O. będzie

Który druciany ptaszek? A, już wiem. To dzieło znanego artysty angielskiego. Nazwiska nie spamiętałam. Kupiłam go w ogrodzie Beth Chatto, był przymocowany do tych wideł. Kosztował kilka razy więcej niż te widły

Ale tak mi się spodobał, że nie żałowałam. I mam.



Ja jestem z okolic Grąbczewskich, więc z Twojej strony, tylko bardziej na południe niż Ty.
Dziękuje za zaproszenie, chętnie się wybiorę, będzie mi miło wpaść z której z tych okazji. Wiem ze zdjęć, że tulipanów masz ogromne ilości i to jeszcze nie sadzone ' równymi polami', tylko tak jak lubię- grupami, punktami, gromadkami, bawisz się kolorem, kształtem.... coś wyłazi z wiaderka, coś z naczynia- świetnie. Aż się rozmarzyłam na myśl o wrażeniach z oglądania...ech, byle do wiosny.

Ptaszek jest cudny.
____________________
Pszczelarnia 15:55, 16 sty 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ten druciany rudzik - przyjaciel ogrodnika to mój ulubieniec u Was w ogrodzie (jeśli chodzi o naturę nieożywioną). Fajnie, że u Was zagościł i to jeszcze z ogrodu tak wspaniałej Beth!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 15:59, 16 sty 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ech, to jesteśmy z tego samego powiatu haha. Do nich to mam rzut beretem dzieli nas Aleja Krakowska, często robię skrót przez Zieloną Budkę. Gdy skrzyżowanie w Tarczynie zapchane.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:03, 16 sty 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ewciu, to zakup z 2014 roku, wtedy po raz pierwszy Witek testował jazdę po Anglii, mieliśmy pomoc po drugiej stronie kierowcy, co by nam objaśniał niebezpieczne momenty jazdy. Poszło ok i jak widać Witek teraz wszędzie pojedzie. Tylko do Londynu się nie pchamy, no bo nie ma po co, prawda? Interesują nas bardziej urokliwe wsie i małe miasteczka. Tam życie płynie wolniej.

W tym roku mamy trasę na maj, już ogród jeden umówiony. Pozostałe dostępne bez umówienia.
Zakończenie wyjazdu - CHFS, po raz 16-ty. To nałóg, nie sposób nie pojechać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:06, 16 sty 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Z ostatnich wieści: wiem, że Wicio wyrzeźbił przy pomocy giętarki i spawarki nową rzeźbę. Jeszcze nie wiem, jaką Ale wiem, że ma 2 metry wysokości.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies