Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

kasiek 10:08, 13 sty 2019


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Gardenarium napisał(a)
Greg - dziękujemy, piękny wiersz.
Domi, masz rację - energia to właściwe słowo Wykorzystujemy każdy czas, który nam pozwala coś robić, aby było "do przodu"
Kasiu, jak będę wiedziała coś więcej, to powiemy co nam będzie ogrzewać szklarnię. Witek mnie poprawił - to kable grzewcze, nie listwy Ale tak naprawdę to firma specjalistyczna nam dobierze rodzaj ogrzewania. My się nie znamy, co będzie najbardziej ekonomiczne.



To chętnie i ja skorzystam z tej wiedzy
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Gardenarium 10:12, 13 sty 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dobrze, podzielę się radami fachowców. Akurat to nasi klienci, więc wiedzą co robią i doradzą nam optymalnie do naszej oranżerii.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:18, 13 sty 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kasiek 11:22, 13 sty 2019


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Super Bo przypuszczam że bez ogrzewania to temperatura może spaść poniżej zera. U mnie zamiast szkła planuje poliwęglan, zobaczymy jak się sprawdzi.
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Alicja169 11:55, 13 sty 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
kasiek napisał(a)
Super Bo przypuszczam że bez ogrzewania to temperatura może spaść poniżej zera. U mnie zamiast szkła planuje poliwęglan, zobaczymy jak się sprawdzi.


Też jestem zainteresowana sposobem ogrzewania,
Natomiast co do poliwęglanu to mam takie rozwązanie od kilku lat w ogrodzie zimowym. Poliwęglan ma bardzo dobre parametry cieplne, grubość 20mm, 6-cio komorowy.
W największe mrozy (poniżej - 10 st) temperatura około 5-6 stopni, teraz około 10-12 stopni. Cenowo znacząco tańsze rozwiązanie od ceny szkła.Wystarczająca ilość rozproszonego światła, jeden bok od południa mam zacieniony - zarośnięty akebią,
dwa boki przylegają do budynku, trzeci bok od południowego zachodu jest w pełni z poliwęglanu, również zadaszenie częściowo poliwęglanowe w kształcie piramidy.
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
kasiek 13:21, 13 sty 2019


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Alicja169 napisał(a)


Też jestem zainteresowana sposobem ogrzewania,
Natomiast co do poliwęglanu to mam takie rozwązanie od kilku lat w ogrodzie zimowym. Poliwęglan ma bardzo dobre parametry cieplne, grubość 20mm, 6-cio komorowy.
W największe mrozy (poniżej - 10 st) temperatura około 5-6 stopni, teraz około 10-12 stopni. Cenowo znacząco tańsze rozwiązanie od ceny szkła.Wystarczająca ilość rozproszonego światła, jeden bok od południa mam zacieniony - zarośnięty akebią,
dwa boki przylegają do budynku, trzeci bok od południowego zachodu jest w pełni z poliwęglanu, również zadaszenie częściowo poliwęglanowe w kształcie piramidy.


Lece do Ciebie!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Martka 15:56, 13 sty 2019


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Temat ogrzewania oranżerii i mnie frapuje. W domu mam zamurowane w ścianie dodatkowe wyjście do kaloryfera, wyprowadzone "na wszelki wypadek" gdyby ogrzewanie podłogowe nie sprostało kubaturze. Ale okazało się, że nie jest to wyjście potrzebne, a od tej ściany blisko już do planowanej oranżerii, 7 metrów. Zastanawiam się, czy nie podprowadzić do niej właśnie tym kanałem grzejnika. Gdyby całość wypełnić niezamarzającym glikolem plus solidnie zaizolować rurę w ziemi wychodzącą do oranżerii, to może by się takie rozwiązanie sprawdziło? Bo w domu jest już piec, nie trzeba nowego źródła ciepła? Oranżeria jest moim marzeniem, poszukuję, planuję, chcę odpalić na wiosnę 2020. Danusiu, Wasza jest piękna. Wprost nie mogę się doczekać, kiedy zobaczymy jej otoczenie i wnętrze...
Basilikum 18:28, 13 sty 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
A my wlasnie zamowilismy ogrzewanie do mojej pracowni
Danus a nie myslalas o panelach slonecznych albo wiatrakach produkujacych prad, nie mam pojecia co w Pl teraz mozliwe jest. My mamy na dachu panele i wykorzystujemy wlasny prad.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Gardenarium 18:34, 13 sty 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wiatraki w Polsce odpadają, do 2040 mają wygasić wszystkie wiatraki. Takie jest założenie.
Panele, jak za dużo produkują to co robić z nadwyżką energii?
Może jedyne sensowne źródło ogrzewania - pompa ciepła.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
abiko 18:56, 13 sty 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Śliczny ogród zimą. Jednak śnieg czy się go lubi czy nie zawsze dodaje magii
Oranżeria szykuje się interesująca.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies