Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Gardenarium 23:07, 29 lip 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ta lilia pachnie obłędnie. Nie sposób przejść bez podziwiania jej zapachu




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:08, 29 lip 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Bog 11:51, 30 lip 2019

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549
Danusiu kompost sama robię z resztek warzyw owoców i trawy nie ma w nim sztucznych nawozów.Sadzonki patyczki miały małe korzonki rosły w samym piasku i po przesadzeniu w czysty kompost padły.

Bog 11:54, 30 lip 2019

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549
Zapomniałam dodać kwitnąca sałata wygląda niesamowicie pięknie.
KasiaBawaria 17:43, 30 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Bardzo prosilabym o nazwe tego najciemniejszego floksa i bialych astrow.
____________________
Zapraszam na kawe
Sebek 18:12, 30 lip 2019


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Kiedyś w Broku z tego co pamietam miałaś 300 donic do podlewania. Liczyłas ile masz obecnie?

Ja dziś działałem z bylinową. Zostały prawie same trawy. Oby tylko wszystko sie przyjęło
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 07:09, 31 lip 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, policzyłam Sebku mam jakieś 350-360, a wtedy w Broku razem z 200 kaktusami miałam 500 Czyli w zasadzie mam tyle samo Tylko tutaj mam donice dużo większe i skala inna

W liczeniu pomagał mi Witek

Jutro budowa tarasu Z desek modrzewiowych, drobno ryflowanych (okolice wody) i nie będą niczym malowane. Mają spatynować się same. Tak sobie założyłam. Mam nadzieję, że się sprawdzi. Kto ma z modrzewia nie malowany taras?
Odezwijcie się.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:11, 31 lip 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bog napisał(a)
Danusiu kompost sama robię z resztek warzyw owoców i trawy nie ma w nim sztucznych nawozów.Sadzonki patyczki miały małe korzonki rosły w samym piasku i po przesadzeniu w czysty kompost padły.



To rozumiem, zbyt radykalna zmiana stanowiska w przypadku młodych korzeni. Trzeba było dodać do kompostu piasku, może byłoby dobrze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:20, 31 lip 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Z ciemnych floksów polecam odmiany 'Hot September Pink', 'Nicky', 'Othello' (ma ciemne pędy dodatkowo)- fajnie to wygląda.

Zacytuj, proszę to zdjęcie bo nie wiem, o jakie astry chodzi
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
April 08:37, 31 lip 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
Gardenarium napisał(a)
Tak, policzyłam Sebku mam jakieś 350-360, a wtedy w Broku razem z 200 kaktusami miałam 500 Czyli w zasadzie mam tyle samo Tylko tutaj mam donice dużo większe i skala inna

W liczeniu pomagał mi Witek

Jutro budowa tarasu Z desek modrzewiowych, drobno ryflowanych (okolice wody) i nie będą niczym malowane. Mają spatynować się same. Tak sobie założyłam. Mam nadzieję, że się sprawdzi. Kto ma z modrzewia nie malowany taras?
Odezwijcie się.


Danusiu, ja właśnie robiłam, miesiąc temu, taras z modrzewia syberyjskiego, który z założenia ma patynować. Zabezpieczony został tylko środkami p/grzybicznymi. Z tym, że moje deski zostały gładkie, bez ryflowania, żeby zachować naturalny charakter w lesie. Tak więc doświadczenie jeszcze niewielkie. Dwa razy był myty karcherem i za każdym razem wydaje się mniej żółty. W sklepie z drewnem pokazywali mi deski, które celowo zostawili na zewnątrz nie malowane, żeby pokazywać klientom i po roku efekt był bardzo ciekawy, zbliżony do zachowania drewna teakowego. Może ciut ciemniejszy, mniej srebrzysty.
Trzymam kciuki za twój taras
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies