Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

sylwia_slomc... 20:12, 05 paź 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Gardenarium napisał(a)
Będę miała drugą kicię - do Ogrodu Babci Jasi ktoś podrzucił 3 kotki, jedna jest szylkretka i bardzo podobna do mojej Pusi Bratowa zaopiekowała się. Przygarniam, jakże by inaczej. Czyli koło 20 października Misia będzie miała koleżankę.
Ale fajnie razem Im będzie raźniej
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 20:47, 05 paź 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13915


Jak to ładnie wygląda





Roboty z tymi wykopkami od groma, ale zawsze to swoje a wiosna jak znalazł.
Pokaźne korzenie. Ja przesypywalam trocinami, ale gazety dobrze wiedzieć.

Też jestem ciekawa swoich po kilku latach wróciłam do dalii. W tym roku zasiałam dalie niskie kolnierzykowe potem rozsadzalam. Jednak lepiej siać na stałe miejsce, rozsada dużo później kwitnie.

Widzę w tle ładne świerki

Ja tam własnych kotów nie mam a trzy dzisiaj ganiały po działce.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mirka 21:21, 05 paź 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Gardenarium napisał(a)


Jak to ładnie wygląda


Dziękuję za relację z wykopywania dali
Bardziej mi chodziło o to czy mi w blaszaku przetrwają zimę.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
AnnaMS 21:55, 05 paź 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Piękne Dalie, a jakie piękne bukiety powstaną z tych obciętych
Szkoda że nie mam gdzie ich zimować, ale może to i dobrze, bo na jednej by się nie skończyło a ja nie mam gdzie ich sadzić, powzdycham do Twoich Danusiu
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
kasiek 08:25, 06 paź 2019


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Donic szkoda, ale znając Ciebie zaraz coś cudnego skombinujesz
Zbiory wykopane imponujące, masz prawdziwe kolekcje Fajnie ze Grześ jest takim dobrym pomocnikiem i do tego też miłośnikiem roślin
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Gardenarium 09:50, 06 paź 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mirka napisał(a)

Dziękuję za relację z wykopywania dali
Bardziej mi chodziło o to czy mi w blaszaku przetrwają zimę.


Nie, w blaszaku nie przetrwają, bo będzie na minusie a musi być na plusie. MOże być piwnica, ciemność nie szkodzi, ale minusowa temperatura już tak. Ja będę przechowywać w hydroforni pod ziemią.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:51, 06 paź 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
anabuko1 napisał(a)

Piękne te twoje Miskanty Memory. Czy one są ekspansywne ??
Dostałam kawałeczek i posadziłam go w pobliżu stawu.Ale nie wiem czy i dobre miejsce dla niego .
I czy wystarczająco miejsca dla niego dałam .

Fajnie,że będziesz miała kicie.Ja też jestem kocia mama


Są wielkie, ale nie ekspansywne w sensie rozłażenia się. Nie rozłażą się, kępa narasta okazale, ale nie ma odrostów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:52, 06 paź 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kasiek napisał(a)
Donic szkoda, ale znając Ciebie zaraz coś cudnego skombinujesz
Zbiory wykopane imponujące, masz prawdziwe kolekcje Fajnie ze Grześ jest takim dobrym pomocnikiem i do tego też miłośnikiem roślin


Już skombinowałam w kolorze spatynowanej miedzi. Czyli zielonkawe.
Grzesio specjalizuje się w roślinach owadożernych, bardzo lubi też egzotyczne typu bananowce, oliwki itp. Ma też dużo hibiskusów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:53, 06 paź 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
AnnaMS napisał(a)
Piękne Dalie, a jakie piękne bukiety powstaną z tych obciętych
Szkoda że nie mam gdzie ich zimować, ale może to i dobrze, bo na jednej by się nie skończyło a ja nie mam gdzie ich sadzić, powzdycham do Twoich Danusiu


Bukiety jesienią będą trwałe, bo latem to jednak wystawione na słońce szybko traciły urodę. Najdłużej trwały aksamitki od Miry, te wysokie, pojedyncze, brązowe, były super bazą do innych kwiatów w bukiecie.

Będzie miał swoją szklarenkę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:55, 06 paź 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Obecnie w oranżerii budujemy (Witek buduje) warstwę ochronną przed mrozem. Kantówki i folia pęcherzykowa aby stworzyć strefę izolującą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies