Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Gardenarium 06:57, 07 paź 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kasya napisał(a)

A jak odróżnić Transparent i Windspiel ?
Mam obie i nie wiem która jest która...


Windspiel przebarwia się na miodowo, wysokość 180-210 cm.

Transparent na żółto, wyrasta nieco niżej do 200 cm. Nieważne która jest która, ważne że ładne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 06:58, 07 paź 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
anabuko1 napisał(a)

Czyli z czasem..
To dla mnie bardzo satysfakcjonująca informacja.
Czyli w tym miejscu co posadziłam może rosnąć.
Może na drugi rok będzie widoczna.Na razie ma 1 pędzik - źdźbło na 30 cm.


Jak się już zakorzeni to puści się wszerz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Figaro 11:42, 07 paź 2019


Dołączył: 15 kwi 2017
Posty: 452
Basilikum napisał(a)
Danus u nas juz dawno nic nie mozna wystawiac. Moze w innych landach jeszcze tak jest na Bawarii nie.



To przeciez nieprawda jest co Izka tu napisala. W Bawarii ( a nie NA Bawarii) jest tak ze sa wyznaczone dni gdzie wystawia sie niepotrzebne rzeczy przed dom i wtedy podjezdza auto i zabiera. Albo jest tez tak i to jest u mnie ze raz w roku dostaje sie taki bon no albo talon na smieci i na niego mozna wszystkie niepotrzebne rzeczy wyrzucic( a jak sie nie ma co wyrzucic to ten bon trzyma sie do nastepnego razu) Wystawia sie je przed dom a talon oddaje do urzedu tam gdzie sie mieszka. Jest tez tak ze dostaje sie zolte duze zamykane wiadra na ciuchy. I to jest raz na jakis czas przewaznie 2 lub 3 razy w roku. Wklada sie do tych wiader niepotrzebne ciuchy i wystawia przed dom a potem auto z urzedu to odbiera( kiedys uzywalo sie zwyklych workow ale teraz juz nie bo staramy sie dbac o srodowisko i te wiadra mozna uzywac zawsze a worki tylko raz)I te wiadra tez maja nalepiona karte czego do nich nie wrzucac. Czyli np starych skarpet to nie albo bielizny osobistej. Mamy tez niebieskie kosze takie jak na pranie ( wlasnie teraz w piatek je dostalam jakby co to moge pokazac ) i do nich wklada sie rzeczy elektroniczne np z kuchni lub stare komputery. I tez wystawia przed dom i auto zabiera. I raz w roku w wioskach jest tak ze ludzie wystawiaja swoje niepotrzebne rzeczy z ogrodu np dekoracje wiaderka i balie jakie tu masz Danusiu i inni ludzie zanim przyjedzie auto porzadkowe moga sobie powybierac co im sie moze spodobalo. I za to sie trzeba tym kierowcom odwdzieczyc czyli stawia sie piwo i precle albo ciasto i inne rzeczy do jedzenia. U mnie jest tak ze robimy zabawe z grillem i kto chce to przychodzi i jest tez bawarska muzyka i duze ogniska. Taka organizacja sprzatania smieci to moze zalezec od urzedu do ktorego sie nalezy bo te co nie maja na to pieniedzy to tego tak nie zorganizuja ale nie zgodze sie z ogolnieniem ze cala Bawaria. Bawaria jest najczystszym ze wszystkich krajow zwiazkowych i dba o swoje tereny moze jej obrzeza ktore granicza z innymi krajami zwiazkowymi nie dostosowuja sie do tego bo sa biedniejsze i nie rozporzadzaja za duzymi funduszami i tam ludzie swoje smieci musza sami sortowac i wywozic na ogolny smietnik taki dla wszystkich ludzi z okolicy.
Mala_Mi 15:00, 07 paź 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ogród robi wrażenie... bez dwóch zdań i są ochy i achy..

Ale tym razem pochwalę piękne kaloszki żółte .. i właścicielkę kaloszków.... coraz zgrabniejsza, coraz młodsza.. i jak nie mówić, ze ogrody są najlepszą terapią

Aganii tez nie poznałam... też zmiana in plus

Kicia śliczna
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Gardenarium 19:32, 07 paź 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Figaro, dzięki za wyczerpujące informacje, jak to jest wspaniale zorganizowane. U nas duże gabaryty się zgłasza do urzędu i w pierwszy poniedziałek miesiąca zabierają. Ale nic ciekawego w tych śmieciach raczej nie ma. Pan od złomu jeździ i przebiera metal.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:33, 07 paź 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Aniu, cały czas mam świadomość, że to jeszcze jednak nie jest prawdziwy ogród Jako całość jeszcze nie jest, brakuje mu domu Reszta jest.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
hankaandrus_44 19:39, 07 paź 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Zgadzam się ogród musi mieć dom i gospodynię od rana do wieczora na czuwaniu. A tak, jest się tylko gościem u ptaków. Bo te rządzą jak chcą.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Gardenarium 06:20, 08 paź 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Długo się zastanawiałam nad swoją wypowiedzią...hmmm... Jednak dłużej w nim przebywam niż w swoim bukszpanowym I to jednak jest dla mnie prawdziwy ogród. Zrobiłabym mu krzywdę stwierdzeniem, że jeszcze nie jest prawdziwym ogrodem. Bo jest Całą duszą i sercem, dla mnie - jest. Daje mi szczęście i spełnienie marzeń. A to znaczy wiele Wszystko!

Głównie chodziło mi o to, że ogród powinien być całością, a tutaj jest ciągle w budowie. Ciągle czekam z sadzeniem dużych drzew, bo w sumie nie wiadomo, czy dobrze wybiorę dla nich miejsce, czy nie będą przeszkadzały w budowie i to mnie najbardziej męczy. Ogród nieskończony mi nie przeszkadza, a wręcz cieszy, bo nowe wyzwania uwielbiam.

Ciągle myślę, co będę robiła następnego dnia. Np. dzisiaj obudziłam się o 4.30 i zaraz wstałam, żeby nie marnować dnia na myśleniu. Trzeba działać. Rośliny czekają na sadzenie. Cebule też. Mam już kilka okazałych paczek i jedna gdzieś już podróżuje w moją stronę.

Jadą też kolejne donice
Wczoraj przytargałam w bagażniku! 4 tekowe krzesła i 2 fotele, stół i 4 leżaki przywiezie Witek. Właśnie planuję nowy taras nad wodę, tu gdzie będzie mostek na drugą stronę jeziorka Będą czekały w pogotowiu.

Bałagan pod szklarnią posprzątany. Lecę zobaczyć jaka była temperatura w środku namiociku z folii bąbelkowej. No i pelargonie mus poustawiać, żeby było wygodnie je podlewać. Półki (wózki) belgijskie już stoją.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basilikum 07:03, 08 paź 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735


Danus u mnie wszystko wybudowane a ja mam ciagle opory co do duzych drzew. Cienia mi brak a drzew nie sadze
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
KasiaBawaria 07:12, 08 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
U mnie wystawia sie rzeczy niepotrzebne i duze gabarytowo dwa razy w roku, w konkretne dni. Na rzeczy elektryczne, farby i chemikalnie tez sa konkretne dni, ale trzeba te rzeczy zawiesc w pewne miejsce.Wszelkie daty sa podawane w specjalnej gazetce, drukowanej pod koniec kazdego roku.

Danusia- moze przeoczylam, ale jak duzy bedzie ogrod?
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies