Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Gardenarium 07:13, 08 paź 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Iza, posadź drzewa kuliste o dużych liściach, np. platana Alphen's Globe. Dużo nie zacieni, ale ławeczka pod nim to będzie duża przyjemność w upały
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:13, 08 paź 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
KasiaBawaria napisał(a)


Danusia- moze przeoczylam, ale jak duzy bedzie ogrod?


Ogród w całości ma prawie 3 ha, czyli 30.000 m2. W porównaniu do obecnych 500 m2 z domem to inna skala w ogóle.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
beata_m 08:12, 08 paź 2019


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Gardenarium napisał(a)
Długo się zastanawiałam nad swoją wypowiedzią...hmmm... Jednak dłużej w nim przebywam niż w swoim bukszpanowym I to jednak jest dla mnie prawdziwy ogród. Zrobiłabym mu krzywdę stwierdzeniem, że jeszcze nie jest prawdziwym ogrodem. Bo jest Całą duszą i sercem, dla mnie - jest. Daje mi szczęście i spełnienie marzeń. A to znaczy wiele Wszystko!

Głównie chodziło mi o to, że ogród powinien być całością, a tutaj jest ciągle w budowie. Ciągle czekam z sadzeniem dużych drzew, bo w sumie nie wiadomo, czy dobrze wybiorę dla nich miejsce, czy nie będą przeszkadzały w budowie i to mnie najbardziej męczy. Ogród nieskończony mi nie przeszkadza, a wręcz cieszy, bo nowe wyzwania uwielbiam.

Ciągle myślę, co będę robiła następnego dnia. Np. dzisiaj obudziłam się o 4.30 i zaraz wstałam, żeby nie marnować dnia na myśleniu. Trzeba działać. Rośliny czekają na sadzenie. Cebule też. Mam już kilka okazałych paczek i jedna gdzieś już podróżuje w moją stronę.

Jadą też kolejne donice
Wczoraj przytargałam w bagażniku! 4 tekowe krzesła i 2 fotele, stół i 4 leżaki przywiezie Witek. Właśnie planuję nowy taras nad wodę, tu gdzie będzie mostek na drugą stronę jeziorka Będą czekały w pogotowiu.

Bałagan pod szklarnią posprzątany. Lecę zobaczyć jaka była temperatura w środku namiociku z folii bąbelkowej. No i pelargonie mus poustawiać, żeby było wygodnie je podlewać. Półki (wózki) belgijskie już stoją.




Danusiu ... jesteś niesamowita!! To się nazywa pasja!! Uwielbiam te Twoje szczere wyznani, na każdym kroku czuć (na każdym zdjęciu) czuć Twoją miłość do ogrodu
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
deszczowymaj 10:07, 08 paź 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Gardenarium napisał(a)


Ogród w całości ma prawie 3 ha, czyli 30.000 m2. W porównaniu do obecnych 500 m2 z domem to inna skala w ogóle.




Łooo i to się nazywa skala


Danusiu piękne słowa kierujesz w stronę swojego Ogrodu i cieszę się bardzo,że także innych zarażasz Swoją pasją,także i mnie

A myślę,że ogród Twój jest tam gdzie Ty Danusiu jesteś bo mam wrażenie..baa nawet mam pewność,że jesteś w stanie stworzyć piękny ogród w każdym możliwym miejscu
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Mala_Mi 11:29, 08 paź 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Nawet nie wiesz jak ci zazdroszczę tej możliwości uciorania się w ogrodzie..
A ja mam ogród i dom w jednym miejscu i nie mam czasu nawet wyjść od niego raz dziennie .. popracować raz na 2 tygodnie.. i to mnie wkurza najbardziej..

Lato przeleciało nie wiem kiedy.. zazdroszczę ci tej możliwości pracy w ogrodzie..

Ale co tam kiedyś będzie lepiej... i tego się trzymajmy. jak widać marzenia się czasami spełniają..

Tworzysz cudny ogród ...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Figaro 13:36, 08 paź 2019


Dołączył: 15 kwi 2017
Posty: 452
Basilikum napisał(a)
Figaro acha hmm to ja chyba na Hawajach mieszkam.

Danus u mnie wszystko wybudowane a ja mam ciagle opory co do duzych drzew. Cienia mi brak a drzew nie sadze


Moze i na Hawajach nie wiem. Wiem tylko ze to co napisalas to nie prawda i poprawilam to. W calej Bawarii w ten sposob urzad sprzata.
Figaro 13:39, 08 paź 2019


Dołączył: 15 kwi 2017
Posty: 452
KasiaBawaria napisał(a)
U mnie wystawia sie rzeczy niepotrzebne i duze gabarytowo dwa razy w roku, w konkretne dni. Na rzeczy elektryczne, farby i chemikalnie tez sa konkretne dni, ale trzeba te rzeczy zawiesc w pewne miejsce.Wszelkie daty sa podawane w specjalnej gazetce, drukowanej pod koniec kazdego roku.

Danusia- moze przeoczylam, ale jak duzy bedzie ogrod?


Wlasnie wlasnie. Czyli ja mowie prawde. Dziekuje ze uzupelnilas te informacje. I ja zapomnialam powiedziec a u mnie tez wlasnie w takiej gazetce podaja terminy co i kiedy odbieraja. I powiedz mi jeszcze jak u Ciebie jest z odpadami z ogrodu ?
Figaro 15:23, 08 paź 2019


Dołączył: 15 kwi 2017
Posty: 452
To nie jest pierwszy raz gdy ona mi dokucza wiec skoro tu sie ta rozmowa zaczela to pokaze jej koniec ktory izka napisala mi w prywatnych wiadomosciach. Dziewczynko po prostu sie ode mnie odczep.

Danuta ja Cie przepraszam ze smiece teraz na watku ale to nie jest pierwszy raz z jej strony.

Basilikum, 14:47, 08 paź 2019

Nie w calej!!! u mnie nie, u mojej przyjaciolki we Frankonii tez nie. U nas trzeba wszystko wywiezc do punktu, za niektore rzeczy jeszcze do tego zaplacic. Np za meble. W Passau gdzie mieszka nasz syn tez nie ma wystawek. I nie mam zadnego znajomego, ktory moze cokolwiek wystawic na ulice. Jedyne co nam spod domu odbieraja to zmieszane smieci i papier. Nie mam zamiaru na watku Danusi sie z Toba klocic i Ci udowadniac. Jak jestes sprytna w interncie to sobie poszukaj gdzie jest Spermühl odbierany.
I wogole prosze Cie zmien ton w stosunku do mnie.

Pfiad di

Izabela (nie Izka)
hankaandrus_44 15:35, 08 paź 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Do czego zmierza takie udowodnianie swojej racji? W jednej gminie robią tak w innej inaczej. I po co komuś zarzucać kłamstwo. Czyż nie milej w zgodności i spokoju? Danusiu, ja przepraszam, ale mi się serce trzepocze ....Nie potrafię przejść obojętnie.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Figaro 15:40, 08 paź 2019


Dołączył: 15 kwi 2017
Posty: 452
hankaandrus_44 napisał(a)
Do czego zmierza takie udowodnianie swojej racji? W jednej gminie robią tak w innej inaczej. I po co komuś zarzucać kłamstwo. Czyż nie milej w zgodności i spokoju? Danusiu, ja przepraszam, ale mi się serce trzepocze ....Nie potrafię przejść obojętnie.


Tylko dlatego ze to nie jest pierwszy raz. W prywatnych wiadomosciach pisze wiele ale tym sposobem da mi spokoj.
I do sprawy to Bawaria mma takie przepisy i juz. Tylko w miastach maja inaczej ale wszystkie wioski sa pod tym przepisem. W biedniejszych miejscowosciach odbieraja mniej smieci ale odbieraja. I poszlo o to w koncu ze w calej Bawarii. A to nie jest prawda.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies