Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

eVka 21:18, 09 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Bajkowe jesienne astrowe widoki, nie mam żadnego u siebie w ogrodzie, chyba dlatego żeprzed założeniem ogrodu wykopałam mnóstwo starych nieciekawych astrów i chyba miałam uraz do nich. Teraz jednak na nowo je odkrywam i może za jakiś czas zagoszcze na moich bylinowych rabatach, szczególnie jak się napatrzę na Twoje
____________________
Gardenarium 21:20, 09 paź 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Astry pokochałam dzięki Hani Zawsze ona kupowała, ja omijałam, ale zainteresowałam się nimi i nie żałuję, bo na teraz nie ma zbyt wielu kwiatów. Oprócz astrów obecnie dają cały czas pokaz rdesty, jeżówki, no i mam także tojady (Aconitum). Nie przeszkadza to ostróżkom, które ponownie kwitną. Nie wszystkie, ale kwitną.

Co ciekawe - kwitną ciemierniki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Monia81 21:33, 09 paź 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7922
U mnie przymrozek już dalie załatwił, muszę wykopać, przesuszyć i do skrzynek załadować... a u Ciebie pięknie się prezentują ciemiernik jeden też już zakwitł... pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
deszczowymaj 21:39, 09 paź 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729





Danusiu co to za jeżówki jeszcze tak pięknie Ci kwitną?
Podobne do Raspberry Truffle..ale to chyba nie one?
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
eVka 21:40, 09 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Gardenarium napisał(a)
Astry pokochałam dzięki Hani Zawsze ona kupowała, ja omijałam, ale zainteresowałam się nimi i nie żałuję, bo na teraz nie ma zbyt wielu kwiatów. Oprócz astrów obecnie dają cały czas pokaz rdesty, jeżówki, no i mam także tojady (Aconitum). Nie przeszkadza to ostróżkom, które ponownie kwitną. Nie wszystkie, ale kwitną.

Co ciekawe - kwitną ciemierniki.

A widzisz, jak to fajnie tak całe życie poznawać, zakochiwać się w wnowych roślinach, tyle jeszcze przede mną Rdesty polubiłam bardzo. Mam odmianę rdest himalajski Fat Domino Jezowek też łany szczególnie lubię Green Jewel, jest nadal piękna, nic a nic nie uschły w przeciwieństwie do wysusszonych już Green Twister czy Butterfly Kisses. Tojadów nie mam, jeszcze
O a moje ciemierniki śpią...
____________________
anabuko1 21:42, 09 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
Monia81 napisał(a)
U mnie przymrozek już dalie załatwił, muszę wykopać, przesuszyć i do skrzynek załadować... a u Ciebie pięknie się prezentują ciemiernik jeden też już zakwitł... pozdrawiam

U mnie jest dokładnie tak samo, ech
A do ciemierników jeszcze nie zaglądałam, jeszcze sporo innych roślin ciekawi
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
tulucy 21:51, 09 paź 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12890
Gardenarium napisał(a)
Phlox paniculata 'Blind Lion' o prawie czarnych kwiatach. Wyhodowany w 2016 roku, hodowca J.van Leeuwen (Holandia)

Opis: ciemnofioletowe pąki, które nigdy się nie otwierają. Wysokość 40 cm.
Bardzo ciekawy i z daleka robi wrażenie czarnego. Kwiatostany b. ciężkie, kładą się, ale myślę, że jak wyjdzie w kolejnym sezonie, to tego nie będzie. Bardzo jestem ciekawa tego floksa, idealny do bladego różu.




Jest jeszcze w wersji zielonej Green Lion - mam nadzieję, że mi przezimuje i będzie rósł w siłę.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Sebek 22:04, 09 paź 2019


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jeju ile kolorów jeszcze u Was!

Piękne wianki zrobiłaś - następnym razem poproszę zbliżenie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
inka74 22:06, 09 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Też mam tego i Greena, bardzo ciekawe są te odmiany. Blind Lion złapał mi teraz mączniaka. Green na razie maleństwo.

Danusiu - które ciemierniki ci teraz zakwitły?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gardenarium 07:13, 10 paź 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
deszczowymaj napisał(a)



Danusiu co to za jeżówki jeszcze tak pięknie Ci kwitną?
Podobne do Raspberry Truffle..ale to chyba nie one?


Tam miałam Delicious Candy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies